Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
150 postów 150 komentarzy

varietas vestis reginae

wawel - "Jesteśmy oceanem w nocy, wypełnionym poblaskami światła. Siedząc tu razem, jesteśmy przestrzenią między rybami a księżycem." [Dżalaluddin Rumi]

Wymiękanie, płynięcie z prądem i brak odporności na presję

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przeto niechaj nie mniema taki człowiek, że coś od Pana otrzyma, człowiek o rozdwojonej duszy, chwiejny w całym swoim postępowaniu -Jak. 1:7,8.

No cóż... Każdy, kto czytał moją notkę o presji nauczycieli, rodziny i "ludzi kultury" na Prezydenta Dudę ("Szwagier prezydenta, 3/5, wróg wewnętrzny i Staszic") nie powinien być zaskoczony. Andrzej Duda był na rozstaju dróg. Wybrał gorszą. Według Greków są tylko dwie drogi: cnoty i występku. Ci, którzy fantazjują o tym, że było to uzgodnione z JK - fantazjują. Gorąca linia Kramek <- Abliazow <- Soros skutecznie nastraszyła tych, co z natury są bojaźliwi i daje powód do bredni, że Prezydent ugasił palącą się Polskę. Palić, to się paliło, ale pod siedzeniami kasty. Teraz mają szansę, by się tylko tliło. Bądźmy pewni, że zrobią wszystko, by... wygasło. A.Duda im pomógł. Nadzwyczajna mobilizacja niezaczadzonej części PIS-u może jeszcze sprawy wziąć pod kontrolę. I na to miejmy nadzieję. Choć będzie trudno. 

Cuda nie widy, przy całym szacunku dla Zofii Romaszewskiej - od kiedy to jest ona szarą eminencją... Polski? To jakieś żarty. Magdalenkowe.

Oczywiste jest wielomiesięczne opóźnienie reformy sądownictwa. Kto się łudzi, że tych kilka miesięcy nie spowoduje przegrupowania sił przeciwnika oraz nowych posiłków do wymuszenia tego, by nie całkiem nie było, tak jak było - ten się łudzi.

Nie warto jednak w zaistniałej sytuacji potęgować rysującego się podziału w PIS-ie. Na to tylko czekają. Potraktujmy veta Prezydenta jak... zjawisko przyrody, jak burzę z gradobiciem. Ona była zapisana w sytuacji towarzyskiej i rodzinnej A.Dudy oraz psychologicznej (ambicje wybicia się na znaczącego polityka). Nie ma co biadolić, trzeba brać się za błyskawiczne naprawianie zerwanych dachów. Było to złe, jak każda nawałnica, ale przecież prognozy zapowiadały.

Patryk Jaki wypowiedział się trafnie:

- "Na co dzień spotykacie masę polityków, którzy mają buzie napchane patriotyzmem, mocnymi reformami (np. Kukiz), jednak jak przychodzi co do czego, jak trzeba podjąć trudne decyzje, wszyscy wymiękają - pisze Jaki. I przekonuje, że bzdurą jest stwierdzenie o potrzebie reformy, ale innej.

- Dokładnie tak samo było w Polsce z dekomunizacją, lustracją, ustawą reprywatyzacyjną etc. Zawsze mówili, że reforma potrzebna "ale nie taka", "ale za szybko" etc. W warunkach medialnych, jakich funkcjonujemy, nigdy nie będzie fundamentalnej reformy naruszającej interesy "oligarchii III RP" – przeciwko której nie będzie protestów. Będą zawsze. Dlatego kluczowa jest odpowiedź na pytanie, kim chcemy być? I po co jesteśmy w polityce? - pisał dalej Jaki.

- Czy jesteśmy tylko po to, aby podejmować decyzje popularne, które się wszystkim podobają? Czy przeprowadzać trudne reformy państwa? Albo jesteśmy "fajną partią PR" jak PO albo jesteśmy inni, i dla naprawy państwa też możemy poświęcić swój partykularny interes i wizerunek? - pyta retorycznie polityk.

- Ja zawsze chciałem reform, dlatego jestem tu, gdzie jestem. I wiem, że czasem dla Polski trzeba iść pod prąd! - zakończył polityk."

No i jeszcze Andrzej Gwiazda: "Niewątpliwie prezydent ma nadzieję, że łagodząc, wygaszając ten konflikt odsyłając na dwa miesiące, że druga strona konfliktu odpowie tym samym. Czyli skłonnością do dyskusji. Natomiast prezydent Duda jako człowiek uczciwy sądzi, ze wszyscy inni postępują tak samo. Że jeżeli on się cofa, to tamci odpowiedzą tym samym. Jednak ten system, wliczając w to III RP, który został zapoczątkowany, kiedy Josif Dżugaszwili [Stalin], czyli szef złodziejskiego gangu, został sekretarzem komunistycznej partii, ta mentalność została przeniesiona do tego systemu. Mentalność gangsterska. A dla gangstera nie ma dżentelmeńskich umów. Dla gangstera każde cofnięcie się jest oznaką słabości, czyli sygnałem do ataku (...)Czyli można powiedzieć, że to decyzja, która jest ciosem w pojęcie demokracji. Nieostatecznym oczywiście. Ale jednak się liczy. I teraz czy druga strona zachowa się naraz niespodziewanie jak ludzie przyzwoici? Tak dotychczas się nie zachowywali. Posługiwali się obelgami, kłamstwem i chamstwem. Non stop kłamstwem. Ale stało się. W tej chwili musimy rozważać jak mamy się zachować, kiedy ręka wyciągnięta do zgody napotka nóż."

I Krzysztof Wyszkowski dzień przed zawetowaniem! " 23.07

 

"Każdy dzień opóźnienia w podpisaniu przez PAD będzie dolewaniem oliwy do ognia. Odesłanie do TK to lanie benzyny. Veto = podpalenie lontu!"

I w dniu wetowania (19:27):

"

Przeczytałem komentarz Wróblewskiego, w którym pisał on o przyszłym obozie politycznym prezydenta Andrzeja Dudy i chwalił dzisiejszą decyzję, która ma wzmacniać budowę tego obozu. Jeśli rzeczywiście tak jest, jeśli trafnie się Wróblewski domyśla - a może coś wie - to by wskazywało, że postkomuniści wypracowali jakiś diabelski koncept na utrzymanie wpływów. Andrzej Duda budując swój własny obóz polityczny nie ma innego miejsca na scenie politycznej, musi się oprzeć o postkomunistów. Z nimi razem może to tylko zrobić. Jakiś czas temu przestrzegałem przed tym, żeby to nie była sytuacja, w której prezydent Andrzej Duda zacząłby wzmacniać lewą nogę wzorem Wałęsy. [...] Miejmy nadzieję, że prezydent dalej się nie posunie

 

– mówi Krzysztof Wyszkowski.

Odnosząc się do argumentacji prezydenta i przywołania przez niego Zofii Romaszewskiej, Krzysztof Wyszkowski stwierdza wprost, że było to bardzo kiepskie zagranie.

Ta decyzja jest tak zadziwiająca, tak... powiem wprost: głupia, że budzi zdumienie. Z tego wynikałoby, że rację mieli ci, którzy ostrzegali jeszcze w kampanii, że Andrzej Duda jest niedojrzałym jeszcze człowiekiem i może być niebezpieczny, kiedy uzna się za osobę, która została obdarzona władzą przez naród. Prezydent Duda to ogólnie sympatyczny człowiek, ale schowanie się pod spódnicą Zosi Romaszewskiej, to dowcip kabaretowy, a nie polityczny. To by pokazywało, że jest to człowiek głęboko niedojrzały. Sama decyzja... Tu możnaby się doszukiwać jakichś racji, ale argumentacja jest kompromitująca. Jeśli poddać ją analizie, zdanie po zdaniu, to tam jest wiele rzeczy wstrętnych. Chociażby to odniesienie się do śp. Lecha Kaczyńskiego. To przecież powtórzenie tych prowokacji, które uprawiała Platforma Obywatelska wobec Jarosława Kaczyńskiego. To doprawdy zadziwiające. W tej sytuacji tłumaczenie, że prezydent jest człowiekiem niedojrzałym, jest dla Andrzeja Dudy bardzo korzystne

 

- dodał K.Wyszkowski.

 

 

NIEKTÓRZY MAJĄ SKŁONNOŚĆ DO WYMIĘKANIA I TRUDNO JEST IM IŚĆ POD PRĄD. POTEM INNI MUSZĄ NAPRAWIAĆ PO NICH BŁĘDY.

 

PS 1

Pojawiają się głosy, że veta były dobre, bo wytrącą opozycji z ręki argumenty, uspokoją nastroje. Ludzie, nie gadajcie i nie rozpowszechniajcie głupstw. Opozycji nikt nie wytrąci argumentów z ręki, bo nie tylko że nigdy ich nie miała, ale nawet nie wie, co to są argumenty. Jedyne czym zaowocuje to, co się zdarzyło - to rozzuchwalenie się "opozycji" i wzrost nastrojów "ulicy i zagranicy". 

PS 2

Jest jeden "plus dodatni" tej całej "afery Dudy": już wiadomo skąd może iść zagrożenie przy pracy nad konstytucją. Mając tę nauczkę z saltem sądowniczym Prezydenta trzeba być podwójnie czujnym w sprawie zmiany konstytucji.

 

http://poloniada.salon24.pl/796502,aaa

KOMENTARZE

 • @Wawel
  Witaj , ciekawi mnie jak Ty to odbierasz ?. Skomentuj proszę .Pozdrawiam.
 • @Repsol 21:47:37
  Już znalazłem .Pozdrawiam. http://wawel.salon24.pl/796884,co-pis-ma-teraz-robic,2
 • @Repsol 21:47:37
  Pozwolisz, że na początek wkleję kilka swoich komentarzy (lekko uzupełnionych), które już wcześniej napisałem:

  "Ustawka to nie była. To charakter. Heraklit pisał, że bogiem człowieka jest... jego charakter. Naiwność, niedojrzałość i słabość. Mówiąc łagodniej: pewne elementy tych trzech cech charakteru. Trzeba prezydentowi to mówić - niech wie, że wszyscy to widzą. Może w nim toczy się walka.
  Mówić trzeba ostro o tym, co zrobił - w przeciwnym razie, zamiast "zmiany" będziemy mieli... tragikomedię Woody`ego Allena (Agata Kornhauser zamiast na film Smoleńsk, na który poszedł jej mąż poszła z córką na komedię Allena..., zaznaczam, że "Smoleńska" nie oglądałem, ale takiego faux pas nie akceptuję).

  Ja głosowałem na Andrzeja Dudę i na Polskę a nie na jego rodzinę, kolegów i przełożonych z pracy, kolegów z krakowskiej socjety. Bez przesady. Niech przejrzy na oczy.
  A środowisko to specyficzne. Ojciec prezydenta, Jan Andrzej Duda namawia do przyjmowania migrantów... Teść podpisuje paranoidalny list o śmierci demokracji w Polsce. Szwagier straszy Trybunałem Stanu. Jacyś nadpobudliwi ludzie, tylko nie w tym kierunku co trzeba. Tu by trzeba herosa by się oprzeć..."


  To pisałem wczoraj. A dziś?
  Myślę, że weta były wypadkową kilku sił:
  1. charakter 2. zastraszenie telefoniczne ze strony imperatorowej (delikatne, ale ludzie pokroju prezydenta mają fantazję lekko przerośniętą) 3. silny nacisk lobby judeopolonii (nie tylko sławetny list, ale zapewne dziesiątki maili i telefonów od... "kumpli").

  A w dziale charakter, hmm, znowu kilka czynników:
  1. dobroduszność (źle pojęta) 2. naiwność 3. przerost ambicji bycia mężem stanu i wejścia na karty historii (będący często odwrotną stroną zakompleksienia i niepewności swojej wartości i kompetencji) 4. lękliwość 5. zamiłowanie do bycia... rozjemcą (czyli choroba dążenia do obiektywizmu, często skrywająca... bezwolność i brak odwagi) 6. podatność na presję i na manipulacje (pochodna naiwności). 7. (last but not least) - cieplarniane wychowanie pod kloszem, subkultura akademickiego poprawniaka. 8. (nie żartuję) ratowanie zagrożonego małżeństwa.

  Jednym słowem bardzo... nieciekawa mieszanka. Oczywiście nie jest beznadziejnie, jest to osobowość płynna, bardzo wpływowa i dzięki temu mająca wiele poręcznych "uchwytów" ;) za które trzeba nauczyć się go chwytać. W sumie balast, ale do ogarnięcia. A druga kadencja? sam nie wiem. Jak posunie się dalej w nierozsądku - to Boże broń. Jak zrozumie pomiędzy ostrza jak potężnych rycerzy wkroczył z tym swoim lennonizmem (od "Imagine" Lennona) pomieszanym z werbalnym patriotyzmem (nie przepracowanym głębiej ani nie skorygowanym aktualną sytuacją) - to może i... pomoże w pisowskich zabiegach chirurgicznych. Jeśli nie poduczy go nikt (otoczenie polityczne z pis-u), to będzie jedynie mieszał i hamował. Oplecenie go w Kancelraii przez Krzysztofa Łapińskiego (słusznego pochodzenia) źle rokuje.

  Tyle, na gorąco :).
 • @wawel 22:26:28
  Dzięki , ja tylko dziwiłem się że mimo obietnic zajęcia się sprawą frankowiczów unikał jak ognia podjęcia dyskusji z pokrzywdzonymi . No ale uczymy się całe życie . Ave.
 • @wawel 22:26:28
  "A środowisko to specyficzne. Ojciec prezydenta, Jan Andrzej Duda namawia do przyjmowania migrantów... Teść podpisuje paranoidalny list o śmierci demokracji w Polsce. Szwagier straszy Trybunałem Stanu. Jacyś nadpobudliwi ludzie, tylko nie w tym kierunku co trzeba. Tu by trzeba herosa by się oprzeć..."
  Nie chodzi o to żeby się temu opierać.
  Pytanie zasadnicze jest takie, jeśli PAD jest uczciwym człowiekiem to jak on się w takim środowisku znalazł?
 • @Robik 09:13:46
  Mnie ciekawi zupełnie coś innego: Co zrobi Kukiz.

  Na jego miejscu zażądałbym - za poparcie dla odrzucenia weta prezydenta - tylko jednego: stołka Ministra Sprawiedliwości. Żeby Ziobro raz na zawsze wiedział, że nie można pisać ustaw pod siebie.
 • @
  Wejście Kukiza do rządu z takim przytupem byłoby tym samym, czym było jego dostanie się do parlamentu, a jedynie efekt byłby spotęgowany.

  Czy trzeba znać się na prawie, by to ogarnąć? Nie.... trzeba umieć jedynie wybrać właściwego człowieka.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031