Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
150 postów 150 komentarzy

varietas vestis reginae

wawel - "Jesteśmy oceanem w nocy, wypełnionym poblaskami światła. Siedząc tu razem, jesteśmy przestrzenią między rybami a księżycem." [Dżalaluddin Rumi]

Wybory przedjesienne, czyli fatum nadchodzi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Medialny pluton egzekucyjny wygrał wybory

Co jest ważne w tych wyborach?

 

Dwie rzeczy:

1. Dobry wynik Konfederacji, czwarta siła, łeb w łeb z Wiosną, mimo braku gotówki jaką dysponowała Wiosna i mimo blokady medialnej z każdej strony

2. Zaskakująca deklaracja JK, że wyklucza jesienią koalicję z Konfederacją (deklarację powtórzyli Sellin i Sasin, każdy podaje inne powody, które są tylko pretekstem, prawdziwym powodem jest za dużo procent Polaka w Polaku w ruchu konfederatów...)

 

Reszta to tylko dodatek. Dobry wynik KE był do przewidzenia.

Chaotyczna kampania PIS-u, pod koniec amoralna, bo podkradająca Konfederacji temat 447 (choć wcześniej za podejmowanie tego tematu wyzywano od agentów) a więc, mimo ogranych grepsów, hipokryzji i chaosu kampanii wynik dobry. Z drugiej strony przy agitacji 24 h na dobę to wynik jest skromny. Tak nachalna i tak “publiczna” dzięki Telewizji Publicznej propaganda powinna dać 70%.

 

PIS WYGRAŁ WYBORY DO PE TYLKO DZIĘKI TELEWIZJI “PUBLICZNEJ”, TAKA JEST NAGA PRAWDA O FORMACJI JAROSŁAWA.

 

Co będzie jesienią? Hmm, dużo zależy od JK. Czy zmieni nastawienie antykoalicyjne do Konfederacji? Czy będzie ją… wspierał? Znając upór prezesa i jego skłonność do forsowania swoich idee fixe WBREW RZECZYWISTOŚCI - rokowania są kiepskie. Postępowanie prezesa może być przyczyną klęski opcji propolskich. Zanosi się na powtórkę poprzedniej kadencji PIS-u 2005-2007, chaotycznej, szarpanej i zakończonej żałobnym finałem: Jarosław Kaczyński podał gabinet do dymisji 5 listopada 2007.

 

Prezes już taki jest, taka jest jego natura. Jak ten skorpion na grzbiecie żaby przepływającej rzekę. Musi ukąsić - nie może przemóc swojej natury. Zadaje ukąszenie i… sam tonie. Natury nie wygnasz z człowieka widłami.

 

Teraz w decydującym momencie dla kraju, widzimy DZIWNE DECYZJE.

JAROSŁAW KACZYŃSKI REZYGNUJE Z REFORM SYSTEMOWYCH KRAJU, bo mógłby je zrobić razem z Konfederacją. Kaczyński nie chce reform systemowych - taki jest wniosek!

DLACZEGO NIE CHCE? Na to pytanie każdy już musi sam sobie odpowiedzieć… DLACZEGO NIE CHCE POWTARZAĆ WERSJI ORBANA?!? Zagadka bajki o sKORpionie i żabie…

 

Skutek wojny z opcją narodową jaki będzie?

 

TAKI SAM JAK W ROKU 2007!!! 8 LAT MOŻE RZĄDÓW PLATFORMY I JEJ KOALICJANTÓW, CZYLI 8 LAT TRAGEDII…

 

JAROSŁAW KACZYŃSKI TO CZŁOWIEK NIE DOŚĆ ŻE UPARTY, TO PECHOWY. I KIERUJĄCY SIĘ NIE ZNANYMI OPINII PUBLICZNEJ MOTYWAMI PRZY PODEJMOWANIU DECYZJI KLUCZOWYCH DLA KONDYCJI KRAJU.

 

Jesienią PIS-owi nie przybędzie. Jeśli nie otworzy przed opcją narodową bram zmonopolizowanych mediów i jeśli nie opracuje taktyki koalicji propolskiej - odda Polskę jesienią zdrajcom i złodziejom z KE.

 

Na upór, naturę i… korzenie nie ma silnych.

 

Tylko Polski, tylko Polski, tylko Polski, Polski żal…  

KOMENTARZE

 • No
  A dlaczego zakładamy, że JK sam podejmuje decyzję? Skoro inni mieli swoich oficerów prowadzących, to Kaczelnik ich mieć nie może?
 • Konfederacja raczej za burtą.- 4.55% Poranny prysznic wyborczy
  https://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2019/05/amerykanie-sa-przyzwyczajeni-do.html
 • @Zbigniew Jacniacki 08:07:00
  Oto mamy pierwsze w historii zwycięstwo partii eurosceptycznej (PiS) w wyborach do Parlamentu Europejskiego

  Od dziś głównym tematem rozmyślań Jarosława Kaczyńskiego będzie to, jak jesienią uzyskać większość głosów. Dziś JK uwierzył, że to realne.

  Przypuszczam, że o ile po prawej stronie sceny politycznej nastąpi konsolidacja wokół lidera, o tyle po lewej stronie będziemy obserwować trzaskanie Koalicji w szwach, z odchodzeniem od niej poszczególnych partii włącznie, co tylko przyczyni się do wzmocnienia wyniku PIS.

  Pierwsza poważna polityka prospołeczna od 1989 r. (pomijając podejmowane przez AWS próby wprowadzenia 24-tygodniowego urlopu macierzyńskiego oraz zachęty demograficzne ("Becikowe" Romana Giertycha) przynosi efekty. Naród poczuł się dowartościowany - oto mamy kogoś, kto poważnie myśli o tym, czego Kowalskiemu potrzeba (oczywiście proporcjonalnie do realiów).

  Kaczyński jest postrzegany jako słowny polityk. A to nowa jakość w polskiej polityce.

  Recepta na sukces w jesiennych wyborach się wydaje oczywista:

  1. Spokojna konsekwentna stonowana retoryka (stabilizacja finansów publicznych, wzrost gospodarczy, jasne deklaracje dot. niewdrażania euro w najbliższej przyszłości) + zapowiedź (gwarancja) kontynuacji dotychczasowej polityki prospołecznej, z obietnicą stabilizacji świadczeń emerytalnych (obstawanie przy 13. emeryturze) i zapowiedzią "nieinwazyjnej" redukcji etatów w budżetówce (zamykanie etatu wraz z odchodzeniem na emeryturę, w połączeniu z komputeryzacją).

  2. Tradycyjne (lecz nieróżniące Polaków) akcenty w dziedzinie polityki historycznej (wzorcowo zorganizowane obchody 80-lecia wybuchu II wojny światowej (z zaakcentowaniem obecności sojuszników, z Rosją i Ukrainą włącznie (najwięcej żołnierzy, którzy w czasie walk z Niemcami polegli na terytorium byłej II RP, to Rosjanie i Ukraińcy, połączone z zaproszeniem do uczestnictwa w tych obchodach opozycji i wszystkich Polaków) - jak znam życie, nastąpi próba torpedowania uczestnictwa w tej rocznicy przez PO, czego nie podzieli np. PSL).

  3. Ukłon w stronę młodych - nie da się pozyskać ludzi młodych brakiem jednoznacznych rozwiązań w sferze podatkowej. Ponieważ jednak całkowita rezygnacja z podatku dochodowego jest postulatem nierealnym (przy obecnym poziomie zatrudnienia w budżetówce), konieczne moim zdaniem będzie wdrożenie zupełnie innym - być może radykalnych i futurystycznych - rozwiązań, które za lat 5 lub 10 dadzą zupełnie inną jakość polskiej polityce.

  Jądrem sukcesu jest oczywiście zainteresowanie wyborami młodych wyborców. Jeśli Kaczyński myślałby długofalowo, powinien opracować spójny mechanizm podatkowy, dla wszystkich w wieku do 35 r. ż.

  W tej grupie wiekowej bardzo szybko następuje różnicowanie: na singli i na osoby, które wstąpiły w związek małżeński. PiS musi opracować zarówno ofertę dla singli (zwolnienie z podatku dochodowego do 26-go r. ż., a w przypadku absolwentów wyższych uczelni - zwolnienie z podatku dochodowego przez okres 5 lat od uzyskania tytułu magistra (być może obwarowane limitami, by ci, którzy zaraz po studiach załapią się na super stanowiska w zachodnich korporacjach (zwykle głosujący na PO), nie byli nadmiernie dowartościowani), jak i dla rodzin: (przyjęcie rozwiązania umożliwiającego młodych ludziom (np. do 35-go r.ż.) skorzystanie z możliwości odpisania od podatku (nie od przychodu, to ważne!) pewnej części raty kredytu (np. do wysokości 1/3 średnio płaconego w tej grupie wiekowej podatku), z możliwością odpisu pozostałej części raty od przychodów (tutaj już z pewnym limitem, by nie faworyzować szalonego zaciągania kredytów). Dałoby to bardzo dużo - zredukowanie realnego obciążenia podatkowego w tej grupie wiekowej o ok. 40-50% oraz trwałe pozyskanie tych grup wyborców.

  Nie trzeba nic więcej, by wygrać. Trzeba trafić do 25-30-letniego wyborcy mającego etat w Żabce i studiującego zaocznie, mówić w skrócie.

  No może jeszcze wdrożona obietnica, że x miejsc na listach PiS będzie zarezerwowanych dla ludzi w wieku poniżej 35 lat. Teraz jest czas, by pomyśleć o ideowym (centrowym) narybku.

  Paliwo, którym napędza się dziś PO, Grzegorz Schetyna i KE (awersja do PiS-u), jest na wyczerpaniu.

  Jesienne wybory to jest walka o Polskę, o jej przyszłość. Jesienne wybory to nie jest czas na doraźną karierę polityczną i kto to zrozumie, ten długofalowo wygra, nawet jeśli nie wejdzie do parlamentu.
 • @maharaja 09:19:12
  Z czego ten Twój optymizm wynika? Że zapłacisz haracz żydom? Bo przecież to nie JK wyłoży te miliardzy ze swojej kieszeni.
 • @zadziwiony 09:52:38
  To wlasnie jest zdumiewajace, ze wyznawcy prezesa calkowicie ignoruja niebezpieczenstwo slepo wierzac w szlachetne intencje i zamiary PiS-u.
  Wszystko zalezy od rozwoju wypadköw, poniewaz Zydzi zwykli chwalic sie swoimi osiagnieciami w amerykanskiej prasie.
  Czy PiS zdola zakneblowac ich doniesienia? Watpliwe. Tak ogromnych sum nie da sie rekompessowac w tajemnicy przed spoleczenstwem.
  Zydzi beda naciskac coraz mocniej a popularnosc spolegliwej partii prezesa daje im wielkie nadzieje na szczesliwy final.
  Wiekszosc Polaköw stracila instynkt samozachowawczy. Wrözy to fatalne skutki.
 • @zadziwiony 09:52:38
  I tak od 30 lat . Salut. http://bi.gazeta.pl/im/05/bc/12/z19647237Q,Lech-Kaczynski-w-Magdalence.jpg , https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_2bWmT17ZW2BCkT5KxbX89U44SnB12nk4.jpg
 • @morgan 10:33:56
  Korki szampana wystrzeliły w Izraelu i USA.
 • Coś Autora miejscami zmysł analityczny zawodzi
  "Chaotyczna kampania PIS-u, POD KONIEC AMORALNA, bo podkradająca Konfederacji temat 447" [podkreślenie moje - M.]

  A co moralnego jest w rozbuchanym do nieprzytomności rozdawnictwie kosztem dalszego zadłużania państwa?

  Są jeszcze w sieci artykuły z 2011 roku o unieważnieniu przez Sąd Okręgowy w Świdnicy drugiej tury wyborów na prezydenta Wałbrzycha, ze względu na "korupcję wyborczą" na rzecz niektórych komitetów wyborczych.

  Oto cytat z ówczesnej wypowiedzi wicemarszałka sejmu z SLD Jerzego Wunderlicha: "[...]głosy kupowano w wyborach "za cenę 5 złotych, 10 złotych, a tam podobno, gdzie szło opornie, to płacono i 100 złotych za głos". - Wiemy też, że cena głosu to było tanie wino, którym kupowano te głosy od ludzi. To są rzeczy przerażające, to są rzeczy wstrząsające"

  I, żeby bardziej nawiązać do czasów dzisiejszych, fragment głosu posła PiS (wtedy i dzisiaj) Jerzego Zielińskiego: "[...]My wielokrotnie sygnalizowaliśmy, że ta partia [PO- M.] nie jest partią uczciwości i moralności[...]"

  Tyle co do moralności - w tym przynajmniej aspekcie. Zjawiska pisowskich obecnych rozmaitych przedwyborczych "plusów" od ówczesnych osądzonych przez sąd świdnicki łapówek niczym - poza skalą i (obecną) tzw. zgodnością z prawem - się nie różnią.

  A co wspólnego z moralnością ma - dosłowne - zamykanie ust konkurentom politycznym czy dęte oskarżenia o ruską agenturalność? A co liczne manipulacje medialne? Przy czym, żeby było śmieszniej, gadające głowy strzykają na lewo i prawo frazesami o demokracji,wolności słowa i "wartościach"...

  Nie wspomną o lejących się zewsząd łgarstwach o dbaniu o polski interes narodowy, o wzmacnianiu obronności kraju itd. itp.

  To tylko nieliczne przykłady związane z "moralnością" kampanii wyborczej PiS-u.

  I jeszcze jedna uwaga dotycząca przywołanego przeze mnie na początku cytatu z tekstu Autora. Autor pisze o skradzeniu Konfederacji "tematu 447". Otóż nie, Autorze. Takie sformułowanie sugeruje, że oba ugrupowania sprawę tę traktowały jednakowo - w sposób czysto instrumentalny przed zbliżającymi się wyborami. Różnica jest zasadnicza. I dla kogoś, kto ma oczy i uszy otwarte łatwo zauważalna. Konfederacja zapowiedziała poparcie w sejmie projektu ustawy autorstwa Michalkiewicza zabezpieczającej nas chociaż trochę przed planowaną grabieżą. Na co zareagowali posłowie Kukiz15 (ich motywacji nie chce mi się dociekać) i weszli ze swoim projektem. Co było dalej - wszyscy wiemy. I to był czytelny probierz podejścia do sprawy 447 z jednej strony - Konfederacji, z drugiej - PiS-u.
 • JKM
  https://youtu.be/WuicHKJynIk
 • @trojanka 14:07:57
  JKM mówi o fałszerstwie, a Janusz Zagórski z NTV mówił o tej możliwości przed wyborami. Cud na urną jest co najmniej dziwny, a teraz chyba już nie na ruskich serwerach liczą, kto zabezpiecza cybernetycznie liczenie, może to izraelskie firmy? obejrzyjcie świeży materiał Zagórskiego https://www.youtube.com/watch?v=RmvguYlLuAg
 • @maharaja 09:19:12
  Pozwoliłem sobie skopiować pański wpis i wkleić go na stronę własnego blogu.
  Komentarz konkretny i bez przesady. Rzadko się takie na Neonie widzi.
  PiS zapracował sobie na zwycięstwo i można mu życzyć by wygrał w kolejnej rundzie jeszcze wyżej.

  Ja dla uciechy ukleiłem sobie coś takiego.

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2018/11/lew-maszkara-2-e1558976746734.jpg
 • pytanie
  Ciekawe jak wyglądałby wynik Platformy, gdyby nie zawiązała koalicji z całkiem obcymi sobie ugrupowaniami, 20%, 13% a może poniżej, tak jak Konfederacji, 4,5 %?
 • @Mac.Iek 12:48:19
  "głosy kupowano w wyborach "za cenę 5 złotych, 10 złotych, a tam podobno, gdzie szło opornie, to płacono i 100 złotych za głos". - Wiemy też, że cena głosu to było tanie wino, którym kupowano te głosy od ludzi."

  Ciekawe na co szło 100 zł? Na dobre whisky? ;)
 • Jeszcze jedno
  w związku z końcowym fragmentem tekstu:

  "Teraz w decydującym momencie dla kraju, widzimy DZIWNE DECYZJE.

  JAROSŁAW KACZYŃSKI REZYGNUJE Z REFORM SYSTEMOWYCH KRAJU, bo mógłby je zrobić razem z Konfederacją. Kaczyński nie chce reform systemowych - taki jest wniosek!
  [...]
  Skutek wojny z opcją narodową jaki będzie?  TAKI SAM JAK W ROKU 2007!!! 8 LAT MOŻE RZĄDÓW PLATFORMY I JEJ KOALICJANTÓW, CZYLI 8 LAT TRAGEDII…"

  Nic DZIWNEGO w decyzjach Kaczyńskiego nie widzę. REZYGNOWAĆ oznacza zaniechać czegoś, co wcześniej miało się zamiar robić. A takich zamiarów naczelnik państwa nigdy nie miał. Trudno za reformy uznać szeroko zakrojone rozdawnictwo.

  Cel, który od początku funkcjonowania tej władzy ma ona przed sobą, jest w istocie jeden - ostateczne zrealizowanie przez środowiska żydowskie zaplanowanej dawno temu grabieży Polski. Grabieży na niewyobrażalną skalę.

  I - wbrew temu co Autor pisze o nadchodzących 8 latach tragedii, czyli rządach Platformy z koalicjantami - po najbliższych wyborach do tubylczego parlamentu, kiedy to uchwalone zostanie wspomniane przez Mike'a Pompeo "kompleksowe ustawodawstwo" (niezależnie od tego, który z dwóch głównych gangów rządzących Polską zwycięży) to sprawa TRAGEDII nabierze zupełnie innego wymiaru.
 • Ale mi...
  ...was QWA żal.
  Beeee... beeeee, meeee itp
 • @morgan 10:33:56
  Bo to wyznawcy, a nie zwolennicy.I dostosują się do retoryki, jaką mały wielki guru i pomniejsze "gurki" będą im wciskać
 • @Oświat 20:39:35
  dałeś sie przekupić 880 -cioma złotówkami?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031