Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
237 postów 206 komentarzy

varietas vestis reginae

wawel - "Jesteśmy oceanem w nocy, wypełnionym poblaskami światła. Siedząc tu razem, jesteśmy przestrzenią między rybami a księżycem." [Dżalaluddin Rumi]

Résumé Banasiady na tle Państwa Prawa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zamilczane aspekty i deep state

Czas na krótkie podsumowanie stanu obecnego sprawy banasiowej [równie dobrze można by ją nazwać BANAŚGATE,  bo może potencjalnie dotykać związków mafii vatowskiej z ministerstwem finansów i z ABW (Dziedzic, Pogonowski)], na co wskazują zgodnie Mentzen jak i Niemczyk.

Szczególna nerwowość zapanowała wczoraj - pogłoski o zwolnieniu syna Banasia z jednej z dwóch "fuch" (PKO S.A.), gdyż prawdopodobnie nie miał prawa ich obydwu łączyć - jak to zauważył na TT jeden z bankowców. Wieczorne pogłoski o złożeniu-niezłożeniu dymisji-niedymisji przez Banasia. Poranny przeciek o SPORYCH PRZELEWACH OD BRACI K. (Mazurów z Mazur ;), reprezentujących branżę erotyczną i to absolutnie nie związanych z płatnościami za wynajem kamienicy. Niestety, przeciek nie ujawnił, w jakim celu te NIEJASNE SPORE kwoty leciały pod błękitnym, krakowskim niebem do kryształowego serca i konta naszego Pana Mariana. Co bardziej porywczy myślowo i logicznie internauci od razu zaczęli wspominać o... pralniach, szopach praczach i podobnych zjawiskach ;).

Nerwowość jakaś opanowała nawet trzeźwych propisowych komentatorów i publicystów. Wszyscy czytają NIEUWAŻNIE I WYBIÓRCZO doniesienia o sprawach wokółbanasiowych, a materiału jest w internecie na oficjalnych portalach całkiem sporo. Ale nikt tego nie zbiera i nie robi systemowej analizy dostępnych danych. Tak jakby nawet totalnej opozycji zależało na kopaniu tylko po kostkach, nie wyżej - czyli wg ustalonego przy OS dogmatu. To nie dziwi, wszak zdają się tu być zamieszane służby (ABW), a służby bywają częściowo ponadpartyjne, czy też raczej PODpartyjne. 

Nad wszystkim dominuje łatwa do wydedukowania wszechobecna zasada konstrukcji PAŃSTWA OPARTEGO NA ZAHAKOWANIU KAŻDEGO PRZEZ KAŻDEGO - dlatego też żadne afery nie są i NIE BĘDĄ rozliczane po żadnej ze stron. Haki - jak opisałem to 8 lat temu - używane są tylko do przyspieszania ROTACJI WŁADZY w obrębie wciąż tych samych koterii. Ujawnianiem nieprawidłowości, wykroczeń i przestępstw nie kieruje dążenie do sprawiedliwości i zmiana obyczaju, lecz tylko i wyłącznie potrzeby walki partyjnej i sondażowe. Jest to państwo do cna zakłamane, bo zrodzone przez tchórzliwy i kłamliwy deal OS. Nic dziwnego, że wciąż powracają pomysły budowy pomników Mazowieckiemu i podobnym dealerom. Panuje wzajemny szantaż KARTELU KILKUNASTU KOTERII. Lud i bystrzejsi dziennikarze nazywają to walką buldogów pod dywanem  i uspokojeni GODZĄ SIĘ NA TRWANIE TEGO! A przecież to DO GŁĘBI PATOLOGICZNA STRUKTURA PAŃSTWA! Jeśli większośćosób decyzyjnych w państwie jest obustronnie zahakowana - to logicznie z tego wynika, że większość decyzyjna w państwie to... przestępcy i do tego mogący być szantażowani przez... innych przestępców. A to, że często są to drobne wykroczenia, "małe przestępstwa" - TO NICZEGO NIE ZMIENIA, BO GRANICA JEST PŁYNNA A WŁADZA I JUŻ OTWARTY DOSTĘP DO LEWYCH I ŁATWYCH DOCHODÓW, DOTACJI, PIENIĘDZY BUDŻETOWYCH ETC. - DEPRAWUJE. Wszyscy, co wzięli palec, za drugim rzutem biorą rękę.

Nic się nie zmieniło od 8 lat, gdy opisałem tę konstrukcję: https://www.salon24.pl/u/wawel/331588,panstwo-prawa-wziatki-haki-przezor-proposi-i-palestra. Zmieniła się tylko LINIA DIZAJNOWA KADZIDEŁ MROCZĄCYCH LUD. 

Wróćmy jednak do Banasia. Notka Administracji S24 przyniosła cenną informację, która w chaosie i rozgardiaszu oraz dysonansach poznawczych wiernych wojsk partyjnych ZAGUBIŁA SIĘ, CZYLI ŻE NAJPOWAŻNIEJSZY - jak się zdaje - KALIBER ZARZUTÓW PRZECIW BANASIOWITO NIE SĄ NIEPRAWDZIWE OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE I ZATAJENIE MAJĄTKU lecz coś innego: 

"Szef NIK ma na swoim koncie dwa doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Jedno złożyło CBA, a dotyczyło nieprawdziwych oświadczeń majątkowych, zatajenia majątku oraz nieudokumentowanych źródeł dochodu .

Drugie zawiadomienie jest autorstwa generalnego inspektora informacji finansowej (GIIF). [...] 

Generalny inspektor informacji finansowej odkrył przelewy między braćmi K., prowadzącymi pokoje na godziny, a Marianem Banasiem. - Urzędnicy Ministerstwa Finansów

odkryli też niejasne przepływy sporych sum między Marianem Banasiem a braćmi K.

Nie są to opłaty za wynajem nieruchomości - donosiło RMF FM.

Doniesienie GIIF do prokuratury zawiera 1000 stron i 40 płyt CD z rachunkami bankowymi, które mogą poważnie zaszkodzić szefowi NIK." (https://www.salon24.pl/newsroom/1003563,skarbowka-i-cba-na-tropie-mariana-banasia-i-jego-syna-czarne-chmury-nad-szefem-nik) 

Oczywiście, niestety,  w celu DALSZEGO ZACHOWANIA WALORU PŁATNICZEGO ISTNIEJĄCYCH HAKÓW i zgodnie z zasadą PAŃSTWA HAKOWEGO - całość RAPORTU UTAJNIONO, więc prawdopodobnie nie dowiemy się więcej o wielkościach, datach przelewów, ani nie poznamy hipotez ZA CO TE SPORE SUMY BYŁY PŁATNOŚCIAMI, GDYŻ JAK DOWODZI SPÓR ZE WSPÓŁWŁAŚCICIELKĄ, HALINĄ H.-S. - PAN BANAŚ LICZY SIĘ Z KAŻDYM GROSZEM, A NAWET JAK TWIERDZI JEGO WSPÓLNICZKA W PROCEDERZE REPRYWATYZACJI DRUGIEJ KAMIENICY - ROLUJE NA KASIE..  

Relacja o sprawach banasiowych JEST SILNIE MODEROWANA. Warto zrobić krótką listę TEMATÓW ZAMILCZANYCH, PRZYKRYWANYCH, GDYŻ ZBYT GŁĘBOKO SIĘGAJĄCYCH W PATOLOGICZNĄ STRUKTURĘ PAŃSTWA I MOGĄCYCH JĄ OBNAŻYĆ PRZED OPINIĄ PUBLICZNĄ.

1. Możliwość związków ABW z mafią vatowską w ministerstwie finansów iskarbówce (także w świetle obecnych zarzutów wobec Banasia i syna ze strony urzędnikówskarbowych...)

2. Relacje wieloletniego kadrowego urzędnika ABW Krzysztofa B. z M.Banasiem. 

3. Ile lat miała NIEZNANA osoba od której Banaś i wspólniczka nabyli kamienicę drugą? Czy nie miała czasem 148 lat? Kto objawił Banasiowi że TA kamienica JEST DO WZIĘCIA? 

4. Dlaczego jak ognia wszyscy unikają w stosunku do nabycia przez MB i wspólniczkę drugiej kamienicy nazw REPRYWATYZACJA, CZYSZCZENIE KAMIENICY Z LOKATORÓW? 

5. Czy możemy się czuć bezpieczni, gdy w każdej chwili urzędnicy w typie Banasia mogą złożyć wniosek o eksmitowanie nas "z powodu przeludnienia"?

6. Czy w związku z niezrealizowaniem projektu syn Banasia zwróci dotację od marszałka małopolskiego?

 

Oczywiście to tylko próbka zatajanych pytań, przykrywanych międleniem o niczym. Wyjdzie na jaw tylko minimum tego, co potrzebne jest jednej ze stron z dysponującej kruszcem haków i posługującej się nim w walce z drugą stroną.  A imię obu tych stron   l e g i o n   i   o h y d a.

 

 

image

=========================================================

ANEKS 

 

 

PAŃSTWO PRAWA 

 

 

 

 

 

 

 

Przedstawiam Państwu zarys teorii państwa prawa typu wschodniego (dla uproszczenia będę używał terminu skróconego „państwo prawa”) ;).

 

 

 

 

 

 

Elementy składowe Państwa Prawa:

 

 

1.przezor (przestępczość zorganizowana)

 

 

      a) cywilizowany (dalej będę używał skrótu „cywilny”) czyli politycy

 

 

      b) dziki (grupy mafijne i gangsterskie oraz oligarchowie)

 

 

      c) służbowy (służby cywilne i służby wojskowe)

 

 

2.najrobi (robotnicy najemni, nazywani też "przesiębiorcami")

 

 

3.proposi (środowiska wytwarzające osłonę propagandową)

 

 

      a) mediatorzy (w skrócie „media”)

 

 

      b) eksperci

 

 

      c) celebryci

 

 

4.palestra

 

 

 

 

 

Mechanizmy działania Państwa Prawa:

 

 

1.haki

 

 

2.wziątki

 

 

3.osłona

 

 

4.rotacja

 

 

 

 

 

Fudamentem Państwa Prawa są haki. Wzajemne haki zapewniają stabilność systemu. Jest to rozwiązanie oparte na starożytnym typie wiązań budowlanych. Tworzy ono bardzo spoistą strukturę. Warunkiem sine qua non wejścia do grupy tzw.polityków (przezor cywilny) jest bycie zahakowanym. Warunkiem awansu w obrębie przezoru cywilnego jest posiadanie haków na osobniki wyżej postawione w hierarchii. Haki dzielą się na obyczajowe, teczkowe i karne. Haki w Państwie Prawa pełnią funkcję podobną do złota – są niezniszczalną formą kapitału. Haki bywają też  często środkiem płatniczym w niektórych transakcjach. 

 

 

Mając stabilną strukturę musimy wprowadzić czynnik aktywizujący (przyczynę ruchu w układzie). Funkcję tę pełnią wziątki. Wziątki są kumulowane przez poszczególne jednostki w nieruchomościach oraz jako tzw.kapitał szwajcarski (kajmański etc.).  Wyższą formą wziątek są haracze. Haracz cywilny ściągają urzędnicy Partii Rządzącej oraz banki, haracz dziki rządzi się własnymi prawami.

 

 

Osłona jest związana z koniecznością utrzymywania PR-u Państwa Prawa na arenie międzynarodowej. Funkcję osłonową (wielokrotnie wyżej nagradzaną niż praca najrobów) pełnią:

 

 

- sam przezor cywilny (poprzez tzw.parlamentaryzm i tworzenie prawa)

 

 

- dwie „grupy społeczne”: proposi (media, eksperci i celebryci) oraz palestra.  Palestra oprócz funkcji osłonowej realizuje działania dyscyplinujące najrobów.

 

 

 

 

 

Proposi uspokajają i dezorientują najrobów(dezinformacja i propaganda) oraz mobilizują ich do konsumpcji i produkcji. W przypadkach trudniejszych, działania proposów są uzupełniane przez niektóre gałęzie przemysłu farmaceutycznego oraz elementy terroru państwowego. Środowisko proposów zaliczane jest do ekosystemów pasożytujących na ciałach organizmów wyższych.

 

 

 

Przezor cywilny i służbowy pozostają w relacji nadrzędnej względem przezoru dzikiego. Współpraca przezoru cywilnego z przezorem dzikim polega głównie na odpłatnym wyznaczaniu zakresu przedmiotowego oraz obszaru administracyjnego dla działalności odpowiednich grup (tzw.wziątki inicjacyjne). Drugą sferą „współpracy” cywilnych z dzikimi jest zapewnianie „higieny” (pranie), wprowadzanie do legalnego obiegu „brudnych” środków finansowych w zamian za wziątki. Przezor dziki z racji dysponowania większą ilością "wolnych" środków finansowych często udziela przezorowi cywilnemu "pożyczek" na cele statutowe bądź prywatne, przeważnie bezzwrotnych, więc mających charakter wziątek za wprowadzanie oczekiwanych zmian w prawie.

 

 

Obszary gospodarcze preferowane przez przezor dziki (oraz często dołączający do niego przezor służbowy)  są następujące – przemysł seksualny, używki, show-biznes, przemysł zbrojeniowy, paliwowy, energetyka i sport. Przemysł seksualny, używki, show-biznes i sport pełnią też dodatkowe funkcje demotywacji, deracjonalizowania i ubezwłasnowalniania najrobów. Funkcje motywacyjno-dyscyplinujące obsługiwane są przez banki. Polityka zagraniczna działa analogicznie do polityki wewnętrznej. Przezor danego państwa nawiązuje kontakty z innym Państwem Prawa typu wschodniego lub z grupami przezoru działającymi na obrzeżach Państw Wyższego Typu. Pojecie „wolny rynek” oznacza, że pozaprzezornym ("nieprzezornym") przesiębiorcom nie wolno przekraczać określonej wysokości obrotu. 

 

 

Dobra wypracowane przez najrobów dzielone są przez przezor cywilny. Przezor cywilny różni się od przezoru dzikiego i służbowego podjęciem ryzyka jawnego funkcjonowania na scenie społecznej (scenie podziału zysków). Reprezentanci przezoru cywilnego lubią uchodzić za VIP-y i przechodzić do historii. Wymagają więc ogromnych działań maskujących, osłonowych i marketingowych, które tym samym zapewniają bogaty rynek pracy dla proposów. 

 

 

Rotacja przezoru cywilnego realizowana jest poprzez tzw.wybory. Rotacja w obrębie przezoru dzikiego dokonuje się za pomocą broni palnej i innych pozaretorycznych środków perswazji. Rotacja przezoru służbowego posługuje się tzw.skutecznymi środkami. Są one bardzo zróżnicowane, np.często występuje podszywanie się przezoru służbowego pod przezor cywilny poprzez kreowanie tzw.partii i ugrupowań politycznych i lokowanie ich w wyborczym systemie rotacji. 

 

 

Najrobi wypracowują dobra, które przezor dzieli pod osłoną proposów i palestry.

 

 

Oświata, kultura i nauka kształtują sprawność, użyteczność oraz ergonomiczność przyszłych najrobów. Używki wytwarzają poczucie komfortu psychicznego.

 

 

 

 

 

Pomimo względnie sprawnego działania Państwa Prawa typu wschodniego, wybrane ośrodki badawczo-naukowe pracują wciąż nad jego udoskonaleniem. 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.08.2011r.   https://www.salon24.pl/u/wawel/331588,panstwo-prawa-wziatki-haki-przezor-proposi-i-palestra

 

 

 

KOMENTARZE

 • Baanaś odwołał swoich podwładnych
  ze stanowisk wiedząc już o machlojach vatowskich. Zachowali oni prawo do wszelkich świadczeń pracowniczych. W sprawie afery VAT MF zatrzymano już 15 osób. W sytuacji innego pracodawcy poleciałyby dyscyplinarki (odwołanie jest równoznaczne z wypowiedzeniem umowy o pracę). Potem tłumaczył, że odwołał ich jeszcze przed aresztowaniem, chociaż kodeks pracy nie wymaga aresztu dla dyscyplinarki. Innymi słowy chronił ich.
  Prawdopodobną przyczyną braku jego rezygnacji ze stanowiska jest ochrona siebie. Żeby go pociągnąć do odpowiedzialności karnej wymagana jest zgoda bezwzględnej większości ustawowej liczby posłów. Niewykluczone , że jego "twardość" wynika też z posiadanych haków na innych ważnych w państwie.
 • Trudno jest rozstrzygać w sprawie Banasia, ale ...
  zastanawiający jest sposób przeprowadzenia ataku na jego osobę. Atak jest zmasowany, wielostronny, z zastosowaniem szykan wobec rodziny dobrze znanych z czasów kiedy żydokomuna walczyła o pełnię władzy. Nie podaje się przy tym żadnych konkretów, bazując na bomotach w stylu Kaczyńskiego typu: mam porażającą wiedzę ale nie mogę jej przedstawić. W zasadzie brakuje tylko Niesiołowskiego który mógłby zeznać: osobiście w burdelu Banasia złamałem trzy łóżka bo były tandetne, a ten niegodziwiec Banaś zażądał bym zapłacił za nie jak za łóżka pełnowartościowe, zapewne z wrodzonej chciwości.
  Rozstrzygającą rzeczą jest w tym ataku zdanie tow. Czarzastego który określił Banasia mianem przestępcy. Znając historię żydokomuny i rolę tow. Czarzastego w obecnych jej strukturach nasuwa się się nieodparta myśl - wrabiają Banasia. W jakim celu ? To się okaże jak Banaś przejdzie do kontrataku bo wprawdzie możliwości sprawcze NIK są niewielkie ale możliwości dochodzenia do prawdy w kwestii wielu przekrętów "magdalenkowych książąt" ogromne. I mam cichą nadzieję, że strona internetowa NIK publikująca wyniki dochodzeń w tych sprawach stanie się bardzo popularną w Polsce stroną.
 • Cóż - sprawa Banasia
  powinna uświadamiać tubylcom, że obowiązuje tutaj - h..., d..., i kamieni kupa - bez względu na to - który odłam magdalenkowej ferajny siorbie z rządowego koryta.
 • @wercia 10:29:17
  Nie można osądzać człowieka bez dowodów przypominam sprawę ówczesnego wice min. obrony prof. Szeremietiewa po 8 latach batalii sądowych został całkowicie oczyszczony a sprawę opisywali, słowo "dziennikarze" jest tu chyba nie na miejscu, tak jak tu niejaki Kitel i niejaka Marszałek, ta sama Marszałek pracowała w NIK za Kwiatkowskiego i Banaś ją wywalił a, że poza VATem naciskał na pewien warszawski US obsługujący czerwonych i różowych pająków to wydali na niego wyrok czyli zniszczyć. Brońcie PiSie uczciwych ludzi bo wam podeślą swoich a dosyć u Was różnych gowiniaków i gieremszczyzny w MSZ.
 • @Drab61 15:11:20
  Oświadczenie Mariana Banasia: jestem gotów zrzec się immunitetu prezesa NIK
  Jestem gotów odpowiedzieć na każde pytanie śledczych i wyjaśnić wszelkie ich wątpliwości, jeśli zajdzie taka potrzeba jestem gotów zrzec się immunitetu prezesa NIK napisał Marian Banaś w Oświadczeniu. Byłem gotów złożyć rezygnację z urzędu szefa NIK; stałem się przedmiotem brutalnej gry politycznej. Jestem gotów odpowiedzieć na każde pytanie śledczych i wyjaśnić wszelkie ich wątpliwości, jeśli zajdzie taka potrzeba jestem gotów zrzec się immunitetu prezesa NIK mówi w oświadczeniu Marian Banaś. Załączamy treść pełnego oświadczenia Prezesa NIK:

  Wobec pojawiających się w mediach różnych doniesień związanych z moją działalnością, ale przede wszystkim powodowane troską o przyszłość Najwyższej Izb y Kontroli pragnę oświadczyć, że byłem gotów złożyć urząd prezesa NIK. Z przykrością stwierdziłem jednak, że moja osoba stała się przedmiotem brutalnej gry politycznej – mówi prezes NIK. NIK jest Jednym z najważniejszych urzędów państwowych, który cieszy się niekłamanym autorytetem. Jako prezes Izby nie mogę pozwolić, by stała się ona przedmiotem politycznych rozgrywek i targów. Na to zgody nie będzie. Pragnę podkreślić, że zostałem powołany na urząd prezesa NIK z zachowaniem wszystkich procedur. Tylko stabilne kierownictwo jest w stanie zapewnić prawidłową pracę Izby i wypełnianie jej konstytucyjnych obowiązków podał Banaś. Nigdy nie mówiłem o sobie, że jestem człowiekiem wolnym od błędów. Nie podkreślałem działalności w opozycji antykomunistycznej w latach 70 i 80. Wręcz przeciwnie, kiedy odrodziła się RP stałem się lojalnym urzędnikiem pracującym dla dobra ojczyzny mówi prezes NIK. Dziś pojawiły się wątpliwości związane z moją przeszłością - uważam je za kłamliwe i krzywdzące. Deklaruję, że jestem gotów odpowiedzieć na każde pytanie śledczych i wyjaśnić wszelkie ich wątpliwości. Jeśli zajdzie taka potrzeba jestem gotów zrzec się immunitetu prezesa NIK. Jednocześnie będę zdecydowanie stawał w obronie mojego dobrego imienia i mojej rodziny dodał Banaś. Szanowni państwo, NIK w jej stuletniej historii wpisała się w tradycję państwa polskiego, cieszy się dużym zaufaniem społecznym. Moim zadaniem jako prezesa NIK jest zapewnienie dalszego stabilnego działania Izby, wolnego od wszelkich politycznych nacisków i gier. Przypominam, że podwaliny pod nowoczesną ideę niezależnej kontroli państwowej położył już w latach 90. prezes Izby śp. Lech Kaczyński. W pełni zgadzam się z taką filozofią funkcjonowania Najwyższej Izby Kontroli, dlatego w poczuciu odpowiedzialności za Najwyższą Izbę Kontroli będę kontynuował powierzoną mi przez parlament misję. Na zakończenie pragnę bardzo serdecznie podziękować za liczne maile i telefony ze słowami wsparcia i otuchy od wielu Polaków ogłosił Marian Banaś. W piątek na stronach NIK pojawiło się oświadczenie, iż nie zapadła decyzja o tym, by Banaś podał się do dymisji. Wieczorem sam prezes NIK oświadczył: to dobrze, iż prokuratura oraz – ewentualnie - niezawisły sąd zajmą się sprawą i skrupulatnie wyjaśnią wszystkie wątpliwości". Już dzisiaj jednak muszę kategorycznie zaprzeczyć zarzutom, że zatajałem swój stan majątkowy i mam nieudokumentowane źródła dochodów zapewnił. Zadeklarował, że jest gotowy do składania wszelkich wyjaśnień i ze spokojem czeka na finał sprawy.

  https://niezalezna.pl/300396-oswiadczenie-mariana-banasia-jestem-gotow-zrzec-sie-immunitetu-prezesa-nik


  Ps...Tytuł artykułu powinien brzmieć "Byłem gotów złożyć urząd prezesa NIK"...Jaki będzie ten plan "B"? Ano taki jak pan Banaś był prezesem NIK tak dalej będzie. Popieram decyzję pana Banasia, bo nie wolno ustępować wobec targowickich merdiów a PiS/ZP i JK niech przyjmą do wiadomości, że cofanie się przed targowicką jaczejką to droga donikąd! Pan prezes Banaś potwierdził, że jeżeli okaże się, że zarzuty wobec niego są słuszne, to poda się do dymisji. Ale nie może być tak, żeby funkcjonariusze targowickich merdiów decydowały kogo dymisjonować! Gdyby Prezes Banaś ugiął się, złożył pod naciskiem mediów, polityków, w tym dawnych tak wielce mu życzliwych "kolegów" rezygnację z chronionego prawem i Konstytucją stanowiska, stworzyłby bardzo niebezpieczny precedens. Precedens polegający na tym, że każdego niewygodnego dla tej czy owej ekipy politycznej w każdym czasie, wbrew prawu można pozbawić stanowiska. Ba, bez takiego jasnego przekazu Prezesa Banasia, rządzące elity bez zmrużenia oka przystąpiłyby ochoczo do manipulowania przy prawie, aby go "dostosować" do potrzeb chwili, to jest "pozbycia się" problemu Prezesa Banasia. A tak - w państwie prawa, zgodnie z Konstytucją, które to wartości PiS obnosi na swych sztandarach - Prezes Banaś jest człowiekiem w świetle prawa niewinnym, nikt poza wymienionymi na wstępie żadnych zarzutów mu nie postawił, więc jeśli są jakieś wątpliwości (raporty CBA to nie Pismo Święte i wierzyć im bez wątpliwości nie ma powodu) to najlepszą drogą do ich wyjaśnienia jest najpierw postępowanie w prokuraturze, a po ewentualnym postawieniu zarzutów i sformułowaniu ewentualnego aktu oskarżenia, wyrok (prawomocny) niezawisłego sądu. Ciekawe jaka będzie pierwsza kontrola NIKu pod nowym kierownictwem. Oj, ktoś się może zdziwić...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930