Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
150 postów 150 komentarzy

varietas vestis reginae

wawel - "Jesteśmy oceanem w nocy, wypełnionym poblaskami światła. Siedząc tu razem, jesteśmy przestrzenią między rybami a księżycem." [Dżalaluddin Rumi]

Izraelska wizyta ws. 447 odwołana przez MSZ

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jadą goście, jadą... Ooo, nie przyjadą :(

Izraelska delegacja rządowa jutro w Warszawie ws. 447 - prowokacja ruskich onuc? :))) - to informacja z izraelskiego radia i z WP. Aż tu nagle 1,5 h później wiadomość, że... wizyta odwołana.

Komunikat MSZ

 
 

W nawiązaniu do publikacji medialnych MSZ pragnie zdementować, że 13 bm. złoży wizytę w Warszawie izraelska delegacja na czele z panem Avi Cohen -Scali, dyrektorem generalnym Ministerstwa Równości Społecznej. 

W związku z dokonaną w ostatniej chwili przez stronę izraelską zmianą składu delegacji, która mogła sugerować, że rozmowy miałyby koncentrować się na kwestiach restytucji mienia, strona polska podjęła decyzję o odwołaniu wizyty izraelskich urzędników. 

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

 

Strasznie dziwne sprawy się dzieją. Wczoraj był "błąd redakcyjny" MON w sprawie usunięcia wartości chrześcijańskich i nagłe poprawianie tekstu sprzed 20 dni - dzisiaj machlojki z delegacją izraelską. RZĄD TALMUDYSTÓW...

Nie jest wykluczone, że to... ustawka z ogłoszeniem wizyty a potem odwołaniem. Identyczna jak ta z Superekspresem. Wielkie serce premiera i bohaterski rząd stawiający się Żydom. Do wyborów 2 tygodnie, tzn. nie ma dnia bez ustawki wyborczo-talmudycznej.

Poniżej notka w takim kształcie, w jakim była, gdy obowiązywała wersja, że wizyta będzie.

image

Rozgrzani parlamentarzyści szykują ustawę? :) Dziś w nocy wierchuszka PIS-u nie pośpi - w imię 1000-letniej przyjaźni. 

image

Ja cie nie moge! :) Strategiczny sojusznik zauważył marsz STOP 447!  Ciekawe, czy wszyscy jego uczestnicy a i zapewne obserwatorzy w sieci - wiedzą już, że są BEZPRECEDENSOWYMI ANTYSEMITAMI?!  

AKCJA WYMUSZENIE ROZBÓJNICZE WCHODZI W DRUGĄ FAZĘ. Pewnie zaraz wyskoczą wybrani Gowin, Sellin, Bielan, Duda i najsprawniejszy z usypiaczy, Mateuszejk (korekta, nie poprawiać!) z dużymi strzykawkami i zaaplikują polskiemu społeczeństwu solidną DAWKĘ ANESTEZJI...

A może nie trzeba się dziwić? Wszak król Dawid był profesjonalnym reketierem (każdy to może sprawdzić w egzemplarzu Biblii stojącym na półce)... Dawid nie tylko wymuszał, ale i mordował nie chcących się mu opłacić, więc tak bardzo nie narzekajmy znowu...

 

PS 

Moja wczorajsza notka okazała się prorocza? Sorry...

https://www.salon24.pl/u/wawel24/955124,izrael-bierze-restytucje-mienia-po-holokauscie-w-swoje-rece

 

https://www.youtube.com/watch?v=zVCLo71U8q8

Koniec cyrku 1000-letniej przyjaźni i strategicznego sojuszu? Koniec cyrku udawania patriotów?

KOMENTARZE

 • @Autor
  I w tym właśnie momencie cala delegacja powinna otrzymać status persona non grata, a ambasador Izraela powinien dostać 24 godziny na spakowanie walizek.
  Rozmarzyłem się.
 • @Jan Twardowski 21:00:08
  "cala delegacja powinna otrzymać status persona non grata, a ambasador Izraela powinien dostać 24 godziny na spakowanie walizek.
  Rozmarzyłem się"

  Jeśli będzie ich wiózł SOP to jest duża szansa że z lotniska na spotkanie nie dojadą :))
 • @Arjanek 20:49:36
  "Zaniżać frekwencję."

  W ŻADNYM WYPADKU !!!

  Albowiem gdyż iż ... żelazny elektorat w moherowych beretach z pewnością pójdzie zaraz po mszach i to nawet z niespotykaną dotąd determinacją i liczebnością
 • @Hades 21:14:59
  Jesteśmy pod gorszą okupacją niż za malarza.
  https://wprawo.pl/2018/10/17/na-okeciu-pracuja-tajne-zydowskie-sluzby-nie-tylko-na-okeciu/

  Zdrajcy-usypiacze nazywają to wolnością.
 • A co to za "delegacja" ?
  dlaczego przyjeżdża? ktoś ich zapraszał? kiedy? czy są znane bodaj szczegóły dotyczące tego jaki jest status tej wizyt?
 • Uwaga Joachim maluj pazury, będziesz pokazywał figę!!
  https://pbs.twimg.com/media/D6YphqRWAAAYdI7.jpg
 • @Hades 21:13:04
  My się zimy nie boimy, mamy Joachimy!!
  https://pbs.twimg.com/media/D6YyV-qWAAAVThf.jpg
  żytki się pos*rają ze strachu....
 • @ikulalibal 21:18:25
  "A co to za "delegacja" ?
  dlaczego przyjeżdża? ktoś ich zapraszał? kiedy? czy są znane bodaj szczegóły dotyczące tego jaki jest status tej wizyt?"

  Mamy już (od Astry):
  Marcin Makowski z „Do Rzeczy” przedstawił na Twitterze więcej szczegółów.

  „To już jutro odnośnie ustawy 447: Delegacja Ministerstwa ds. Równości Społecznej, z dyrektorem generalnym ministerstwa Avi Cohen-Skali na czele, wyjedzie poniedziałek na serię spotkań z wyższymi urzędnikami polskiego rządu na temat powrotu żydowskiej własności z czasów Holokaustu”

  – pisze Makowski."

  https://wpolityce.pl/polityka/446268-delegacja-rzadu-izraela-przyjezdza-do-warszawy

  Odpowiedziałem m.in.:
  "Ciekawe, a więc jednak nie chodzi o "mienie bezspadkowe", bo te w żadnym przypadku nie jest żydowską własnością. Własnością było i jest jak najbardziej polską. Tu nie ma na pewno o czym rozmawiać

  A ja tak to o co ten szum? Po co oni przyjeżdżają?

  Kto ich zaprosił? Gdzie służby ochrony państwa?..."
  //astra.neon24.pl/post/148879,mentalnosc-niewolnikow#comment_1548204
 • Braun wprost na Marszu #STOP447.
  Braun wprost na Marszu #STOP447. „Tu nie o pieniądze chodzi, tu chodzi o wrogie przejęcie państwa polskiego”


  https://nczas.com/2019/05/11/braun-wprost-na-marszu-stop447-tu-nie-o-pieniadze-chodzi-tu-chodzi-o-wrogie-przejecie-panstwa-polskiego/
 • @ikulalibal 21:18:25
  Sami się zaprosili. A szabesgoje z PiS szykują papier toaletowy bo będą wycierać im tyłki. Jak Kneset debatował w Oświęcimiu to za podcierających robił Duda i Pawłowicz.
 • Grzegorz Braun: To ambasada amerykańska wybrała nam rząd i prezydenta.
  https://youtu.be/uvfOeAV3OFU
 • @zbig71 21:46:49
  //Sami się zaprosili//

  Jednym słowem "jedzie do nas rewizor".
 • "Izraelska delegacja jutro w Warszawie ws. 447"
  ---------------
  Dlaczego Izrael nie ściąga do siebie swojej V kolumny na knucie w ciszy gabinetu - tylko przyjeżdża tutaj?
  Dlaczego Izrael nie wyręcza się amerykańską ambasadą w Warszawie?
  Dziwne to jakieś.
 • @demonkracja 22:03:14
  Może robią i to i to i to. A przyjazd delegatów znaczy tyle, że sprawa jest poważna.
 • Idą na bezczela
  To chyba pierwszy w historii przypadek publicznej próby wymuszenia nienależnej kasy na niezależnym państwie. Sytuacja nieciekawa, bo zaprzańców w rządzie, pseudo opozycji i mediach multum. Może to ustawka, dowiemy się jutro. Póki co jeszcze jest tu Polska, choć słuchając ostatniej wypowiedzi Sumlińskiego o izraelskim żołnierzu z karabinem maszynowym na Okęciu zaczynam mieć wątpliwości posłuchajcie ok. 30 min. https://www.youtube.com/watch?v=YYZic_JoXts
 • @
  Mogę się tylko domyślać jak bardzo śmieją się z Polski w Iranie.
 • @Jan Twardowski 21:00:08
  W związku z dokonaną w ostatniej chwili przez stronę izraelską zmianą składu delegacji, która mogła sugerować, że rozmowy miałyby koncentrować się na kwestiach restytucji mienia, strona polska podjęła decyzję o odwołaniu wizyty izraelskich urzędników - oświadczyło w niedzielę późnym wieczorem MSZ.
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/msz-wizyta-delegacji-izraelskiej-zostala-odwolana/qycdbm4
 • WPS
  Zamiast się modlić do Matki Boskiej ( co zalecał kol. Bąkiewicz, jeden z liderów niedawnego marszu Anty 447, sic !) Premierowi Morawieckiemu, jego ministrom i innym urzędnikom państwowym należy przypomnieć art. 129 kk ( Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.) . Polacy gremialnie zobowiązani są naciskać na Prokuratora Generalnego na wszczęcie z urzędu postępowania wobec każdego funkcjonariusza państwowego, który wchodzi w konszachty z żydowskimi złodziejami.
  Tzw. ” roszczenia” żydowskich organizacji należy traktować jako próbę kradzieży zuchwałej i natychmiast ścigać wysyłając międzynarodowy list gończy i surowo karać sprawców- jako złodziei i terrorystów.
  Nie należy wchodzić w żaden dialog ze złodziejami i terrorystami. Przejść natychmiast do żądań za pośrednictwem Prokuratorii Generalnej o ujawnienie mienia gmin żydowskich w Polsce oraz aktualnego stanu własność żydowskich osób fizycznych i prawnych w Polsce. Należy starać się ustalić i upublicznić stan obciążenia hipotek nieruchomości żydowskich właścicieli na dzień 31 sierpnia 1939 roku. Należy wystawić Żydom rachunek( oczywiście z odsetkami, łagodnymi, no powiedzmy 2-3 % rocznie) za opiekę państwa polskiego nad rezydentami żydowskimi, członkami ich nacji od XV wieku do czasów współczesnych, na terenie Polski.
 • @SZS 00:50:28
  Papier wszystko przyjmie. Poczekają po wyborach.
 • @Stara Baba 23:38:07
  Nie koniecznie się śmieją, bo to może być propozycja nie do odrzucenia... Inaczej zrobią nam tu Jugosławię.

  "Amerykańskie siły powietrzne opublikowały zdjęcia bombowców B-52 Stratofortress lądujących w Katarze. Rozmieszczenie jest częścią szerszego gromadzenia amerykańskich sił w regionie, reklamowanego jako przeciwdziałanie nieokreślonemu zagrożeniu ze strony Iranu."
  http://www.prisonplanet.pl/polityka/w_zwiazku_z_zagrozeniem,p1042108835
 • @stanislav 00:50:57
  "Należy wystawić Żydom rachunek( oczywiście z odsetkami, łagodnymi, no powiedzmy 2-3 % rocznie) za opiekę państwa polskiego nad rezydentami żydowskimi, członkami ich nacji od XV wieku do czasów współczesnych, na terenie Polski."
  Też o tym mówię i piszę, skoro za miłosierdzie i oddawanie życia polskich rodzin, wsi i miasteczek dla ratowania życia nawet jednego żyda, "bo żyd to coś boskiego" oni tak Nam się odwdzięczają to my vice versa, nie musieliśmy ich przyjmować i gościć, idąc żydowskim myśleniem to teraz my wystawiamy im rachunek, te 20 bilionów $ wyliczone przez prof. Konecznego to jedynie ułamek tego co dla was żydzi jest najważniejsze, bo to dzięki Polakom jeszcze żyjecie, pieniądz to marność / tylko nie dla was / więc dawać tu kasę za gościnę !!!
  Polska i Polacy wyrzekają się was żydzi !!!
 • Możliwości są dwie.
  Albo żydzi mieszkający w Polsce są Polakami i wtedy mienie bez spadkowe
  po po Polakach przysługuje Polsce.
  Albo żydzi mieszkający w Polsce nie są Polakami i wtedy im nie przysługuje Polski socjal oraz nie mogą jako obcokrajowcy piastować żadnych stanowisk reprezentujących Naród Polski no i można ich wyprosić z Polski jako element niepożądany.
  Każde referendum na temat czy żydzi w Polsce są pożądani czy nie .. jednoznaczne odpowie na to pytanie.

  Należy zatem ustalić czy żydzi mieszkający w Polsce są Polakami czy nie...
  i potraktować ich adekwatnie do wyników ustalenia.

  Nie może być tak że żydzi w jednej sprawie nie są Polakami a w innej już są Polakami... to talmudyczny punkt widzenia .
 • @trojanka 21:44:38
  Obudził się ...po 30 latach...dobrze że chociaż teraz.
  Wrogie przejęcie Państwa Polskiego nastąpiło w 89r..
  To chyba widać po rabunkach które nastąpiły natychmiast po przejęciu władzy przez solidaruchów.
  Ja pisałem o wrogim przejęciu Polski przez tzw zachód czyli mafią żydowską już 30 lat temu.
 • "Izraelska wizyta ws. 447 odwołana przez MSZ"
  Myślałby kto, że tzw. MSZ jest władne cokolwiek odwołać z Izraela.
  Wniosek?
  Dzień bez robienia sobie jaj z tubylców - to dzień dla Piekła stracony.
 • Ustawka
  Wczoraj wpisując się paru miejscach zastanawiałam się, czy to nie ustawka, pod tym tekstem też. Było dziwne, że natychmiast po marszu taka delegacja, no i dziś widzimy, że to na 99% przedwyborcza ustawka, a żołnierze Mosadu zostają na Okęciu.
 • a zasadniczych rozmów między Polakami nadal nie ma
  https://interesariusz.neon24.pl/post/148882,quo-vadis-12-5-2019r-wojna-o-nasze-dusze
 • Gdyby nie Marsz NIE dla grabieży Polski przeciwko JUST447, nie byłoby
  żadnych głosów przeciwko niej i zaciśniętych piąstek!
  Sprawa się rozniosła na Polskę i nieświadomych zaharowanych Polaków.Nastąpiło na razie lekkie przebudzenia, naszą sprawą jest żeby budzik dzwonił na cały regulator!!
  Ustawka, lub strach przed gorszym protestem Polaków były głównym motywem "odwołania"..
  Teraz sprawy ostatecznej grabieży Polski, będą ukrywane przez stronę polską ,z obawy przed buntem społeczeństwa..Strona grabicieli jest bezczelna i się nie będzie tak mocno ukrywać.
  Za chwilkę zaczną się tajemne wizyty w Polsce i rewizyty w Izraelu!Po wyborach będą już bez krępacji!

  https://www.haaretz.com/israel-news/.premium-poland-denies-but-israeli-delegation-headed-there-says-it-ll-discuss-restitution-1.7224963
 • Delegacja z Izraela przylatuje po pieniądze! Reakcja po marszu #Stop447?
  https://youtu.be/FQPdRXN21m4

  Presja społeczna ma sens! Rząd odwołał delegację z Izraela!

  https://youtu.be/Z7IOhZE_co0
 • eli barbur
  @eli_barbur

  W związku z eskalacją napięcia wokół Iranu należy liczyć się z możliwością, że zdesperowany reżim mułłów zaryzykuje bezpośredni atak rakietowy na Izrael

  https://pbs.twimg.com/media/D6XpfOEX4AERWOv.jpg
 • @trojanka 09:39:54
  Opinie czytelników!

  asus asus
  8 godzin temu
  PIERWSZY DOBRY EFEKT WCZORAJSZEJ DEMONSTRACJI-NIE ODPUSZCZAJMY I NIE DAJMY SIE PONOWNIE USYPIAC.


  1shedar
  8 godzin temu
  Dogadaja się bez widzów. Nikt nie będzie wiedział gdzie i kiedy. Żadnych transparent ów i manifestacji.

  JH
  8 godzin temu
  Delegacja będzie tyle, że znowu potajemnie i najwyżej w innym terminie.


  Tomo Kowalski
  8 godzin temu
  Brawo narodowcy. Bede na was głosował i na konfederacje. LISTA NR. 1


  Polskie Drużyny Strzeleckie Wlkp T.G.
  8 godzin temu
  słyszeliście o działaniach pozorowanych????

  i reszta komentarzy pod filmami.
 • @Oświat 09:45:28
  To nic nowego. Iran zawsze mówił, że atak na nich oznacza zmasowany ostrzał Israela. Syjonisci muszą się z tym liczyć.
 • po co fatygować dostojnych gości?
  papiery może podpisać na stojąco kalksztajn z rezydentem judą gdzieś w składziku na szczotki którejś z żydowskich ambasad np usa lub izraela
 • Polacy
  https://img4.dmty.pl//uploads/201806/1528831892_ispqog_600.jpg


  ...przeciwko odwołaniu wizyty izraelskiej delegacji w sprawie 447 just.
  Ktoś powinien pójść siedzieć....
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:25:48
  No właśnie. Iran to państwo poważne. Tak się kaszle w prawdziwej polityce. A w Polin Waszczykowski chce omawiać ekshumację w Jedwabnem z Żydami i Jankesami w jakiś komisjach. Oni Łukaszence do podeszw jego obuwia nie dorastają!
 • @zbig71 11:46:50
  To Pl
  Łukaszenka nie jest pieskiem Putina? Dziwne... :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:50:13
  PiS owcy kierują się mądrością etapu. Teraz już nie jest pieskiem Putina.
 • @Oświat 09:45:28
  Kto przed do wojny Iran czy Izrael rękoma USA ?
  A wojnę się prowokuje prowokacją (radiostacja Gliwice, WTC, broń chemiczna Husaina...ataki chemiczne w Syrii) teraz nastąpi zapewne zorganizowany przez Izrael "atak Iranu" na jakiś obiekt Amerykański...

  To dzisiaj jest wręcz oczywiste.
 • Amerykanie tak ladnie pomogli
  https://opinie.wp.pl/makowski-izraelska-delegacja-chciala-postawic-pod-sciana-polski-rzad-w-sprawie-just-act-447-dlaczego-ten-o-tym-nie-wiedzial-opinia-6380493051365505a?fbclid=IwAR1cX-EUqRcBhV4yvdt0z5qjGSPnVr2AS1nTLdoG9q86z5iddq4ybJaBFBg

  A Zydzi, wystawili sojusznika .Przy okazji Lapid sypnal, ze dogaduja sie od 4 lat

  A naszym to sie juz tak pozajaczkowalo, ze ,dementuj i odwoluja jednoczesnie
  pozdrawiam
 • @trojanka 09:39:54
  Odwolali, bo pewnie zabraklo "goryli" do ochrony delegacji przed wzburzonymi Polakami.
 • Autor
  To teraz jak się zrobił szum i nawet w ich obozie, to już będą bardziej ostrożni i te rozmowy utajnią. I będą dyskutować jak to przeprowadzić by Polacy się nie kapneli i nie protestowali. Oczywiście licząc na to że następne wybory wygrają. A eskimosi wiedzą, że jak PiS przegra to i tak patologia PO im zapłaci. Więc trzeba głosować obowiązkowo na Narodowców, by pejsatym pokrzyżować plany. By PiS sam nie mógł rządzić i zaprosił Narodowców do koalicji. A już za cztery lata możemy już sami rządzić.
 • Izraelska minister nie kryje, że nie odpuszczą
  Izraelska minister mówi, iż nikt nie powstrzyma Żydów przed przejęciem mienia bezspadkowego. Ministerstwo ds. równości społecznej w oficjalnym komunikacie podkreśliło, że sprawa restytucja jest „ważna i bezprecedensowa”.
  – Ani polityczne, ani antysemickie elementy nie powstrzymają nas przed wypełnieniem tego ważnego moralnego obowiązku – zapewniła izraelska minister ds. równości społecznej Gila Gamliel.
  https://nczas.com/2019/05/13/rzad-rznie-glupa-izraelska-minister-wprost-o-przejeciu-polskiego-mienia-antysemickie-elementy-nie-powstrzymaja-nas-przed-spelnieniem-tego-obowiazku/
 • WPS
  Najzabawniejsze, ale najtragiczniejsze, pokazujące - skundlony, zmanipulowany przez okupantów - stan umysłów Polaków są stwierdzenia :
  " kto jak kto, ale żydzi nie są idiotami", " sprawa jest przesadzona", " zaczną wypłacać po wyborach", " teraz jak szum się zaczął, to będą już ostrożni i załatwią sprawy po cichu" itp., itd.

  A czemu to żydzi nie są idiotami? To co jednak są jakimiś wybrańcami?

  A czemu to sprawa jest przesądzona? No chyba ktoś będzie decydował o tym czy wypłacać ( czyli pozwalać okradać Polaków), czy nie wypłacać?

  Można przecież to ustalić. Jeśli powołane do tego służby (prezydent, premier, ministrowie, prokurator generalny, służby ochrony państwa) nie wykonają swych powinności i obowiązków, to w ramach, we wszystkich porządkach prawnych uznawanej, obrony koniecznej i działania w stanie wyższej konieczności, na polskie, narodowe grupy egzekucyjne spada obowiązek wykonać wyroki na zdrajcach, sprzedawczykach i złodziejach. Wcześniej im to profilaktycznie uzmysławiając ( patrz art 85, pkt.1 Konstytucji RP: art. 129 kk, ) . Art 25 kk Obrona konieczna:
  § 1. Nie popełnia przestępstwa, kto w obronie koniecznej odpiera bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem.
  § 2. W razie przekroczenia granic obrony koniecznej, w szczególności gdy sprawca zastosował sposób obrony niewspółmierny do niebezpieczeństwa zamachu, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia.
  § 2a. Nie podlega karze, kto przekracza granice obrony koniecznej, odpierając zamach polegający na wdarciu się do mieszkania, lokalu, domu albo na przylegający do nich ogrodzony teren lub odpierając zamach poprzedzony wdarciem się do tych miejsc, chyba że przekroczenie granic obrony koniecznej było rażące.
  § 3. Nie podlega karze, kto przekracza granice obrony koniecznej pod wpływem strachu lub wzburzenia usprawiedliwionych okolicznościami zamachu.

  Organizacje żydowskie, które sformułowały roszczenia wobec Polski i lobbowały za uchwaleniem ustawy S.447 JUST, chcą przejąć zasoby polskiego państwa, czyli de facto wypowiedziały wojnę Polsce.

  Obecnie państwo Izrael (gdzie ulokowane są siedziby żydowskich organizacji roszczeniowych), światowa społeczność żydowska, a w szczególności gminy żydowskie, organizacje żydowskie i Żydzi zamieszkali w Polsce muszą się jasno wypowiedzieć, czy w tej wypowiedzianej wojnie opowiadają się po stronie agresorów i terrorystów żydowskich?

  Zależnie powyższego stanowiska Polacy muszą się ustosunkować do państwa Izrael, do organizacji żydowskich i zamieszkałych w Polsce Żydów, czy będą ich uważać za agresorów, najeźdźców, terrorystów i wrogów, popleczników i sojuszników agresorów i terrorystów, czy też nie?!

  W czasie wojny obowiązkiem władz polskich jest ogłoszenie i wprowadzenie w czyn powszechnej mobilizacja społeczeństwa dla obrony państwa przed wrogiem i najeźdźcą.

  Prezydent i rząd Stanów Zjednoczonych muszą jasno się wypowiedzieć, czy popierają agresję, czy zachowują neutralność, czy potępiają agresję? Zależnie od tego Polacy uzyskają jasną odpowiedź jaki jest status wojsk amerykańskich w Polsce( konkretnie, czy są to wojska sojusznicze z agresorem i okupantem?)

  Dowództwo NATO musi dać odpowiedź, czy zaistniała sytuacja( pomimo że nie mamy do czynienia z klasycznym atakiem zbrojnym, ale wrogą agresją na państwo należące do NATO) stwarza warunki do zastosowania art 5 Traktatu Waszyngtońskiego. I w związku z tym, co jest wart sam Traktat i NATO ?
 • @stanislav 18:30:00
  Cała sprawa może być ustawką prze wyborami.
  USA oczywiście zależy by do UE weszli sojusznicy UE.
  Ustawa 447 obniża szanse PIS więc możliwe jest że ostra reakcja PIS przed wyborami ma charakter "wyborczy".

  Jest wiele wątków ... nikt z kandydatów nie wypracowała sobie klarownej wyborczej pozycji poza PO, PS i koalicyjnych innych kanap..
  Oni stoją na pozycji "STANOWCZE NIE" ze strony Narodu Polskiego.

  Tylko zdeklarowani wrogowie Narodu Polskiego lub zwykli idioci mogą popierać PO i towarzystwo.
 • Ważna informacja z ostatniej chwili
  Odwołane delegacja jednak przyleciała do Polski .

  Makowski: Formalna delegacja rządu Izraela przyleci do Polski ws. Ustawy 447
  https://www.dorzeczy.pl/kraj/102502/Makowski-Formalna-delegacja-rzadu-Izraela-przyleci-do-Polski-ws-Ustawy-447.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031