Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
150 postów 150 komentarzy

varietas vestis reginae

wawel - "Jesteśmy oceanem w nocy, wypełnionym poblaskami światła. Siedząc tu razem, jesteśmy przestrzenią między rybami a księżycem." [Dżalaluddin Rumi]

Samobójstwo PIS-u à la 2007, czyli M.Morawiecki za B.Szydło

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

M.Morawiecki jako wzmocnienie ośrodka rządowego względem prezydenckiego? Wolne żarty i hollywoodzkie mrzonki.

image

 

Ledwo przez elektorat PIS-u przeszła fala krytyki – uzasadnionej i ostrej – pod adresem Prezydenta Dudy, mamy kolejną falę fundamentalnej niezgodności między partią a jej elektoratem. W ostatnich latach trudno by znaleźć tak masową i zdecydowaną krytykę – domniemanych na razie – pomysłów Prezesa pochodzącą z wnętrza własnego obozu. Media społecznościowe, portale blogowe i setki komentatorów w stopniu co najmniej równym krytyce A.Dudy (ok. 90%) skierowało swoje ostrze niezgody ku krążącym w eterze planom zamiany Beaty Szydło na Mateusza Morawieckiego. Padają już dziesiątki deklaracji o nie głosowaniu na PIS, jeśli wydumany nie wiadomo gdzie i forsowany neurotyczny scenariusz wbrew powszechnemu vox populi wszedłby w życie. Jeśli jakiś dywersant miałby obmysleć posunięcie, które najbardziej skłóciłoby elektorat z PIS-em – wyszłaby z tego właśnie obecna rekonstrukcja premiera. Jeśli PIS chce podążać w kierunku autodestrukcji a la 2007 r. – to... powodzenia, ale bez nas. Jeszcze jest czas, by Prezes się z tej podszeptywanej mu przez „dobre duszki” wycofał jak najszybciej i z jak najmniejszymi stratami wizerunkowymi. A wersje rządów technokratycznych z pragmatycznym premierem będącym na ty z p.Fogelmanem – zachowajcie sobie Panowie na czas komputerowych gier „Imperium” w siedzibie PIS-u, lecz zwolnijcie z tych grubych eksperymentów realność. (O wariancie "J.Kaczyński na premiera" w ogóle nie piszę, gdyż mam nadzieję, iż oprócz kilku bezwzględnych graczy politycznych z kręgu koalicjantów oraz być może kilku niedomagających umysłowo członków partii - nikt poważny nie bierze pod uwagę tego samobójstwa do kwadratu.)

 

 

Ilość przecieków, domysłów na temat przebiegu rekonstrukcji premiera i korekcji strategii stała się już nieogarniona. Ale były wśród tych przecieków takie, które wskazywały prawdziwy sens zastanawiania się przez Prezesa nad korektą kursu rządowego. Źródłem owego groźnego zamieszania są problemy, kłopoty z prezydentem Dudą. Są to owe nowe „okoliczności polityczne” o których kilka razy wspominał Prezes. Okręt wpływa na wody, gdzie niespodziewanie wskazały radary masywne lodowe skały podwodne. Kapitan się zdenerwował. Ale właśnie nerwowe decyzje są tu najmniej pożądane. Są wypowiedzi Prezesa o potrzebie wzmocnienia ośrodka rządowego (domyślnie: względem ośrodka prezydenckiego i jego potencjalnych akolitów, czyli Kukiza, Gowina etc.). I tu oto właśnie powstała wiekopomnie tragiczna koncepcja wzmocnienia rządu przez postawienie na jego czele wspaniałego Mateusza. Jeśli tak się stanie, będzie to początek schodów PIS-u.

 

W tej koncepcji „korekty dobrej zmiany” M.Morawiecki ma być Wunderwaffe, cudowną bronią przeciw dziwnej nieprzewidywalności i brykaniu prezydenta Dudy. Nie wiem, czy wymyślił to Prezes, czy ktoś ze dworu. Ale jest to próba leczenia dżumy cholerą. Menadżerski sposób sprawowania władzy przez M.Morawieckiego spowodowałby nieprzewidywalne rozsady rządowe, a może i rozłamy i schizmy w koalicji rządowej. Prezydenta kiełznać trzeba, fakt, lecz nie tak ryzykownym sposobem. Bo w rezultacie otrzymać możemy jeszcze większą... nieprzewidywalność, niż ta dudowa... A jeśli chodzi o utemperowanie (das wohltemperierte Duda) prezydenta, to mrzonką jest obmyślenie jakiejś zapory dla jego wyskoków i irracjonalizmów. Nie pomoże tu menadżer Morawiecki a pojawić się mogą nowe problemy i straty mogą być wielokroć większe niż niepewne korzyści z chwilowego utemperowania. Nieprzewidywalność prezydenta Dudy jest – by tak rzec – strukturalna i jako taką jest prawie niemożliwe ją zwalczyć na stałe. Trzeba nauczyć się z nią żyć i w każdym poszczególnym przypadku szukać sposobów na jej ograniczanie. Tu nie ma cudownej Wunderwaffe, a pocisk może trafić we własny obóz. Nie tędy droga.

image

Ktoś tu w PIS-ie musi jest zagorzałym kinomaniakiem chyba. Na kłopoty Bednarski? Prywatny detektyw Bednarski (Morawiecki): przedwojenny szyk plus niezwykła przenikliwość. Rozwikła najtrudniejszą kryminalną zagadkę, oczaruje każdą kobietę... Detektyw Bednarski (Morawiecki) to detektyw-dżentelmen, uprzejmy nawet dla wrogów i czarujący dla pań. Ale także nadzwyczaj skuteczny. To do niego trafiają najtrudniejsze sprawy; współpracuje przy nich zwykle z komisarzem Rudolfem Hagemanem [czytaj: Lejbą Fogelmanem] tworząc z nim udany duet. Taaak. Świat projektora filmowego. Bajeczki na weekendowe wieczory. Zejdźcie Panowie z PIS-u na ziemię. Bo was ludzie ściągną i to szybciej, niż się spodziewacie. A tu na ziemi są zwykli ludzie, którzy chcą takich prezesów rady ministrów jak Beata Szydło. Polska pod premierem Morawieckim zamiast B.Szydło, to jak Niemcy pod... kanclerzem Joschką Fischerem, zamiast Angeli Merkel. Takich rzeczy się nie robi. Nie wywlekajcie kiełbas w trakcie produkcji na widok publiczny. Rozróżniajcie rzeźnię i masarnię od eleganckiego sklepu mięsnego. A filmy o wszechmocnych Batmanach puszczajcie sobie na Nowogrodzkiej. Nie podtykajcie ludowi pod nos członków (i aspirujących do zewnętrznego dziedzińca) „nomenklatury biznesowo-światowej”, bo spowodujecie odruch... wymiotny. Trochę subtelniej, Panowie. Fajnie, że macie pośród was tych, co „bywają w ciekawych rozdaniach” – mówiąc słowami Zyty Gilowskiej [i], ale my wolimy Beatę Szydło. A pan Morawiecki i tak na stanowisku wicepremiera na którym jest może czynić bez przeszkód wszystko, co sobie wyduma. Osoby, które dzwonią do B.Szydło wzbudzają moje o wiele większe zaufanie, niż ci, z którymi utrzymuje i musi utrzymywać kontakt Mateusz Morawiecki. 

 

Mateusz Morawiecki jest gwiazdą. Ciągnie ekonomiczny sukces PIS-u. Niech ciągnie jako wicepremier. Póki co szanujemy go, czasem nawet podziwiamy trochę. Na stanowisko premiera nie ma jednak żadnych predyspozycji. Mimo wszystkich zalet nie ma tego czegoś, co musi mieć przywódca, ktoś z kim utożsamia się większa część narodu. Ba, zdaje się czasami wykazywać niepokojące cechy traktowania swojego elektoratu z góry, jako prostaczków, którzy uwierzą w byle co, w byle jaki zestaw slajdów lub w wypowiedź, że ściągniecie do Polski giganta J.P.Morgan pomoże... zmniejszyć bezrobocie, bo w banku będzie 3 tys. miejsc pracy. Przyznam się, że gdy pierwszy raz usłyszałem tę wypowiedź naszego Mateusza – przecierałem oczy ze zdumieniem. On naprawdę to powiedział, on naprawdę myślał, że my to kupimy. Tak nisko nas ceni. Niepokojące. A co zacznie mówić jak... urośnie w siłę? Strach pomyśleć. Niepokoi brak publikacji taśm z nagranym Mateuszem. Na skrawkach opublikowanych niepokoi „mięsny” język p.Mateusza, krańcowo odmienny od tego prezentowanego publicznie oraz niepokoi jakiś podskórnie wyczuwany ton cynizmu. Nie. Za takiego premiera to ja dziękuję. Niech robi tę swoją dobrą robotę, ale z drugiego rzędu. Fajnie, że mu tak wszystko wychodzi. Niech tak ciągnie dalej. Ale nie na ludzkich oczach, Panie, nie tak na widoku. My już nie chcemy drętwej mowy ekonomistów, menadżerów, bankierów i technokratów – słuchaliśmy jej już ponad 20 lat. Mdli od tego. Coś mi mówi, że każdy menadżer ma skłonności ujawniające się z biegiem czasu, skłonności do traktowania tych, co od niego zależą jako... menadżerii. Nie wpychajcie nam tu na czoło rządu jakiegoś patriotycznego Balcerowicza-cudotwórcę. Mimo, że wersja poprawiona i propolska (póki co tak to wygląda, ale czy ukrywanie taśm z Mateuszem nie jest gwarancją, by – po pierwszych fajerwerkach – polityka ekonomiczna Pana M.M. nie była zbyt pro-polska?). Minister finansów, minister rozwoju to jak... palacz w swojej kotłowni. Niech z niej nie wyłazi za często, niech robi tam kiełbasę polityczną niewidziany, niech przyjmuje różnych podejrzanych typów w tym swoim – ważnym – kantorku. Ja nie chcę oglądać palacza i słuchać jego opowieści jak płonie żar. On nie ma być widziany i słuchany za często – ważne jest by wszystkie grzejniki grzały, by ludzie czuli odpowiednią temperaturę do życia i pracy, do uruchamiania przedsiębiorczości na skalę mniejszą niż ta, którą kredytuje J.P.Morgan nie zawracający sobie głowy maluczkimi. Jacek Kurski mocno od wczoraj lansuje Mateusza Batmana, bliskiego przyjaciela Lejba Fogelmana i Tomasza Arabskiego. Mamy spektakl w TV: dwie tony Mateusza na minutę. To nie przejdzie. Elektorat już masowo pokazuje gest Kozakiewicza zamachowi na świetnie spisującą się premier Beatę Szydło. Inni szatani czynni nad uchem Prezesa wycofajcie się, bo będziecie płakać rzewnymi łzami.

 

Przypisy

[i] „miałam sposobność mocować się z owym Lejbem Fogelmanem. Wpadłam - dosłownie - właśnie na niego, gdy w marcu 2006 r. wtargnęłam na posiedzenie Komisji Nadzoru Bankowego (wówczas jeszcze w strukturach NBP, pod przewodnictwem L. Balcerowicza), gdzie pełnił rolę głównego doradcy prawnego ówczesnego szefa banku Unicredito Alessandro Profumo (po niedawnych oskarżeniach o pranie brudnych pieniędzy via banki libijskie ten Pan wylądował w Radzie Nadzorczej GAZPROMU!). Wtedy nie dali mi rady, nie dali! Ten Lejb też nie dał, wręcz się „zaprzyjaźniał”. Ale po dwóch dniach zażartych negocjacji wówczas wkroczył K. Marcinkiewicz i osobiście ustąpił! Warto więc mieć na uwadze, że ten Lejb bywa w ciekawych rozdaniach, jest w jakiejś nomenklaturze biznesowo-światowej.” Cyt. za: https://www.salon24.pl/u/osiejuk/714078,zyta-czyli-swiat-znieruchomial-czesc-2

 

 

KOMENTARZE

 • @Wawel
  Czerwona lampa pali się już dawno . Pozdrawiam. http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=20337&Itemid=80
 • @
  Andrzej Czyżewski, dr Zbigniew Kękuś: Czy WSI przygotowały Mateusza Morawieckiego na Premiera RP?

  https://www.youtube.com/watch?v=BLTq7a756eM

  Prokurator Andrzej M Czyżewski: Kariery panów Morawieckich są związane z oficerami WSI

  https://www.youtube.com/watch?v=rrzzqY3V_Rw

  Dr Zbigniew Kękuś o Mateuszu i Kornelu Morawieckich

  https://www.youtube.com/watch?v=WrNJ1ek8Avg
 • Duda i Beata Szydło to im zawdzięcza Pis że są u WŁADZY !!!!
  PIS rozsądnie schował Maciarewicza Waszczykowskiego i Kaczyńskiego
  w czasie kampanii wyborczej ! bo te osoby są odbierane Negatywnie wśród elektoratu !!!!

  Panie Kaczyński ! to prezydent Duda i premier Szydło byli twarzą PISu !
  to oni wypruwali sobie żyły by PIS zwyciężył w wyborach 2015 r !!!
  i dziś pani premier dostaje kopa ? to jest wasza zapłata ?

  Panie Kaczyński ! WSTYDZIŁ BY SIE PAN [ jeżeli posiada pan poczucie wstydu ]

  Maciarewicz Waszczykowski to grabarze Polski Polaków ! to fagasy żydowskich syjonistów z USA !!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • @Repsol 23:11:45
  Zmiana premiera nie jest przesądzona? W PiS rośnie opozycja przeciw kandydaturze Morawieckiego. „Ziobro i Kamiński mają na niego teczkę”. Według ustaleń dziennikarzy Faktu zmiana na stanowisku premiera nie jest taka oczywista. Wbrew przeważającym w mediach opiniom, Szydło ma prawdopodobnie szanse zachować fotel premiera. Jej główny kontrkandydat Mateusz Morawiecki posiada w koalicji wielu przeciwników. Nawet wśród partyjnej elity. Według Faktu w PiS trwa wewnętrzna wojna. Część członków koalicji popiera Beatę Szydło. Swoich zwolenników ma również wicepremier Morawiecki. Okazuje się jednak, że superminister posiada potężnych przeciwników. Jego kandydatura jest nie w smak ministrowi sprawiedliwości. Niechęć do Morawieckiego miał również deklarować Mariusz Kamiński. Do koalicji dołączył podobno Antonii Macierewicz, który jest najbardziej zagrożonym ministrem w rządzie. Według źródeł z PiS, Kamiński i Ziobro mogą posiadać, kompromitujące wicepremiera materiały. Spekuluje się, że w odpowiednim momencie obaj ministrowie zdecydują się na ich ujawnienie i tym samym pogrążą kandydaturę Morawieckiego na szefa rządu. Niestety są to tylko domysły. Faktem jest, że wielu przedstawicieli PiS uważa, że Szydło spełniła już swoją rolę. Poprowadziła koalicję do zwycięstwa w wyborach. Nie sprawdza się natomiast jako arbiter w konfliktach, jakie wybuchają między ministrami jej rządu. Według anonimowego posła PiS, Szydło ma poparcie części przedstawicieli partii. Większość z nich zajmuje jednak drugorzędne pozycje i nie ma silnego wpływu na decyzje władz. Kaczyński musi się jednak liczyć z takimi postaciami jak Ziobro, Macierewicz i Kamiński. Każdy z nich ma argumenty, które mogą wpłynąć na ostateczną decyzję. W Sejmie odbyła debata nad wotum nieufności zgłoszonym przez posłów PO. Po odrzuceniu wniosku, co już nastąpiło, ponieważ PiS miał odpowiednią większość, będzie możliwa zmiana na stanowisku premiera. Dziś odbywa się również spotkanie, w którym na zaproszenie prezydenta wezmą udział Jarosław Kaczyński oraz Beata Szydło. Na godzinę 18:00 jest również zaplanowane spotkanie Komitetu Politycznego PiS, który ma podjąć ostateczną decyzję.
 • Są tacy, którzy kończa szkoły w normalnym czasie, niektórym i 30 lat nie starczy na powtórzenie jednej klasy
  .
  Nie głosuj na PO! Głosuj na PiS! – ? - http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/117544,nie-glosuj-na-po-glosuj-na-pis
 • wydumany nie wiadomo gdzie i forsowany neurotyczny scenariusz ?
  http://nowy.dzienniknarodowy.pl/wp-content/uploads/2017/11/23847129_2051820804833091_3335992151733025626_o-770x470.jpg

  Liderzy PiS gościli na szabasowej kolacji w domu Jonny’ego Danielsa - link: http://nowy.dzienniknarodowy.pl/warszawa-liderzy-pis-goscili-szabasowej-kolacji-domu-jonnyego-danielsa-honorowym-gosciem-byl-izraelski-minister/
 • 100 mln złotych dotacji budżetowej na konserwację Cmentarza Żydowskiego w W-wie
  Przekazanie z budżetu państwa 100 MLN ZŁ dotacji na fundusz wieczysty Fundacji Dziedzictwa Kulturowego, z którego planowane są prace konserwatorskie Cmentarza Żydowskiego w Warszawie przewiduje projekt ustawy autorstwa PiS, którego pierwsze czytanie odbyło się w środę.
  >> http://biznes.radiozet.pl/Newsy/Cmentarz-Zydowski-w-Warszawie-100-mln-zlotych-dotacji-budzetowej-na-konserwacje
 • Próba wpuszczenia Morawieckiego w bagno?
  Pis i tak będzie "rządzić" pozarządowo - metodą PISania swoich ustaw...
  U mnie premier Beata Sz. skończyła się jako premier w momencie zezwolenia na mordowanie puszczy Białowieskiej... już nie Puszczy a puszczy xD...

  Skoro zniszczyli puszczę, naród to wie, PiS ma prawdziwe, nie zafałszowane przez zdrajców narodu z OBOP dane na temat sondaży, gdzie PiS ma może 15 procent poparcia a może 20.... już wiedzą że pisowski rząd ciągnie notowania w dół, i próbują coś zrobić... a przy okazji zablokować Morawieckiemu karierę xD... on się od nich powinien domagać gwarancji zatrudnienia na 2 lata xD... PiS zapewne ma zlecenie z niemiec na dalsze niszczenie polski, a Morawiecki "szkodnik" staje okoniem i poprawia co może xD... U mnie Beata Sz. się skończyła, to jest dobry dowód, ta sytuacja z puszczą, że babeczki nie powinny być wtykane na wysokie stanowiska dowodzenia. Nie miała odwagi wywalić szyszki na zbitą liberalną mordę, i ponosi konsekwencje nie tylko ona, ale i cała puszcza... jak można być tak tępym, żeby nie wywalić w odpowiednim momencie szyszki? A właśnie babeczka nawet jak by chciała go wywalić to ma za mało odwagi na to.... szczególnie że niedawno była stuknięta, no to jest okoliczność łagodząca xD... Babki nie powinny być wtykane na takie stanowiska, co innego jak z tym Petru gdzie babeczki podsiadły nieskutecznego faceta.. wtedy to tak... facet nie daje rady, dziewczyny pomagają xD... Obciążenie Morawieckiego rządem jest psuciem możliwości tego faceta, miał spokój, a teraz będzie musiał myśleć o wszystkim... no ale PiS nie ma wielu orłów... faktycznie sam bym Morawieckiego typował na premiera, bo czuję, że gość spoko sobie z tym poradzi.. Może być światełkiem w ciemnym czarnym nawet tunelu pisowskiej kolaboracji z watykanem.... tak tak, polska nadal nie jest samorządna, obecnie podlegamy pod najciemniejsze wsteczne wobec nauki siły ciemnogrodu watykańskiego.... Blokada in vitro to kolejna ze zbrodni, jakich dopuszczał się rząd Beaty Sz. Oni patrzeli na słupki poparcia, a z życiem ludzkim się nie liczyli.... Dalej ucieczka przed lekarzami też nie przystoi premierowi.... gdyby to był mój rząd, dawno bym Beatę Sz. posłał nie tylko do ławki rezerwowych, ale pod sąd pod prokuraturę za to, czego się dopuścili jej ministrowie...
 • @kula Lis 67 11:55:57
  Boją się Morawieckiego. Gość wygląda na porządnego, a to PiSowi nie jest na rękę.... Premierostwo otworzy mu możliwości kandydowania na szefa dowolnej partii oraz możliwości tworzenia nowej... skuteczne rządy zapewnią mu przekładalny na działania mandat wyborców... osóbki typu Ziobrzystów i ciemne siły w PiSie i rządzie Beaty Sz. już czują się na wylocie i na pewno robią duże naciski na Jarka, grożą mu szantażują i pewnie już dzielą po cichutku partię PiS jako szantaż Jarka xD..
  Beata Sz. mogłaby utrzymać tekę premiera, gdyby odważnie wywaliła Szyszko na zbitą mordę, sprawę skierowała do prokuratury, gdyby naprawiła parę zbrodniczych posunięć parlamentu i rządu.. Ten brak reakcji ją niszczy, powinna działać zamiast czekać na zgodę cholera wie kogo.... Nie można trzymać w rządzie zbrodniarzy.
 • @Leon. 14:05:32
  Żyd Morawiecki porządny gość? W ufoludki też wierzysz?
 • @Leon. 14:10:58
  B. Szydło z trybuny sejmowej
  https://www.youtube.com/watch?v=hFSyMHfV2Zo

  komentarze z YT
  BELA BELINDA
  4 godziny temu
  Buraki z PO cichooooo słuchac prawdy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Jaroslaw Rafalski
  5 godzin temu
  Targowica – jakim cudem mają 18-20% w sondażach?

  Lena Margo
  5 godzin temu
  Kopaczowa-siedź,słuchaj i patrz -jakim NIE byłaś i nigdy nie będziesz premierem :)

  Miro H
  5 godzin temu
  Totalna opozycjo targowico bierzcie dupę w troki i won z Polski

  Helena Ł
  4 godziny temu
  Panie Schetyna mnie się wydaje że ma pan duże braki w nauce ze szkoły Podstawowej .Oprócz tego brak argumentów za odwołaniem najlepszego rządu od 20 lat.

  Super Gry
  5 godzin temu
  Brawo, Schetyna i całe PO, do ciupy

  Waldemar Janiak
  5 godzin temu
  Chamstwo PO Wyciac i Do kibla!!!!

  Andrzej Koszela
  5 godzin temu
  Wspaniale Pani Premier odebrac bandzie oszolomow imunitety ido wiezienia!!!!!!!!!!

  Tolek
  5 godzin temu
  banda sprzedajnych troli do utylizacji POpapranców

  Arkadiusz Grabowski
  5 godzin temu
  Jako przedstawiciel tłumu żądam prawa do zlinczowania opozycyjnych kurew !

  simi kopi
  5 godzin temu
  Noe chodzilem na wybory ale tym razem nie odpuszcze mam nadzieje ze My Polacy zmieciemy PO N. SLD i reszte ścierwa ze sceny polityczej! Śmiecie nie opozycja zwykle qrwy!

  Marek Jarzab
  4 godziny temu
  Nitras nacpany?

  Marek Kaczynski
  4 godziny temu
  schetyna to klaun Polskiej sceny politycznej

  Piotr Smif
  4 godziny temu
  Kto głosuje na to bydło z PO i N.? Oni się nawet zachować nie umieją. Drastycznie obniżają poziom intelektualny w parlamencie. Folksdojcze i rosyjskie przydupasy.

  RRD Bemowo
  4 godziny temu
  Kochana pani Premier, wielki szacunek za postawę i wytrwałość, historia to zapamięta…

  Irek I
  4 godziny temu
  Pamiętajcie że od nas zależy by tamci już nie rządzili,nigdy więcej.Każdy z nas musi głośno popierać Rząd,Panią Premier jak i PiS,tak czułem że zrobią dużo dla Polski i Polaków ale nawet nie śniłem że w ciągu dwóch lat zrobią aż tyle,nie będę teraz wyliczał bo lista jest długa,ale wspomnę tylko o trzech sprawach,Spółki Państwowe każda jedna przynosiła olbrzymie straty,pompowano w nie olbrzymie pieniądze które znikały i nic nie pomagało a dług Polsce rósł,skończyło by się tak że sprzedali by je za grosze,druga sprawa 500+ to olbrzymia pomoc dla dzieci i młodych rodzin,to wstyd że Polskie dzieci chodziły głodne a i dzietność spadała co groziło powolnym starzeniem się Polaków,a najlepsze że to wiąże się z trzecią sprawą bo pieniądze na to nie są zadłużaniem Polski tylko PiS zatrzymał wyprowadzanie z Polski pieniędzy za VAT i to zrobili w dwa lata,gdzie za rządów tamtych matołków z Polski wypłynęło 340 miliardów,a Państwo zadłużyło Polaków na 500 miliardów,i chcieli Polski majątek wysprzedać do cna,byśmy byli niewolnikami we własnym kraju.Pani Premier,Panie Kaczyński dziękuję za powstrzymanie naszego powolnego niewolenia.
  Pokaż więcej

  Cesare Bogoc
  5 godzin temu
  Ludzie trza się zebrać i osobiście wywalić lewaków nimieckich. Co za wstyd, jaki burdel w tym sejmie, a to wszystko dzięki niemickim politykom w Polsce. Długo jeszcze jeszcze będziemy znosić niemicką agenturę w Polsce?

  Kazimierz Honik
  5 godzin temu
  Wybic niemieckich folcdzdojcow co do nogi skurwysynow ,w oswiecimiu piece czekaja

  Zbycho 40
  4 godziny temu
  Brawo pani premier Beato Szydlo , dobrze pani mowi . No coz , swinie odrywane od koryta kwicza , ale czym glosniej kwicza , znaczy ze Prawo i Sprawiedliwosc idzie w dobrym kierunku . W koncu przerwaliscie ta targowice zorganizowana przez poprzednie ekipy rzadzace . Jedynie zostaje dziekowac Bogu , ze objeliscie rzady w naszej Polsce . Z Panem Bogiem i do przodu nie zwazajac na to kwiczenie .
 • @Oświat 16:55:14
  https://wpolityce.pl/polityka/370743-wiceszef-msz-o-propozycjach-ke-dotyczacych-strefy-euro-widzimy-w-nich-spelnienie-wielu-polskich-oczekiwan


  Powoli zaczyna się wyjaśniać dlaczego PiS chce pozbyć się Szydło i instaluje nam tu bankstera żydowskiego Mateusza Morawieckiego na którego nikt z Polaków nie głosował. PiS chce nas wpakować w to europejskie łajno pod kontrolą żyda Mateusza Morawieckiego. I znów Naród został oszukany, już niedługo nie będziemy suwerennym krajem. Nowy rząd w 100% będzie żydowski. Żal mi pani premier i Polski.
 • @Leon. 14:10:58
  Czerwona lampa pali mi się jako wyborcy PiS od zawsze już dawno.


  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=20337&Itemid=80


  Andrzej Czyżewski, dr Zbigniew Kękuś: Czy WSI przygotowały Mateusza Morawieckiego na Premiera RP?


  https://www.youtube.com/watch?v=BLTq7a756eM


  Prokurator Andrzej M Czyżewski: Kariery panów Morawieckich są związane z oficerami WSI

  https://www.youtube.com/watch?v=rrzzqY3V_Rw

  Dr Zbigniew Kękuś o Mateuszu i Kornelu Morawieckich


  https://www.youtube.com/watch?v=WrNJ1ek8Avg
 • @Oświat 16:55:14
  Powtórka z 2007 ? PiS się przejedzie na zmianie PBS na żydowskiego bankiera Mateusza Morawieckiego!. W tej sytuacji, trzeba się zastanowić, do kogo pani premier kierowała dziś swoje słowa: "Za co chcecie mnie odwołać? Za to, że Polacy dobrze żyją? To was boli?" W ogóle jak to możliwe, że o losie premier Polski i to tak dobrej, silnej premier, decydują za jej plecami inne osoby. Kim oni są i czyje interesy realizują? Jeżeli prezes J.Kaczyński poważy się na odebranie pani premier stanowiska to popełni straszliwy błąd! Ludzie go jeszcze bardziej będą opluwać! Wczoraj w TV Trwam ludzie dzwonili i niemal błagali, żeby zostawić panią premier. Jeżeli Kaczyński nie posłucha ludzi,to wyborcy się odsuną od PiS bez względu na to jak genialny jest żyd Morawiecki!
 • @Oświat 16:55:14
  Miałem ważenie, że PBS mówiła nie tylko do opozycji... podczas przemówienia dostawała gromkie brawa od kolegów a nawet JK zaszedł do ławy rządowej i dał jej buzi w rękę. ..a teraz chcą ją wywalić .. to po pierwsze wpadka wizerunkowa bo z kobietami w naszej kulturze tak się nie pogrywa a po drugie to ona była twarzą kampanii PAD a potem PiSu jako kandydat na premiera. Czyli murzyn zrobił swoje a teraz murzyn ma odejść, no nieładnie ....Obyście panowie pod wpływem doradców i naciskających ( chyba już każdy to wie) nie przekierowali się na 2007 bis! Przykre to ale teraz sami urządzacie spektakl! Pogrywacie z wyborcami raz PAD podkręca atmosferę, raz wy - głupim uporem zmiany lubianej i cenionej przez wyborców pani premier! ( opozycja nigdy na was nie zagłosuje)! Ogarnijcie wszystkich ministrów a nie czepiacie się tylko Szyszki i Macierewicza. Pamiętam jak na początku lat 90 Gazeta Polska pisała, że kłody pod nogi ministrów kładą głównie pracownicy departamentów, pytanie czy to się zmieniło czy może minister sobie a zasiedziała sitwa w departamentach sobie! Panie Kaczyński, jeśli odwoła pan panią premier i najlepszych ministrów tego rządu, będziecie mieć na ulicach nie totalną opozycję, a własny dotychczasowy elektorat. To zdanie większości z nas, którzy z panem szli po zwycięstwo i to zwycięstwo PiS dali. Zacznijcie szanować zdanie swoich wyborców. Wiemy, że pan p.rezydent nie jest z nami, ale i bez niego damy radę, nie trzeba a nawet nie wolno ustępować. Kraków dobrze zna Dudę i Gowina, tak jak Wrocław zna Morawieckich i ich poglądy. Wyborcy patrzyli im na ręce do tej pory, a jeśli odwołana zostanie pani premier Szydło, będziemy wszyscy tym bardziej z wielką uwagą się im przyglądać i oceniać każdy ich ruch. Nie damy się znowu oszukać.
 • @kula Lis 67 19:10:27
  Wkurw i emocje minęły.
  Dajmy szansę PMM, bo gospodarczo dzięki niemu PIS i Polska ma sukcesy.
  A może PBS powalczy o Wa-wę?
  Gdyby tak było to PO ma problem,a nawet big problem!!!
  Emocje na bok i wspierajmy PIS żeby nie dopuścić do władzy złodziei z PO,N,PSL...
 • @kula Lis 67 19:06:12
  Stawałem murem za Panią Premier ale ponad wszystko ufam i wierzę w Jarosława Kaczyńskiego i skoro mówi, że tak będzie lepiej to nie ma gadania i marudzenia tylko jedziemy dalej z naprawianiem Polski

  https://pbs.twimg.com/media/DQgFSv2UQAIfgPn.jpg

  Uroczyście oświadczam, że choć PiS mnie wczoraj nieziemsko WKURRRWIŁ, to i tak na nich zagłosuję, bo przecież nie oddam mojego cennego głosu na jakiegoś pojebańca ze skurwionych totalnych.

  Dziękuję za uwagę.
 • @Husky , kula Lis 67
  Trzeba by pomyśleć o jakiejś sensownej polskiej partii politycznej, tylko czy jest z kogo taką partię powołać?
 • @Husky 06:42:29
  //PiS mnie wczoraj nieziemsko WKURRRWIŁ,//

  No coś takiego... A nie popełniłeś przypadkiem PiSiorskiego świętokradztwa?
  A jak Macierewicz wyleci z rządu to co zrobisz? Harakiri? :)))))))))))

  Tak kończą fanatycy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031