Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
237 postów 206 komentarzy

varietas vestis reginae

wawel - "Jesteśmy oceanem w nocy, wypełnionym poblaskami światła. Siedząc tu razem, jesteśmy przestrzenią między rybami a księżycem." [Dżalaluddin Rumi]

Ernst Wolff: Dyktatura sanitarna i Ekofaszyzm

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Grabież przedresetowa...


"Przeżywamy obecnie proces, który nigdy wcześniej nie miał miejsca w całej historii ludzkości. W ciągu ostatnich trzynastu miesięcy, pod pretekstem ochrony naszego zdrowia, pozbawiono nas prawa do zgromadzeń, wolności słowa i swobody podróżowania. Coraz częściej zmusza się nas również do poddawania się szczepieniom, których długofalowych skutków nikt nie zna.

Wiele osób uważa, że są to środki tymczasowe i medycznie uzasadnione. Zakładają, że zostaną one zniesione, gdy domniemany kryzys zdrowotny zakończy się. Jest to jednak fatalne pod dwoma względami przekonanie. Nie dostrzega ono prawdziwych intencji ukrywających się za owymi środkami i uniemożliwia ludziom przeciwstawienie się stopniowemu znoszeniu ich praw. W tenże sposób, inspiratorom operacji oraz spekulantom pozostającym na jej zapleczu, umożliwia się dalsze realizowanie ich agendy.

Dlatego tym ważniejsze jest, aby bezustannie zwracać uwagę na ów program i jego cele: To, co obecnie przeżywamy, to nic innego jak wymuszony upadek gospodarki i społeczeństwa – opisany przez Klausa Schwaba, założyciela Światowego Forum Ekonomicznego, w książce “Wielki Reset” – na potrzeby zainicjowania nowego etapu, w interesie tych, którzy do tej pory znajdowali się u władzy i którzy z dwóch powodów zagrożeni są jej utratą:

Z jednej strony system finansowy w swojej obecnej formie osiągnął swój historyczny kres i nie da się go utrzymać przy życiu w dłuższej perspektywie czasowej. Po drugie, znajdujemy się w samym środku czwartej rewolucji przemysłowej, w której miliony miejsc pracy znikną na zawsze, z uwagi na zastosowanie sztucznej inteligencji. Oba te czynniki łącznie oznaczają, że struktury gospodarcze i społeczne z przeszłości wyczerpały się i muszą zostać zastąpione nowymi.

A co robią politycy w tejże delikatnej sytuacji, która jest tak ważna dla przyszłości ludzkości? – Zamiast jasno przedstawić społeczeństwu dylemat, w którym wszyscy się znajdujemy oraz w sposób demokratyczny szukać rozwiązania, które byłoby rozsądne i realistyczne dla wszystkich obywateli, pozwala się maleńkiej mniejszości na przygotowywanie nowego systemu – który przyniesie korzyści wyłącznie jej samej – oraz na splądrowanie systemu dotychczas istniejącego przy pomocy wszelkich dostępnych sztuczek, aż do jego ostatecznego upadku.

To właśnie jest ten etap grabieży systemu, którego obecnie doświadczamy. Nie bacząc na straty, banki centralne kreują ogromne ilości pieniędzy i przekazują je wielkim inwestorom, którzy wykorzystują je do windowania rynków finansowych na coraz to nowe szczyty i do napełniania swych kieszeni. Również państwa, jak nigdy dotąd, szastają pieniędzmi i tworzą dziury budżetowe, których nigdy nie da się załatać. Jednocześnie małe i średnie przedsiębiorstwa są celowo rujnowane i podporządkowywane rozprzestrzeniającej się jak rak gospodarce platform cyfrowych.

Korporacje informatyczne i farmaceutyczne nie tylko zgarniają obecnie więcej niż kiedykolwiek wcześniej, ale także zdobywają władzę na niespotykaną dotąd skalę, oraz coraz bardziej uzależniają od siebie całą ludzkość. Majątki niewielkiej grupy miliarderów rosną niepomiernie, podczas gdy ponad 130 milionów ludzi – w wyniku zastosowanych środków anty-covidowych – głoduje, a półtora miliarda ludzi (którzy już dziś żyją na poziomie minimum socjalnego) musi z dnia na dzień coraz to bardziej zaciskać pasa.

Wszystko to dzieje się w odniesieniu do wyjątkowej sytuacji medycznej, w której rzekomo znajdujemy się. Ale rzekoma ponadnormatywna śmiertelność została już dawno statystycznie obalona, a bajka o «chorobie bezobjawowej» pękła, zaś wielokrotnie przywoływane przeciążenie systemu opieki zdrowotnej nie jest skutkiem Covid-19, lecz macoszego traktowania owego systemu przez polityków na przestrzeni wielu lat.

Jako że nadejście ciepłej pory roku sprawia, iż coraz trudniej jest podtrzymywać narrację o ultra-niebezpiecznej pladze zagrażającej nam wszystkim – przy czym środki dyktatorskie są konieczną i niezbędną częścią agendy resetu – jesteśmy obecnie świadkami odrodzenia się kolejnej narracji, a mianowicie apokaliptycznej wizji zmian klimatycznych, zagrażających ludzkości.

Podobnie jak w przypadku Covid-19, za tym przerażającym scenariuszem, bynajmniej nie kryje się szczera troska o niestabilny ekologicznie stan naszego świata, który doznał ogromnych szkód, między innymi z powodu zanieczyszczenia powietrza, skażenia oceanów oraz katastrof nuklearnych w Czarnobylu i Fukushimie.

Powoływanie się na zmiany klimatyczne ma na celu ochronę interesów lobby finansowego i cyfrowego, które – między innymi – poprzez podatek od CO2 – koszty zaprojektowanego przewrotu chcą przerzucić na ogół społeczeństwa i które w perfidny sposób wykorzystują z tej okazji, dobrą wolę i polityczną niewiedzę młodych ludzi, przedstawiając im sterowanych figurantów w rodzaju Grety Thunberg.

To, która z tych dwóch narracji będzie na pierwszym planie w nadchodzących tygodniach i miesiącach, nie ma żadnego znaczenia dla tych, którzy za kulisami pociągają za sznurki. Dla nich ważne jest tylko jedno: aby środki przymusu były kontynuowane i dodatkowo intensyfikowane, tak aby w momencie ostatecznego załamania się obecnego systemu, ludzie stali się sterowalni i żeby – bez zbytniego oporu – dali się wtłoczyć w cyfrowo-finansowy gorset, opisany bezpardonowo przez Klausa Schwaba."

Autor: Ernst Wolff

Hygiene-Diktatur & Öko-Faschismus | Von Ernst Wolff | KenFM.de

przekład za: https://babylonianempire.wordpress.com/2021/05/03/dyktatura-sanitarna-i-eko-faszyzm/

 

 

KOMENTARZE

 • Autor
  I co z tego wynika?
 • Autor
  Za intencje *5, za własną inicjatywę *0.
 • Szanowny Panie,
  Szanowny Panie Wawel,

  Znakomity artykuł - całkowicie się z nim zgadzam.
  To nawet nie ma znaczenia, kto to napisał - najważniejsze jest to, że jest dokładnie tak - jak Pan to opisał... W mojej ocenie - same 5-tki z +!

  A co z tego wynika?
  Ludzie w swojej absolutnej większości muszą zrozumieć - co obecnie dzieje się na świecie, kto za tym stoi - i jaki jest cel tego wszystkiego.
  Ludzkość musi się obudzić - z tego obecnego marazmu rzeczywistości - no i musi zacząć walczyć o swoją własną przyszłość...
  Trzeba to zrobić możliwie jak najszybciej - oby nie było za późno...

  Ja również cały czas na ten temat piszę, próbuje przekonać ludzi o tych właśnie realiach obecnej rzeczywistości...

  Pozdrawiam serdecznie
 • Ten Ernst Wolff zapomniał
  o dwóch zasadniczych rzeczach związanych z naszą rzeczywistością:
  1. Komunizm globalny.
  2. Depopulacja i odczłowieczenie kompletne człowieka.
  Wniosek?
  Można analizować rzeczywistość nie widząc najważniejszego - tylko po co i dla kogo?
 • @Ryszard Opara 13:42:02
  .....Panie Rysiu...w tym wieku ..publicznie ..napisac..."ludzkosc musi..." ...no Panie Rysiu..zastanow sie Pan .... musi ..naprawde ..tak Pan uwaza ...ze musi ?
 • @Ryszard Opara 13:42:02
  Zadumałem się, gdy napisał Pan, że "ludzkość musi się obudzić" a konkluzją zadumy było stwierdzenie, ze jedynym skutecznym budzikiem jest micha. Na razie Pan dba o swoich niewolników, więc darujmy sobie dyrdymały o mądrości zbiorowej, która byłaby inspiracją do przebudzenia.
  Dramatem naszych czasów jest przekroczenie masy krytycznej
  mentalność zbiorowej,którą można modelować na dowolny sposób
  mając monopol medialny okraszony demokracją dla mas, która uwalnia od myślenia jako uciążliwego procesu rodzącego odpowiedzialność, która nie jest cool i nie teges.
 • @Andrzej Obserwator 19:03:09 Zgadza się.
  //jedynym skutecznym budzikiem jest micha.//

  Problem z tymi pobudkami jest taki, że nie nakreślają celu. Do czego ta zbiorowość ma się obudzić? Jaka jest alternatywa do tego co jest? Jaka jest gwarancja i odpowiedzialność tych nawołujących?

  Zwykle ludzie wybierają spokojną w miarę przewidywalną egzystencję ponad wszelkie niepewne rozruchy, których skuteczność nie można przewidzieć. Zbiorowa mądrość nakazuje ostrożność, zbyt dużo krwi przelano na wszelkie rewolucje.
 • @wawel
  Wpadaj tu częściej Amigo .Salute 5*.
 • Nie ludzkość ma sie obudzić a tylko silne jednostki nadludzi obudzą masy
  Panie Opara ! na ludzkość nie ma co liczyć bo ona w swej masie jest bezwolna , masa ludzka potrzebuje jednostki nadludzi którą tą masę ludzką pokieruje do zwycięstwa nad światowym globalizmem !

  Fryderyk Nietzsche .
  Nadczłowiek to osoba obdarowana mocą do wielkich czynów ! i nie pod porządkująca sie masie ludzkiej ! Nadczłowiek nie jest podatny masowej propagandzie !

  TAKICH LUDZI OBECNIE NAM LUDZIOM TRZEBA ! I NA TAKICH TYLKO MOŻNA LICZYĆ !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Ryszard Opara 13:42:02
  Dziękuję za wizytę (drugą chyba, o ile mnie pamięć nie myli),
  też sądzę, że tekst jest b.dobry. Tekstami takimi sobie nie warto zarzucać portali. Jest tyle rzeczy, które trzeba przemyśleć, coraz więcej dobrych tekstów w obcojęzycznej sieci (w naszej, niestety, mniej) - że trzeba po prostu liczyć się z czasem.

  "Ludzie w swojej absolutnej większości muszą zrozumieć - co obecnie dzieje się na świecie, kto za tym stoi - i jaki jest cel tego wszystkiego.
  Ludzkość musi się obudzić - z tego obecnego marazmu rzeczywistości - no i musi zacząć walczyć o swoją własną przyszłość...
  Trzeba to zrobić możliwie jak najszybciej - oby nie było za późno..."

  Tak. Czynnik czasu jest tu bardzo ważny. To wyścig. Mistrzów hipnozy z naszą jasnością widzenia i naszą chęcią budzenia innych.

  Pozdrawiam również serdecznie

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930