Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
237 postów 206 komentarzy

varietas vestis reginae

wawel - "Jesteśmy oceanem w nocy, wypełnionym poblaskami światła. Siedząc tu razem, jesteśmy przestrzenią między rybami a księżycem." [Dżalaluddin Rumi]

J.Cramer: Pandemia - największy transfer majątku w historii”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rynki finansowe oderwane od gospodarki

MOTTO

"Jeśli mogą cię ukarać za wyjście na spacer, mogą już zrobić wszystko."


SZALONE PIENIĄDZE WŁAŚNIE SIĘ ZACZYNAJĄ... 

Pandemia doprowadziła do „jednego z największych w historii transferów majątku z dołu do góry”

 

"Czy zauważyliście osobliwy fakt, że mimo blokady, kryzysu gospodarczego, dziesiątek milionów bezrobotnych i wielu korporacji ogłaszających upadłość, Wall Street ma okres prosperity? Jim Cramer z CNBC zbadał tę anomalię kilka dni temu, wydając swój werdykt: „patrzymy na odbicie w kształcie litery V na giełdzie podczas gdy ożywienie gospodarcze nie ma nic wspólnego z kształtem litery V. To, co się dzieje, jest jednym z największych transferów majątku w historii ”.

 

Jim Cramer: Pandemia doprowadziła do „jednego z największych transferów majątku w historii” 

 

 

Link do Youtube:

https://youtu.be/15pFQxG9wko

https://www.youtube.com/watch?v=15pFQxG9wko&feature=emb_logo 

 

Jak rynki finansowe mogą się odbić, skoro gospodarka upada? Odpowiedź Cramera jest prosta.„Ponieważ rynek finansowy nie reprezentuje gospodarki; reprezentuje przyszłość wielkiego biznesu ”.

 

Cramer zwraca uwagę, że podczas gdy małe firmy upadają jak muchy, wielki biznes - oczywiście wraz z większym bogactwem - przechodzi przez kryzys praktycznie bez szwanku.

 

Cramer przewiduje, że transfer będzie miał „straszny wpływ” na USA. Już widzimy tsunami bankructw. Skutki gospodarcze są nieuniknione. Dane federalne pokazują, że w kraju stopa bezrobocia wynosi 13,3 procent . Majątek amerykańskich miliarderów wzrósł o 565 miliardów dolarów między 18 marca a 4 czerwca, podczas gdy w tym samym 11-tygodniowym okresie 42,6 miliona Amerykanów złożyło podania o pracę. Wyniki są druzgocące, choć nie są przedmiotem wiadomości: podczas gdy naród amerykański staje się biedniejszy, bogaci stają się coraz bogatsi.

 

Można by pomyśleć, że amerykańska lewica i postępowe instytucje polityczne jako pierwsze zostaną zaniepokojone tymi wydarzeniami. Jesteśmy skłonni wierzyć, że łagodzenie bogatych i ich chciwości, troska o ludzi pracy i walka o równe szanse i sprawiedliwość w ogóle to główne zmartwienia lewicy.

 

Jednak rzeczywistość amerykańska sugeruje coś przeciwnego. Zamiast zjednoczyć nas w zaciętej walce z Wall Street i rabowaniem w biały dzień tego, co pozostało z amerykańskiego bogactwa, amerykańska lewica inwestuje ostatnie krople politycznej energii w „wojnę rasową”. Zamiast angażować się w kluczowe wartości ideologiczne lewicy, a mianowicie: walkę klasową, która jednoczy nas w jedną gniewną pięść oporu przeciwko tej kradzieży i dyskryminacji i bez względu na naszą rasę, płeć czy orientację seksualną, amerykańska lewica zmusza nas do walki ze sobą nawzajem. .

 

Milczenie lewicy na temat obecnych „transferów bogactwa” z Wall Street nie jest przypadkiem. Amerykańskie instytucje lewicowe i postępowe są wspierane finansowo zarówno przez Wall Street, jak i globalnych finansistów. To finansowanie oznacza, że w praktyce amerykańska lewica działa jako kontrolowana opozycja. Zachowuje swoją aktualność, podtrzymując napięcia społeczne i rasowe, które odwracają uwagę od Wall Street i jej przestępstw. Tak zwana „lewica” również niechętnie wskazuje na Wall Street, i jej obecną kradzież, ponieważ taka krytyka, jakkolwiek uzasadniona, byłaby natychmiast oceniana jako „antysemicka” przez instytucje żydowskie, które same siebie wyznaczyły do nadzorowania zachodniego dyskursu publicznego. [...] " 

 

[Gilad Atzmon, fragment artykułu "Weimar 2020"] 

 

========================

 

KOMENTARZE

 • no cóż , nic nowego, ani zaskakującego
  O tym juz pisał założyciel potęgi Rotschildów -Mayer Amschel Rothschild,
  twierdząc, że nie jest potrzebna klasa średnia. Oni - władcy pieniądza potrzebują niewolników i pilnujących ich milionerów. Klasa średnia jako rozsadnik systemu jest zbędna. Celem ostatecznym jest prywatny komunizm , czyli własność w ręku niewielkiej grupy rządzącej, a pozostali mogą jedynie dzierżawić od nich środki produkcji i mieszkania. Czyż nie w takim kierunku wszystko zmierza?
 • @ Autor, All
  "Milczenie lewicy na temat obecnych „transferów bogactwa” z Wall Street nie jest przypadkiem. "

  Oczywiście, że nie jest.
  Samego mechanizmu zupełnie nie rozumiem - dla mnie upadająca gospodarka jest równoznaczna z pogorszeniem się sytuacji finansowej także tych najbogatszych, a tu... wzrost.

  Moja logika chyba jest z innego świata.

  5*
 • @Jasiek 22:37:00
  Na razie ilość konsumentów nie maleje, potęga wielkich jeszcze się zwiększa, a więc w końcu przejmą z 90 procent rynku. Z tego będą duże zyski. Dlatego są na wzrostach.
 • Cele operacji "Pandemia"
  .
  są dość różnorodne, jednym z nich jest cel finansowy, jak to na wojnie, chodzi o obrabowanie ludności:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2020/04/12/jak-dokonac-internowania-pol-miliarda-ludzi#Skowyt-19

  ten cel został już w znacznej mierze osiągnięty, o czym pisałem: "już w pierwszej fazie operacji "Pandemia" wzrósł majątek prywatny do 195 bilionów euro (ok +1,5%)"

  - https://pppolsku.wordpress.com/2020/04/12/jak-dokonac-internowania-pol-miliarda-ludzi#Skowyt-19

  zadaniem naszych kapo z tzw. rządu było zagwarantować bankructwo możliwie wielu osobników populacji ludzkiej, aby umożliwić przejęcie ich majątku, co się znakomicie udało. Tzw. programy "pomocy" dla ofiar tzw. lockdownu oznaczają zaciągnięcie przez kraje lockdownu pożyczek u najbogatszych rzędu setek miliardów złotych czy euro, co oznacza dalsze przeniesienie na nich własności.

  Człowiek, który nic nie posiada, staje się niewolnikiem i taki jest cel tej WOJNY przeciwko ludzkości, jaką najbogatsi prowadzą przeciwko niej ZAWSZE. Ale ten cel demokracji to znamy przecie od dawna ?

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Cel
 • Jeśli tylko uwierzyć GUS
  .
  to takie jest uzasadnienie

  - https://pppolsku.wordpress.com/2020/04/12/jak-dokonac-internowania-pol-miliarda-ludzi#GUS

  tego "największego transferu majątku w historii".

  Czytelnik, w zależności od zdolności umysłowych, może wyciągnąć własne wnioski.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930