Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
237 postów 206 komentarzy

varietas vestis reginae

wawel - "Jesteśmy oceanem w nocy, wypełnionym poblaskami światła. Siedząc tu razem, jesteśmy przestrzenią między rybami a księżycem." [Dżalaluddin Rumi]

Zamach stanu, czy dwa izotopy prywaty?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Permanentny zamach stanu...

image

Ilustracja. Monitorowany dualizm, czyli ślepa uliczka w cudzej świątyni.


MOTTO

 

"Gdy ułatwisz człowiekowi kradzież w jakiejkolwiek formie, już go masz w ręku, już ci musi służyć wiernie i na twoje bogactwo się składać."

[R.Dmowski]

 

Szerzy się w ostatnich dniach narracja o zamachu stanu. Obie strony szarpiące ku sobie postaw płótna zarzucają sobie wzajemnie “zamach stanu”. Ma to być zamach stanu pełzający, aksamitny, hybrydowy. Część prawdy w tym jest, sam użyłem tego porównania nazywając forsowanie wyborów 10 maja “wirusowym zamachem stanu”. Jednak gdy obie strony na przemian i z podobnych przyczyn niszczą państwo i wspólnotę - zwrot “zamach stanu” okazuje się pozorną diagnozą. “Zamach stanu” zakłada, iż jedna ze stron stoi po stronie ojczyzny, prawa i dobrej woli. Gdy obie strony “są siebie warte”, i to od paru dekad, mamy wtedy do czynienia z głęboką patologią struktur państwowych, mechanizmów władzy i zapaścią samoobronnej świadomości społecznej. Tę patologię lud zwykł określać dosadnym zwrotem “walka gangów o łupy”. Może instynkt ludu ma rację? Może to nie żaden spisek i zamach stanu jawny czy pełzający, tylko zwykłe - oparte na podzieleniu targetu na dwie połowy -  targanie się po łbach przez gang patriotyczno-pobożny z gangiem liberalnym? Jak z tego walecznego ;) sprzęgu, z tego bokserskiego zwarcia dwóch "amatorów cudzego" wyjść?  

 

Zamach stanu to w gruncie rzeczy ignorancja połączona z tupetem, żądza władzy, niekompetencja, używanie słów wbrew ich sensowi, populizm, schlebianie gustom tłumu, gusta gminne, czerpanie profitów władzy ze szczucia dwóch grup kibiców partyjnych na siebie, korupcja, nepotyzm i etatyzm, klany rodzinne skubiące państwo. Tym jest zamach stanu. Zamach stanu to polska permanencja od trzech dekad. Mamy “zamachowy” rząd, parlament i opozycję... Mamy zamachowe państwo - rozczłonkowane, chodzące na sznurku frazesów o tolerancji i demokracji, frazesów o rządach większości, o woli ludu. Mamy zamachową oświatę, edukację i kulturę. Od czasu dealu Kiszczaka z Geremkiem. Mamy dwie grupy zamachowych istotowo partii. Jedna grupa partii, lewoskrętna każe nam ścigać... lewactwo. Druga grupa partii liberalno-lewackich każe nam ścigać pierwszą grupę lewacką, nazywając ją…faszystami i… skrajną prawicą. Bełkot terminologiczny jest ewokowany przez całkowitą dowolność semantyczną. Państwo w tym czasie staje się imposybilne, rozbite. Mamy zamachowe media dwóch sekt zamachowych. Jedna zamachowa sekta przekierunkowuje energię i uwagę społeczeństwa na słowne i uliczne zwalczanie drugiej zamachowej sekty. Zamach smoleński i zamach na demokrację stoją naprzeciw siebie i mierzą się wzrokiem. Dwie grupy fruktobiorców szczujące swoich kibiców. Walka zamachów jako fundament ideowy… dobra wspólnego. Gangi żyjące wzajemną nienawiścią, budujące kolektywną tożsamość na imputowaniu konkurencyjnemu gangowi takiej samej nienawiści, jaką sami żyją. Paranoiczne państwo. Rzeczpospolita paranoiczna. Dorywających się do władzy i rwących pulę na strzępy pod osłoną sklepienia utworzonego przez gęstą masę wzajemnych plwocin. Polska jako dom na godziny.

 

Zamach stanu to ktoś taki jak Sasin na jakimkolwiek  rządowym stanowisku wysoce decyzyjnym. Zamach stanu to ktoś taki jak Trzaskowski pretendujący do urzędu prezydenta RP. Zamach stanu to Banaś jako Naczelny Kontroler. Zamach stanu to Prezes jako Główny Hakowy krzyżujący szpady ze Sprzymierzonym Hakowym Zbigniewem Zorro. Zamach stanu to podła szermierka kompromatami. Zamach stanu to oddanie bajońsko wynagradzanych synekur w spółkach skarbu państwa do dyspozycji partyjnych klanów. Zamach stanu to wszechwładza i interesy Banasiów, Brejzów, Kamińskich, Szumowskich, koleżeńskich klanów Morawieckiego, Glapińskiego, Dudy. Zamach stanu to obecne media, czyli upadlanie społecznej świadomości ludzi utrzymywaniem ich w głupocie, w pozornych odpowiedziach na pozorne pytania, w bezustannym i bezpłodnym okładaniu się kijami, w oduczaniu szukania prawdy i przyuczaniu do firmowania największych idiotyzmów, jeśli tylko wypowiadane są przez partyjnego szefa, wodza, idola. Tym jest zamach stanu. Nie pełzający, ale wpełzający. Niewidzialnie. Do naszego wnętrza. Bezpośrednio z ich wnętrza. Tych, którym półprzytomnie przekazujemy buławę władzy nad sobą i nad przyszłością. Tych, których nazwiska, rysy twarzy i historie rodowe w przedziwny sposób wyprowadzają nas… poza granice RP. I poza granice normy psychologicznej.

 

Zamach stanu to imię dzisiejszej klasy politycznej pretendującej do miana i stanowiska państwowej elity. I to jest sedno tragedii Polski w jej epoce pookrągłostołowej eunuchokracji. Ignorancja i pazerność elit partyjnych to jest zamach stanu. Selekcja negatywna młodzieżówek partyjnych (”bez własnego zdania i posłuszny do bólu”) to właściwy zamach na Polskę. I PIS i PO powinny podzielić los UW. Wtedy “Lewica” i “PSL” też wygasną. Tylko dogłębny reset polskiej sceny politycznej może zapoczątkować odbudowę państwa polskiego. Nadchodzący kryzys jest do takiego, niezbędnego resetu okazją, może go przyspieszyć. Aktywują się oczywiście ślepe uliczki “służbowe” szukające celu w chaosie (vide: Tanajno), więc nie będzie łatwo. Od 30 lat ignorancja ma w Polsce status HEAD. Przejrzyjmy na oczy: nie ma żadnego innego zamachu stanu oprócz buty, ignorancji i łapczywości rządzących i ich konkurentów do władzy i oprócz naszej naiwności i łatwowierności.

Półświatek przestępczy wschodniego rodowodu uwielbia krwawe walki psów. Poczujmy się tymi psami wypuszczanymi przez nich. To może być pierwszy krok do zapoczątkowania trudnego wychodzenia z domu na godziny Rzeczypospolitej Paranoicznej.

                                                                                                        *

Dzisiejsza scena polityczna zmieniła sie w amfiteatr, gdzie gladiatorami jesteśmy my, zwolennicy przeciwnych partii. Odgrywany jest odwieczny, archaiczny scenariusz najeźdźców podsycających waśnie wśród miejscowych, by przykryć nimi swoje opróżnianie jednym i drugim kiesy. Od nas wiele się nie wymaga - pracować rzetelnie dla swoich panów. Tak rzetelnie, jak byśmy pracowali dla ojczyzny i wczepić się zębami w gardło wyznaczonych nam wrogów, żeby legitymizować rozdzieranie kraju na porcje przez organizujących grabieżczy spektakl.

 

Liderzy gdzież?  Prowodyrzy grający mężów stanu czymże zajęci? Siedzą przed ekranami i monitorują, czekają na wynik i sygnał do kolejnego etapu rozbierania kraju. Ich ludzie, tzw. szczujnicy “motywują” psy do rozpoczęcia wbijania się kłami w tętnice. Na czele jednego, drugiego lub obu gangów stoi często tzw. wódz honorowy, człowiek nie znający samego siebie, nieświadomy tego, do czego używają go nadzorcy, socjopata i ograniczony ambicjoner niskich ambicji brany przez tłumy za człowieka opętanego wzniosłą ideą a używany przez zarządców dla uwiarygodnienia ich przejmowania żyznej krainy pod szyldem "dobrobytu" lub "rozwoju". Szczujnicy żerują na przyrodzonej, ludzkiej potrzebie postrzegania każdej walki jako walki dobra ze złem, podczas gdy o wiele częściej walczy ze sobą o łupy kilka typów zła. A to jest już o wiele trudniej pojąć ludzkiemu mózgowi. Wypełniamy więc scenariusz swego podwójnie spsiałego losu - jak psy dopadamy wskazanych nam wrogów a nasz mózg gubi jasną myśl nicestwiąc ją przez plemienne żądze, namiętności i gminne satysfakcje triumfalizmu jednego stada nad drugim powtarzając los Akteona rozszarpywanego przez swoje własne psy. 

 

Dopóty sępy będą się gromadzić, dopóki będziemy jak padlina.

 

============

zapraszam na  https://rzadwygnanyrp.wordpress.com/

polecam blogi:

antropologia polityczna

genealogia genetyczna

 

KOMENTARZE

 • autor
  Ciekaw jestem komentarzy. Na razie poczekam z własnym.
 • Co dalej? Dalej to samo.
  Ględzenie, ględzenie, ględzenie….
  I dalej du….zimna.
 • autor
  Dobrze, wszystko pieknie , tekst zgrabny , uzyto mase okreslen znamionujacych przynaleznosc do ludzi poslugujacych sie sprawnie jezykiem polskim i nie tylko . Masa okraglych zdan . Pewnie dotrze do jakis 500 czytajacych .
  W poczatkowej czesci , koczy sie pytaniem "jak wyjsc z tego kregu ? "
  Czytalem dalej z zaciekawieniem czekajac na wskazowki.
  I znowu brak , kolejny tekst o wyzszosci swiat bozego narodzenia nad swietami wielkiej nocy . Jakis drogowskaz ?
 • "obie strony “są siebie warte”"
  .
  co wynika ze znakomitej organizacji klasycznego państwa demokratycznego

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  jakim jest bezspornie Wolna Polska, przecie wybudowana na gruzach PRL, którą tym dzielnym patriotom

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/

  udało się zburzyć i przy tym zburzyć podstawy egzystenji wielu Polaków, że mają dziś szczęście poszukiwać radośnie, że nie w Wolnej Polsce, tych podstaw na całym świecie.

  Dla lepszej obrony Wolnej Polski wezwała banda "patriotów" PiSu wojska okupacyjne USA, które dotąd okupowały tylko RFN, do Polski. Wg. prostej zasady: Skoro RFN jest okupowane i jest jej dobrze,

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/oszalamiajaca/#CzegoPolacy

  to bądźmy też, a będzie nam jeszcze lepiej.

  A propos "obie strony", obie zostały wytrenowane przez służby

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  co przecie jest dla polskiego wyborcy gwarancją, że ci czy też "opozycja" dadzą nam na pewno łupnia, nieważne kogo się wybierze.
 • Akurat została Polska zarejestrowana
  .
  przez "patrityczny" zarząd kolonii

  - http://teresagarland.neon24.pl/post/155588,handel-ludzmi-poprzez-nr-pesel-i-firme-poland-republic-of

  i nie mniej patriotycznego prezydenta

  https://plausi.files.wordpress.com/2018/09/pokojowiectrumpaduda.jpg?w=550

  który na zdjęciu zamiata okruchy ze stołu innego pana.

  Ciekawe ilu czytelników tego portalu zrozumie zasięg tego kroku panującego nam miłościwie zarządu "patriotów", co wobec wezwania wojsk okupacyjnych jest jedynie konsekwentnym kolejnym krokiem.
 • Brawo - strzał Autora w samą dychę.
  Dodam tylko swoje spostrzeżenia:
  -------------
  "Gdy ułatwisz człowiekowi kradzież w jakiejkolwiek formie, już go masz w ręku, już ci musi służyć wiernie i na twoje bogactwo się składać."
  [R.Dmowski]"
  -------------
  Otóż to - jak w cytacie - odnosi się także do dopuszczenia pewnej grupy sierot po Polsce w atrapie Polski do pasożytowania na pozostałych sierotach - ramie w ramię z okupantem. To pasożytowanie to tworzenie urzędów - zwłaszcza tych groteskowych i urzędników. To także niebotyczne, nieuzasadnione zarobki niektórych tych - co to Belzebuba za nogi trzymają.
  Wniosek?
  Nie należy zapominać , że magdalenkową ferajną - tą co ją widać na ekranach TV - rządzi ta sama ciemna siła - bez względu na podziały demonkraturowe - na PO, PiS, etc.
  Czyli co jest grane? Ano na trupie Polski odbywa się szaleńczy taniec czarciego pomiotu - co i rusz z siarczystym przytupem - ponieważ pomiot ów nie umie się powstrzymać od manifestowania swojego triumfu w ten sposób. Triumfu zamordowania Polski - triumfu przerobienia sierot po Polsce w atrapie Polski na szatańskie odchody.
 • Niestety. Ktos to w koncu jawnie napisal.
  Od 1989 ludzilismy sie spokojem, obietnica sojuszy, dobrobytu:)))))
  Wmawiano nam pokoj i stabilizacje
  Tymczasem caly czas jestesmy obszarem bo nie Panstwem. Jestesmy obszarem frontowym.
  I paradoksalnie ci ktorzy najwiecej nakradli moga sie najbardziej bac. Konta chocby na Kajmanach znikna w ciagu paru sekund.
  Majatki? Jeden dekret.
  Zloto, papiery i virtuale?
  Kwestia ok.48 godzin.
  Sa na krotkim pasku.
  Gotowi zdradzic wszystko i wszystkich.
  Nawet dla obietnicy zostawienia w spokoju.
  To nie kwestia przynaleznosci plemiennej
 • Brawo Autor! 5*****
  Treść notki można zawrzeć w jednym zdaniu:
  PiS PO jedno zło!
  I wszystkie przystawki, bękarty Kiszczaka z Magdalenki.
 • Piotr Stankiewicz: "21 polskich grzechów głównych" porusza PATOLOGIĘ która porusza Autor postu
  Tak PiS PO jedno zło, lecz podstaw PATOLOGII jest głębsza i sięga ideomatrycy wspakultury opisanej przez Stachniuka (na te idee jednak Polacy nie są przygotowani i pytanie czy będą jak to KRK wychowuje do tej pory elity PL - od 2015 roku 2 - lekcje religii w tygodniu a o tradycji i kultu śmierci/krzyża nie wspomnę). Wracając do Stankiewicza warto przeczytać:

  "Dlaczego Polska działa tupolewicznie? Dlaczego nie wierzymy, a co za tym idzie, nie przestrzegamy procedur rządzących państwem? Czy nadmiar wiary w czynnik ludzki może doprowadzić do tragedii, i dlaczego tak? Na czym polega optymizm magiczny, a na czym autorasizm? Czy mamy prawo się śmiać z klaszczących w samolocie, albo obstawiających się na plaży parawanami? Piotr Stankiewicz kapitalnie opowiada na naszych grzeszkach i grzechach, a ja staram mu się zbytnio nie przeszkadzać. Aha, jest też wątek bardzo nam bliski, czyli katastrofa na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich."
  https://dziennikzachodni.pl/piotr-stankiewicz-21-polskich-grzechow-glownych-poleca-adam-szaja-ze-smakksiazkipl/ar/13176035

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930