Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
237 postów 206 komentarzy

varietas vestis reginae

wawel - "Jesteśmy oceanem w nocy, wypełnionym poblaskami światła. Siedząc tu razem, jesteśmy przestrzenią między rybami a księżycem." [Dżalaluddin Rumi]

Proszę Państwa,4 maja 2021 skończył się w Polsce J.Kaczyński

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co nam dał Jarosław Kaczyński?

1.

Nie ma. Nie było go dzisiaj. Nie wystawił głowy ze swego psychotycznego azylu. Nie wstał znad swoich chińskich szachów partyjnych, z których ojczyzna ma tyle... co kot napłakał. Jego kot. Nie podniósł się, kiedy przewracano ojczyznę, gdy dzień po rocznicy Konstytucji 3 maja krajowi naszemu nałożono kajdany naoliwione niezwykłą chytrością. Nie rzekł nic, zwykłego, trafnego, dającego nadzieję, odbierającego ją. NIC. Nie chcę być brutalny, ale on tak naprawdę nie wie co się dzieje. Co najmniej od kilku lat, jeśli nie od... 2010 r., albo od...

Datę symbolicznego końca Jarosława Kaczyńskiego będzie się łatwo pamiętało. Przez analogię do 4 czerwca 1989 r. i pamiętnych, niegdyś wzniosłych, dzisiaj humorystycznych słów J.Szczepkowskiej: "Proszę Państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm". I poprzez to, iż 4 maja następuje po rocznicowym 3 maja. 

Sala sejmowa przedstawiała dziś znamienny widok. Zresztą może nie tyle o widok chodzi, ile o odczucie. Osierocony, okupowany coraz bardziej kraj, naród i jego rzekomi reprezentanci. Obcy ludzie, oderwani od narodu, żyjący w swoim wyimaginowanym świecie realnych dochodów pobieranych za pośredniczenie w zniewalaniu narodu. Za stręczycielstwo. Bo pośrednik to stręczyciel, opiekun kobiety "puszczającej się". Stręczą przechodniom i sąsiadom ojczyznę... Stręczą Matkę.

2. 

Do czego nam był Prezes potrzebny? Po Smoleńsku, oczywiście. Bo przed Smoleńskiem był zwykłym graczem partyjnym. Po Smoleńsku nasza tęsknota za przywódcą prawdziwym, za mężem stanu znalazła sobie ekran do projekcji. Czy coś dało nam i Polsce to, że rzutowaliśmy swoją miłość do ojczyzny na niego jak na ekran. Biały, czysty. Mówią, że dzięki temu rzutowaniu "patrioci" przetrwali ciężki okres kalumni i drwin ze strony apatrydów. Mówią, że zjednoczył prawicę. Mówią. Czego to ludzie nie mówią... Parę lat temu dla powierzchownego obserwatora mogło to tak wyglądać. 

Wielkość konceptu tego ludzkiego ekranu polegała na tym, że nie było obowiązku projektowania nań jednego i tego samego filmu. Przeciwnie, tak nas wciągnęły te projekcje dlatego, że każdy z nas mógł na kompletnie bezbarwnym, szarym ekranie, na Jarosławie Kaczyńskim - wyświetlać sobie swój ulubiony film bogoojczyźniany. Orgia filmów... Indywidualnych, osobistych, fantazmatycznych każdy na inny sposób.

Patrioci nie przetrwali. Żyją, lecz zmienili się w odrealnionych sekciarzy. Niezdolnych czegokolwiek wymagać i egzekwować od swoich idoli udających obóz narodowy. Narodziny nowego pokolenia patriotów zablokował swą ślepą, partyjną zazdrością.

Prawicy nie zjednoczył. Raczkujące nowe podmioty narodowe zwalczał. Może chwilowo zjednoczył pretendentów do odgrywania, symulowania roli prawicy. Zjednoczył za pomocą szantażyków i gierek, bo na pewno nie za pomocą autorytetu, wizji i znaczącej osobowości. Osobowości obejmującej rzeczywistość panoramicznym, dogłębnym spojrzeniem. Naszą rzeczywistość, czyli Polskę w Europie. W świecie. 

Więc czy coś nam i Polsce dał? Poza oczywiście swoim "dziełem życia" :), czyli kuriozalnym premierem, z którego ani historyk, ani ekonomista, ani polityk, ani... X, przy X dążącym do nieskończoności. Więc, czy dał nam Prezes coś poza bezbłędnym "wygaszaczem oczekiwań" Polaków, wielkim imaginatorem i wielbicielem osobowości i metod Macrona i Merkel? 

Tak. Dał. Dał nam coś mocnego jak cholera. Coś nie dającego się zniszczyć. Złudzenie. Złudzenie, czyli byt zajmujący w naszej psychice i w świecie miejsce, które powinien zajmować BYT REALNY, a więc wręczył naszej psychice BYT BLOKUJĄCY MIEJSCE, fantom, widmo, atrapę, dekorację kartonową, wycinankę stajenki w której rodzi się ojczyzna i jej elity. Wycinankę, którą możemy sobie postawić pod zdjęciem Marszałka lub zdjęciem samego JK lub kogoś z jego rodziny (brata, matki).

Wielkie Złudzenie poruszające zmysły i zabijające myśl. Wycinankę z katarynką. 

Dał nam rozległą jak panorama racławicka fatamorganę. Odrealniającą i doprowadzającą do tego, że umieramy dziś na tej pustyni z pragnienia pijąc... piasek. Z pragnienia i oczekiwania Kogoś, osobowości, męża stanu, polityka dużej rangi. Z pragnienia grupy ludzi, partii potrafiącej grać na całego z maksymalnym poświęceniem i odwagą o dobrostan i równy - pośród profesjonalnych państw - status naszej poniewieranej ojczyzny. 

 

 

KOMENTARZE

 • WPS
  Jak to go nie było, głosował jak wielu innych za pograżeniem Polski w zadłużenie w żydowskich bankach :

  Indywidualne wyniki głosowania

  http://orka.sejm.gov.pl/Glos9.nsf/nazwa/29_18/$file/glos_29_18.pdf
 • @stanislav 02:00:31
  "Jak to go nie było, głosował"

  Nie o tym piszę, nie o takiej obecności...
 • 5*
  Fakt! opanował sztukę bycia wielkim (małym) kataryniarzem.
  Wystawił dobosza Mateusza, którego trzeba się bać, bowiem za nim idzie armia ociemniałych, których bać się trzeba jeszcze bardziej. Czy świat się kończy? Był już sztukmistrz z lublina, był sztukmistrz z biłgoraja, teraz mamy sztukmistrza z warszawy. Gdzie są dudy?

  Pozdrawiam

  https://www.youtube.com/watch?v=yMrMCS2ywd4
 • Dramat Polski polega na tym że jak nie PIS to kto ?
  PIS ze swoim programem socjalnym o gospodarczym jest zdecydowanie najmniejszym złem.
  ..a złem w tym PISie jest polityka zagraniczna, polityka historyczna, polityka imigracyjna (banderowcy) i zapewne polityka edukacyjna (Czarnek i KK).

  Każda inna opcja to taka sama polityka zagraniczna, historyczna, jeszcze gorsza edukacyjna... a polityka społeczna i gospodarcza w wykonaniu liberałów (PO i inne liberalne kanapy) to prawdziwy dramat narodowy.

  Globalna mafia starannie reżyseruje "demokrację" w Polsce.
  Na scenie politycznej mogą grać swoje role wyłącznie jej marionetki.
  A Polacy mogą sobie głosować na te marionetki do woli...
  zawsze wygrywa mafia... i na tym polega w Polsce tzw. "demokracja".

  Globalna "demokracja" nie ma innej możliwości wygrywania wyborów jak tylko poprzez manipulowanie kandydatami.. niechcianych kandydatów wyklucza się z wyborów (Lula w Brazylii, Lepper w Polsce, paru innych w Ameryce łacińskiej, Janukowycz na Ukrainie, próba wykluczenia Łukaszenki na Białorusi, próby wykluczenia Putina w Rosji..) a na scenie pozostają wyłącznie mafijne marionetki i wtedy dopiero wybory są "demokratyczne".
  W mafijnej nowomowie "wybory demokratyczne" to takie gdy wybiera się wystawionych przez mafię "demokratów".
  W Polsce mamy od 89r wyłącznie "demokratyczne" wybory.
 • @Oscar 08:58:47
  Gospodarka i zadłużanie Polski.
  Teraz gdy mamy pewność krachu finansowego na Świecie jako skutku drukowania dolarów należy myśleć wyłącznie o tym jak będziemy upadać podczas tego krachu...
  Chodzi o to by upaść na "cztery łapy"..na jakąś poduchę (trzeba ją mieć zawczasu).
  To jest teraz jedyny program dla rządu i dla każdego obywatela z osobna.
  Ten krach może być finansowy ale może przeistoczyć się w jakieś wojny lokalne lub globalne.

  Jak uniknąć krachu ?
  Przede wszystkim produkcja żywności, energii, brak uzależnień strategicznych od importu i pełne zatrudnienie (ciekawe że taki był program PRLu).
  Pieniądze nie są ważne, to tylko "olej" do smarowania gospodarki.
  Jak zużyje się "olej" banków centralnych będący własnością globalnej mafii, a już się zużywa (inflacja, piramida finansowa na dolarze), to trzeba będzie wymienić "olej" najlepiej na własny Narodowy oparty na własnej gospodarce i pełnym zatrudnieniu.

  Kryzys to brak pracy i związany z tym głód i bezdomność.
  I tylko te elementy trzeba utrzymać w ryzach.
  Byle nie jak w PRL gdzie pracę miał każdy w wielu olewało to dobrodziejstwo... praca dla każdego ale gdy ją olewa to won niech szuka innej.. lewusy nieroby , lenie powinny systemowo spadać w hierarchii zatrudnienia do najniższych poziomów (płacowych i wymagań)
  W PRLu tego nie było i to był wielki systemowy błąd.
  Jesteś dobry awansujesz jesteś słaby to spadasz...
  żadnych ustosunkowanych poprzez koligacje rodzinne czy znajomości pierdzi stołków na urzędach.

  To jedyna droga.
 • @Oscar 08:58:47
  Właśnie tacy ludzie jak Ty, z takim myśleniem ("PIS ze swoim programem socjalnym i gospodarczym jest zdecydowanie najmniejszym złem") są odpowiedzialni za upadek Polski.
  Już Ci kiedyś pisałem; trutka na szczura zawiera 90% dobrej karmy a tylko 10% trucizny.
  Finał jest taki sam - szczur zostanie unicestwiony!
 • @Robik 09:16:05
  Bardzo się mylisz! W tym wypadku zgadzam się całkowicie z Oskarem! Na początek, w tym świcie ułudy, blasku i wrzasku, powinniśmy, jako Naród, postawić na naszą produkcję dla siebie. Cokolwiek robimy, róbmy dla siebie, dla Polski! Wypad! z innymi. Że nas ktoś zaora atomówą? Poważnie? Spadaj.

  "Finał jest taki sam - szczur zostanie unicestwiony!"-

  - ?! Poważnie?! A inne szczury? Inne "szczury", jak to barwnie nazwałeś, dbają o własną skórę. Dbajmy i my.

  Nie rób za V kolumnę, ja cię proszę Robik. Możesz?
 • A przecież mi żal ...
  po nim przyjdą tylko gorsi,

  podzielam ocenę Ziobry w sprawie nowych uprawnień UE do własnych pieniędzy, na dodatek arbitralnie rozdzielanych,

  ale jak byśmy wyszli na ewentualności pozostania poza tym przekrętem?

  Bo fundusz odbudowy jest przekrętem. Pieniądze niczego nie produkują, ale doskonale służą redystrybucji efektów pracy. I o to chodzi.
 • @Oscar 08:58:47
  ..a złem w tym PISie jest polityka zagraniczna, polityka historyczna, polityka imigracyjna (banderowcy) i zapewne polityka edukacyjna (Czarnek i KK).

  błąd, to nie w PiSie, to polityka CIA.
 • @Oscar 08:58:47
  "PIS ze swoim programem socjalnym o gospodarczym jest zdecydowanie najmniejszym złem."

  PIS w tym miejscu realizuje politykę starą jak świat, którą najlepiej opisuje równie stare powiedzenie:

  "Oni jak mówią, że dadzą, to mówią, a jak mówią, że zabiorą, to zabiorą."

  Oni tylko mówią, że dają, co najlepiej widać po emeryturach. Ostatnio w DTV chwalili się, że najniższa płaca wzrosła o 33%, a najniższe emerytury o 25% przy uwzględnieniu 13. i 14. emerytury. 13. i 14. emerytura to nie świadczenie, tylko efemeryda (dzisiaj jest, jutro nie ma). Bez tego okaże się że najniższe emerytury rosną dwa razy wolniej niż najniższe płace.

  Emerytury i inne świadczenia socjalne rosną zdecydowanie wolniej niż płace, co przy wieloletnich rządach PIS-u powoli acz konsekwentnie prowadzi do cichej eksterminacji najbiedniejszych z biednych. A gdy do tego wszystkiego dodać jeszcze tzw. szczepienia, które najwięcej powikłań i działań niepożądanych powodują wśród starych i schorowanych, to tylko dopełnia obrazu całości polityki socjalnej PIS. Niszczy się najsłabsze grupy społeczne i ekonomicznie, i fizycznie.
 • @JimA 05:29:56
  Dudy się uczą . : https://www.youtube.com/watch?v=BlUUO1mzpE8
 • @wawel
  Salute 5*.
 • @interesariusz z PL 10:16:34
  :) A tu możesz mieć rację. To co? Kolejny majdan? różowo- czerwona w paski rewolucja? ;)
  Pytanie: kiedy wyczerpią się pomysły z Langley? Nigdy? No to jest niemożliwe! :) niestety. Ups przyrodo. :)
 • Do @Oscar 08:58:47
  Globalna mafia starannie reżyseruje "demokrację" w Polsce.
  Na scenie politycznej mogą grać swoje role wyłącznie jej marionetki.
  A Polacy mogą sobie głosować na te marionetki do woli...
  zawsze wygrywa mafia... i na tym polega w Polsce tzw. "demokracja".

  Panie Oscar ! ta demokracja nazywa się Apartheid !!!  Ireneusz Tadeusz Słowianin LACH
 • @interesariusz z PL 10:14:37
  Przecież taki mechanizm obowiązuje od samego początku naszego udziału w UE.
  UE "wspiera" nasze inwestycje za nasze pieniądze składkowe.
  Te inwestycje za nasze pieniądze są jednak nadzorowane przez UE (UE ustala zasady ich wydawania) i UE nas okłamuje pisząc na każdej takiej inwestycji że to skutek dobroczynności UE (wszędzie wieszają takie tabliczki).
  Dobroczynność UE zaczyna się dopiero od nadwyżki nad Polską składką Unijną i jest tego pewnie nie więcej niż 10 % Polskiego wkładu.

  Za te 10% UE uzyskuje nad Polską władzę decydowania o inwestycjach w Polsce na zabrane Polsce składki.
  To wprost zabranie Polsce suwerenności w zakresie inwestycji oraz robienie głupa z Polskiego pożytecznego idioty.

  Są inne obszary gospodarcze w których UE wprost doi Polskę.
  (wyprowadzanie zysków z Polski przez zagraniczne koncerny).

  Fundusz odbudowy to taki sam przekręt tylko większy co do skali z powodu Covida... to kolejny skok na suwerenność Polski której już nie ma ale to kolejne kajdany by wzmocnić "braterski" uścisk.
  UE to żaden przyjaciel to kolonizator i kropka.
 • @interesariusz z PL 10:16:34
  Zgoda, ale PIS to akceptuje i realizuje ...
  z drugiej strony MUSI by istnieć na scenie politycznej..
  tacy co nie chcieli, uważali że nie muszą... kończą jak Lepper.
  To "demokracja" po Amerykańsku..
 • @rumpelsiltskin 10:35:11
  Zapewne za PO emerytury i płace minimalne rosły szybciej ..

  Kto jeszcze by szybciej podnosił płace i emerytury ? inne liberały ?
  te nazywające się lewicą ?

  Pomiary czyli oceny wykonujemy wyłącznie poprzez porównania...
  No to porównaj osiągnięcia innych obecnych na scenie politycznej...
 • @rumpelsiltskin 10:35:11
  Tak, od dawna o tym piszę
  "PIS-u powoli acz konsekwentnie prowadzi do cichej eksterminacji najbiedniejszych z biednych. "

  Powiedz mi, tylko która partia wcześniej tego nie robiła?
 • @Oscar 13:01:15
  Zapomniałeś o tym, że każde pieniądze unijne wypłacone w Polsce wracają w większości do unijnych przedsiębiorstw.

  Nie tylko decydują o tym, w co mamy inwestować, ale i każda inwestycja jest wielokrotnie bardziej kosztowna, z powodu kosztów obsługi, z powodu wymagań, z powodu realizacji przez "odpowiednie" podmioty, z powodu realizacji z europejskich materiałów. Wszystko jest straszliwie przepłacone.

  No i wiele z tych inwestycji jest nam, oględnie mówiąc, średnio potrzebne.
 • Przecież to jest cyrk dla goja
  podobny do tego:
  Magdalenka a potem Okrągły Stół.
  Wniosek?
  W tzw. demonkraturze decyzje zapadają w ciszy gabinetów a potem to już tylko cyrk dla goja.
 • @interesariusz z PL 13:16:17
  "Powiedz mi, tylko która partia wcześniej tego nie robiła?"

  Dlatego nie chodzę na wybory, bo nie mam na kogo głosować. Ale to władzy w ogóle nie przeszkadza, że tzw. demokracja w Polsce jest de facto fasadowa. Ważne, ze teatr wyborczy się odbył...

  Z tych też względów od jakiegoś czasu postuluje zastąpienie wyborów losowaniem (na szczeblu parlamentarnym i samorządowym). Kiedyś nie było takich możliwości technicznych, więc demokracja realizowała się poprzez wybór przedstawicieli. Od dłuższego czasu takie możliwości techniczne istnieją, że można zastąpić wybory parlamentarne losowaniem przedstawicieli spośród obywateli posiadających bierne prawo wyborcze.
 • @Oscar 13:06:52
  "Zapewne za PO emerytury i płace minimalne rosły szybciej .."

  Ale ceny nie rosły, a spadały, zaś oszczędności na koncie przynosiły dodatkowe dochody, więc w ogólnym rozrachunku, aż ciężko mi to przyznać, bo nie darzę sympatią wnuczka dziadka z wermachtu, ale za PO żyło się jednak lżej.

  Tylko PIS wpadł za rządów premiera Kaczyńskiego na tak genialny pomysł, żeby w ogóle zrezygnować z rewaloryzacji rent i emerytur, zastępując to jednorazowym ochłapem w wysokości kilkudziesięciu złotych. PIS pod względem rewaloryzacji świadczeń pobił wtedy "osiągnięcia" PO i kilka długości. Teraz zbyt niską rewaloryzację też łata się jednorazowymi ochłapami, które nazywają się 13. i 14. emeryturą. To też pomysł z tej samej bajki, bo świadczenia ogólnie nie rosną, a jałmużna jest okazjonalna, przyznawana arbitralnie i można ją w każdej chwili wstrzymać.
 • @wawel 02:14:34
  A jaka jest bardziej realna niż ta zaprezentowana przez antypolską kanalię Jarosława K. wczoraj, w czasie głosowania sejmowego ?!
 • @interesariusz z PL 13:22:03
  Znowu racja.
  Więcej ta kasa z UE wraca do Polski do wybranych geszeftów najczęściej do, tak się składa to wrogów Narodu Polskiego.
  Całe PO (biznesmani) żyje z grantów z UE podobnie mafia żydowska poobsadzana wszędzie w tym na uczelniach.
  To wszystko pierdzistołki dobrze finansowane przez UE za Polskie pieniądze składkowe.
  Podobnie działa rynek reklam.. to wprost finansowanie swoich mediów.
  Unijne geszefty finansują Michnika i podobnych a państwowe firmy finansują np. media Rydzyka i podobnych.
  Gdy rządziło PO to państwowe firmy finansowały Michnika..
  Do tego banki i ich polityki kredytowe (wrogowie Narodu Polskiego mogą liczyć na korzystne kredyty (czasem i bez konieczności spłaty).
  Polskie firmy muszą spełniać bardziej restrykcyjne warunki (zabezpieczenia) i dostają gorsze warunki albo nie dostają kredytu.
  To powszechna praktyka na całym zachodzie.

  Jak widać nowi "przyjaciele" Polski wzmacniają wielokanałowo w Polsce wszystkie siły wrogie Narodowi Polskiemu.

  A wszystko to zawdzięczamy solidaruchom oraz KK z JPII na czele.
 • @Oscar 15:02:19
  Za chwilę będziesz wychwalał PIS za wywłaszczenia i nacjonalizację. Najmie do tej roboty takich oscarów i będą się cieszyli , że ludzi z torbami puszczają. Bo dostaną nagrodę - dochód gwarantowany za który dupę sobie dacie ogolić. PIS kupił sobie władzę by nas wyrżnąć, a sobie zapewnić koryto do śmierci i 100 lat dłużej... To się dzieje, a wy dalej kołowrotek kręcicie i skaczecie w jego rytmie.
 • @zadziwiony 19:42:27
  Za chwilę będę... a właściwie już..
  Nacjonalizacja wielkich oligarchicznych korporacji jest zasadna.
  Zawsze uważałem że przyczyna zła na świecie jest Oligarchia która faktycznie rządzi rządami marionetek.
  A to Naród ma być suwerenem nie mafia kilku oligarchów polskich czy zagranicznych.
  Zbiorowa własność Narodu czyli suwerena to majątek narodowy.

  Dowodem na konieczność nacjonalizacji jest polityka uprawiana przez Amerykańskie koncerny światowe dla których rząd USA to banda marionetek wykonująca ich polecenia.
  Koncerny zbrojeniowe chcą więcej wojen i mają swoje wojny.
  Koncerny farmaceutyczne chcą drogich leków i mają drogie leki.
  Koncerny żywnościowe chcą karmić śmieciami i mają to prawnie zezwolone.
  Koncerny bankowe chcą kreślonej polityki stóp % i ją otrzymują.
  A wszystkie koncerny są prywatne a właścicielami jest globalna mafia
  i trochę drobnicy poprzez giełdy.

  Nikt w takich warunkach nie dba o suwerena bo kukiełki w rządzie realizują interesy koncernów a koncerny są prywatne w rękach mafii a mafia ma swoje interesy a tym interesem jest dalsze ograbianie suwerena na wszystkich możliwych płaszczyznach.

  Jak widać to oligarchia jest przyczyną całego zła.
  Dzisiaj ta oligarchia to globalna mafia żydowska.
  W Chinach rośnie oligarchia Chińska ale jeszcze nie przejęła władzy politycznej w Chinach.

  Wniosek trzeba ograniczać zjawisko oligarchii ..by suweren był jedynym suwerenem w kraju.
  Jak ograniczać ? Duże geszefty powinny pracować dla suwerena a nie dla pojedynczych obrzydliwie bogatych i zdegenerowanych (bogactwo i władza dają bezkarność a to degeneruje prawie każdego).
  Gates był normalny jak był malutki teraz mu odbija bo jest wielki i bezkarny.

  Jeżeli PIS wielkie geszefty nacjonalizuje albo obce polskojęzyczne media to moim zdaniem robi dobrze dla suwerena.
  (Pomijam tu fakt że PIS jest jednak wasalem globalnej mafii a mimo to uważam że polonizacja gospodarki Polskiej jest korzystnym zjawiskiem).
 • @Oscar 20:21:32
  Problem w tym, że oligarchia się znowu wzbogaci naszym kosztem. Bo to nas wszystkich złupią zabierając nam wszelkie dobra które z kolei przejdą w ręce rządów i korporacji. Te rządowe, na które liczą posychole z PIS i pozostali politykierzy, też będą z czasem musieli oddać.
  Żyjesz jakimiś złudzeniami... Wywłaszczą cię nawet z mieszkania jeśli wcześniej nie zejdziesz od szczepionki.
  W Portugalii już zaczęli wywłaszczenia, w Hiszpanii chcieli, ale na tę porę się nie udało. Jesteśmy w kolejce.
 • @Oscar 20:21:32
  Nie mam nic i jestem szczęśliwy. To hasło było na banerze w Davos. Zrób solennie i solidnie spis powszechny- ułatwisz im zadanie.
 • @zadziwiony 21:18:56
  Podziwiam pana za cierpliwość i wytrwalość w dyskutowaniu z kimś z takim bałaganem w głowie jak @Oscar, któremu wydaje się, że Orlen to polska korporacja, PKO BP, to polski bank, prezes Glapiński, to przebiegły propolski bankowiec, Morawiecki, to genialny polski premier, a Jarosław K., to wybitny polski strateg polityczny :))))
 • @stanislav 01:18:18
  Nie wkładaj mi w usta człowieku "co mi się wydaje" bo to ni prawda
  czyli obsmarowujesz mi d..pę.
  Jakbyś czytał ze zrozumieniem to byś wiedział "co mi się wydaje" a może wiesz i świadomie mnie obsmarowujesz czyli jesteś amoralna gnida.

  W głowie mam jasny obraz tego co się dzieje.
  Chwalę PIS i każdego za działania pozytywne a krytykuje za negatywne.
  Takie podejście nie mieści się prymitywnych czarnobiałych rozumkach.
 • @Oscar 05:52:47
  Masz mentalność dziecka, a grają z tobą wyrachowni cynicy, psychopaci bez żadnych skrupułów i zahamowań moralnych. Przekupstwo dla zdobycia władzy traktujesz jako ich dobry uczynek. Następnym takim "dobrym" uczynkiem będzie dochód gwarantowany i znowu pójdziesz jak w dym za władza podobnie jak to było z 500+ , 13 i 14 emeryturą. A to tylko gra dająca im czas na dokończenia dzieła. Znaczy musimy sobie sami wykopać doły, by nie pozostał po nas zbyt wielki smród. Oj, naiwność ludzka nie zna granic.
 • @zadziwiony 08:15:21
  Lepiej bym tego nie ujęła - to nie są osoby, które kierują się dobrem/korzyścią ogółu ale korzyścią własną ( władza i kasa )
 • @Oscar 05:52:47
  Adam Weishaupt. Założyciel zakonu iluminatów po wybuchu rewolucji francuskiej
  " Oj człowiecze, człowiecze. Do czego to nie udało by się ciebie przekonać.

  Oskar. Wejdż na astromaria.wordpress.com
  W telefonie pod komentarzami, a w kompie po prawej stronie strony masz zebrane cytaty znanych ludzi. Ta lektura dla ci więcej w zrozumieniu rzeczywistości niż 100 książek.
 • @zadziwiony 08:15:21
  Coś ci się pomieszało... przekupstwo pomieszało ci się z dobrymi działaniami.
  Ty musisz być cynikiem jak nie dostrzegasz pozytywów w działaniu na korzyść Narodu.

  Myślisz pewnie że jak żona daje tobie d..py to nie dlatego by ci było przyjemne ale dla tego by cię przekupić.
  Jak dzieci są grzeczne to nie dlatego są grzeczne bo są grzeczne tylko są podstępne i chcą coś od ciebie wyłudzić.

  Dobry rząd to taki co daje narodowi w d..pę co gnoi Naród (przeciwieństwo do tych co to naród przekupują poprawiając mu jakość życia)

  Ja tak zdegenerowany nie jestem.
  Chwalę to co pozytywne a ganię to co negatywne moim zdaniem.

  Tylko rządy które poprawiają losy Narodu są przez naród docenianie
  Naród ocenia rządy wg własnej d..py.
  I to jest słuszna koncepcja ...częściowo..
  Bo niektóre rządy dogadzając własnym narodom gnoją i grabią inne narody.. a to już jest bandytyzm (zachodnie "demokracje" )
  Tu przodowały USA i W. Brytania oraz Watykan (globalne interesy czyli kolonie na których pasożytowały te państwa).
 • @werka1321 08:20:50
  Nie ważne czym się kierują rządzący ważne jakie są skutki ich rządów dla Narodu.
  Dobry rządzący to taki który poprawia jakość życia Narodu nie szkodząc przy tym innym Narodom (rasizm, nazizm, kolonializm.. chrystianizacja).
  I nie ma innych kryterium.

  A Narodem jest szeroka baza pospólstwa czyli zwykli ludzie a nie wybrane "elyty".
  PRL prowadził taką politykę tyle że mocno przerysowaną .. dyktatura klasy robotniczej" to było głupia koncepcja która wyrzucała poza nawias najzdolniejszych obywateli PRLu tych co zdobywali wyższe wykształcenie
  i decydowali o rozwoju technicznym kraju (inżynier w PRLu zarabiał mniej od robotnika na akordzie to był wielki hamulec dla rozwoju.. inżynier też powinien mieć akord ..jak wdrażał produkcje to powinien zarabiać na miarę skali tej produkcji.. bo inżynier pierdzi stołek już nie).
 • @Oscar 08:41:13
  "Nie ważne czym się kierują rządzący"

  I już po tym pierwszym zdaniu uważam naszą dyskusję za zakończoną.
 • @werka1321 08:43:05
  W realnym świecie liczą się tylko realne, rzeczywiste skutki dla ludzi.
  Reszta to nadbudowa, ideologia, fantazje, filozofia, mgławica nieokreśloności...

  W realnym świecie liczą się wyłącznie skutki realne.
  Nikt nie chce rządu "co chce ale nie potrafi..."
  Rządy nieudaczników to klęska dla Narodu.
 • @Oscar 08:47:37
  I dlatego jednak jest istotne "Czym kierują się rządzący" - obecnie interesem własnym i jest, co jest.
 • Wolność
  "Patrioci nie przetrwali. "

  A właśnie, że PRZETRWALI !!!
 • @stanislav 14:38:34
  A kim ty jesteś , oszołomie, żeby obrażać jednego z najwybitniejszych polityków w Polsce??? Jak czytam te BZDURY, to mam pytanie:"czy na tym portalu jest jakiś, rzeczowy PATRIOTA, który by napisał parę zdań PRAWDY, bo te obrażliwe i chamskie teksty nadają się jedynie od Soku z Buraka!!!
 • @zibi 09:21:24
  Tego niby od popierania banderopiteków ?. https://www.youtube.com/watch?v=uO0y8rhGavk
 • @zibi oscar
  Weżcie się lepiej za czytanie bajek. Nic poważniejszego nie jesteście w stanie zrozumieć. Polityka to ponad wasze możliwości percepcji...
 • Szczynukowicze
  Widzę, że większość tutaj piszących to same kanalie neoliberalne, chcące powrotu Komorowskiego-bula, Balcerowicza alias Arona Bucholtza, Mazowieckiego, Kuronia, Buzka i tym podobnej hołocie żydokomunistycznej!

  Niedoczekanie wasze, wszarze neoliberalne!
  Ludzie się po raz kolejny na wasze szambo neoliberalne nie zgodzą!
  Tak nam dopomóż panie Boże!
  Kaczyńskiemu powinniście buty czyścić hołoto lewacka...
 • @Maruda 15:24:58
  Powiedziała co wiedziała. Lemingoza z przed kilku lat... Dzisiaj o takie coś już trudno.
  Będziecie wszyscy mieli to na co zasługujecie. Od waszych idoli.
 • @Repsol 10:20:08
  Propozycja dla założyciela Neona: portal trzeba podzielić na dwa i jedej będzie dla patriotów a drugi dla oszołomów, lewaków itp! Jedni będą pisać o sprawach patriotów itp a drudzy będą się obrzucać z radością błotem!!!Czekam na komentarze!
 • @zibi 18:25:48
  "Czekam na komentarze!"

  Podzieliłbym jeszcze część "patriotyczną" na "patriotów polskich" i "patriotów niemieckich", jakich cała grupka została oddelegowana do działań na NEon24 w celach destrukcyjnych - np. napuszczanie tzw. szczepionkowców na tzw. antyszczepionkowców i wszczynanie pod tym pozorem nie kończących się sporów, nieraz wręcz karczemnych.

  "Niemieccy patrioci", zwani przeze mnie niemieckimi trollami, są obecni po obu stronach tego sporu i go zręcznie "moderują".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930