Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
150 postów 150 komentarzy

varietas vestis reginae

wawel - "Jesteśmy oceanem w nocy, wypełnionym poblaskami światła. Siedząc tu razem, jesteśmy przestrzenią między rybami a księżycem." [Dżalaluddin Rumi]

Dekalog sprawy "Air HEAD Kuchciński" - analiza i wnioski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Złapany w Warszawie za rękę kieszonkowiec krzyczy: "A w Poznaniu 5 lat temu kradli samochody!"

 

 

 

MOTTO 

"samogonny Mefisto w leninowskiej kurtce

posyłał w teren wnuczęta Aurory

chłopców o twarzach ziemniaczanych

bardzo brzydkie dziewczyny o czerwonych rękach" 

[Zbigniew Herbert]

 

 

1. Prawo nie zostało złamane Kłamstwo powtarzane przez całą partię i prezesa, byle uniknąć POKORY (przecież hasła wyborczego!), czyli PRZYZNANIA SIĘ DO WINY
2. Obyczaj nie został złamany
 Absurd: przecież ten obyczaj tworzyła “kryminalna Platoforma”, a więc KONTYNUUJEMY OBYCZAJE PRZESTĘPCÓW?
3. Oni też latali (domyślnie: niezgodnie z prawem) Autokompromitacja burząca narrację dobrej ZMIANY, trzeba więc zmienić nazwę z DOBRA ZMIANA na DOBRE “JEST JAK BYŁO”, absurd porównywania lotów o statusie HEAD Gulfstreamem do lotów samolotem rejsowym
4. Oni latali więcej (domyślnie: niezgodnie z prawem) Autokompromitacja plus absurd mierzenia stopnia łamania prawa, my łamiemy prawo mniej niż oni, więc wszystko jest OK! (bo oni przez 8 lat, a my dopiero przez 4?)
5. W samolocie były miejsca Idiotyzm i buta, we wszystkich lotach HEAD są wolne miejsca, więc pakować samolot do pełna i łamać prawo wożąc nieuprawnione osoby? (wg instrukcji uprawnione są tylko: personel i oficjalna delegacja na szczególne wydarzenia)
6. Koledzy (Piotrowicz, Karski, Krasnodębski, Ziobro, Karczewski, Brudziński, Mazurek, Gliński etc.), których podwoził z żonami lub bez, w trybie HEAD marszałek - mieli ważne powody Bezczelność(ukradłem, bo miałem ważny powód)
7. Marszałek był dobrym marszałkiem miał więc prawo łamać prawo (którego "nie złamał") Dobrzy mogą więcej, są równiejsi od równych - mentalność komunistyczna
8. Marszałek przeprosił, choć "nie był winny" Sprzeczność- populizm stosowany, hipokryzja,nb. przeprosił nie dość, że BEZ PRZEKONANIA ("skoro tak SĄDZI OPINIA") czyli wg siebie NIESŁUSZNIE, to przeprosił tylko za 23 loty, kiedy jeszcze nie "okazało się", że woził kumpli i że wszystkich lotów było ponad 100. Przeprosiny uważane za NIESŁUSZNE  i z pozycji "niewinnego" to idiotyzm (zaprzeczenie definicji słowa "przeprosiny")
9. Wprowadzamy nowe standardy Szyderstwo, cynizm i kpiny z opinii publicznej: wprowadzamy wysokie standardy, bo złapali nas za rękę (oficjalnie: z powodu krytycznej oceny przez PRZEWAŻAJĄCĄ część opinii publicznej, czyli: jeśli nie byłaby to PRZEWAŻAJĄCA część, to... nie podwyższalibyśmy standardów :)
10. Prezes “odwołuje” doskonałego i niewinnego marszałka Schizofrenia lub w wersji łagodniejszej: hipokryzjasondażowa

 

W całym tym DEKALOGU widać jak na dłoni mechanizm DOBREJ ZMIANY, jego 3 główne cechy: 

1. Waaadzy należy się więcej, dobrej waaadzy należy się dobrze więcej ("dobrej" znaczy tu: ogłaszanej przez szefa partii jako "dobra") - zaprzeczenie hasłu SŁUŻBY(zamiast SŁUŻBY - żądanie ponadnormatywnych PRZYWILEJÓW)

2. Niezdolność organiczna do PRZYZNANIA SIĘ DO WINY - zaprzeczenie hasłu wyborczemu POKORY(zamiast POKORY - BUTA I BEZCZELNOŚĆ)

3. Hipokryzja: wycofywanie się z przywilejów i łamania prawa DOPIERO będąc przyłapanym i nie pod hasłem zrozumienia wykroczenia, przyznania się do winy i zapewnienia, że to się nie powtórzy, lecz jako wzniosłe słuchanie głosu opinii publicznej i zaprowadzanie wysokich standardów - szczyt amoralnej sofistyki - zaprzeczenie hasłuPRAWDY(zamiast PRAWDY - rozmnażane KŁAMSTWA). Ogłaszamy więc kolejny sukces...

 

To nie jest tylko ten przypadek jednostkowy "sprawy Air Taxi HEAD".  Jak się dobrze przyjrzeć, to zauważymy, że jest to sposób sprawowania władzy, pewien określony styl. Są to tradycje pewnej partii z czasów słusznie minionych, które niedawno Morawiecki nazwał expressis verbis: "„robotnicza myśl socjalistyczna". Dzisiaj zwołano nawet "aktyw robotniczy" (samorządowcy Podkarpacia) w celu "wyrażenia poparcia".

Nie chodzi o te pieniądze podatnika... Chodzi o styl i zaprzeczenie jakiejkolwiek klasy. To bijąca w oczy kontynuacja tradycji minionych (Myślecki nazwał to: "asekuracja odgórna").

"Zanim zgłosimy akces trzeba pilnie badać

kształt architektury rytm bębnów i piszczałek

w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

Tak smaku

który każe wyjść skrzywić się wycedzić szyderstwo" 

 

I to by było "na tyle". Tylko tyle i aż tyle...

 

KOMENTARZE

 • @wawel
  PoPisowy numer . Palił , ale się nie zaciągał . Salute . 5* Ps. Lud głupi to kupi . :)))))
 • większość to idiotyzmy
  co kto ukradł? Dokładnie.
  https://interesariusz.neon24.pl/post/150103,quo-vadis-vox-populi-wojna-o-nasze-dusze
 • Prezydenci i premierzy polaczków
  powinni do pracy dojeżdżać rowerem, bo tak opinia publiczna polactwa sobie życzy.

  No chyba, że do władzy dorwie się Labnauer, wtedy będzie nowocześnie.
 • @interesariusz z PL 19:45:12
  Raczej został zdjęty z linii strzału zanim sbu i eskimosi wrzucą filmy do sieci .Salut .
 • @Repsol 19:53:32
  Niektórzy w sieci komentują, że to było rozbrojenie ogromnego niewybuchu...
 • 5*
  Tyle że PIS'owscy debile oraz zadaniowe trolle i tak nic a nic z tego nie zrozumieją i dalej będą wycierać swoje zdradzieckie mordy sloganami: "a tamci...." - przez osiem poprzednich lat...

  A mnie g...wno obchodzi co było za tuSSka bo mnie interesuje co jest tu i teraz -
  Jak wtedy było cos źle - to zakładać sprawy...
  Przecież pół roku czy ponad pół roku robili wielki AUDYT kompletnie wszystkiego co było za czasów tuSSka i co? I gdzie te toczące się postępowania?
  No sorry... złapali w końcu jakiegoś chłopka co wyniósł obraz od komorowskiego... a gdzie reszta AFER ???
 • @wawel 20:13:07
  https://crowdmedia.pl/juz-wiemy-dlaczego-pis-z-taka-latwoscia-rozbraja-kolejne-afery-polacy-wciaz-sie-na-to-nabieraja/
 • @wawel 20:13:07
  Bo to było rzeczywiście rozbrojenie niewybuchu, tyle, że niewybuchem była afera podkarpacka. A tak to już nie jest marszałkiem i nawet jak nagrania wyjdą, to już PiS nie uderzą.
 • @interesariusz z PL 19:51:57
  Najwyższe osoby w państwie nie powinny jeździć w sprawach służbowych rowerami. Ale wożenie się do domu kilka razy w tygodniu z całym anturażem VIP-a, to jest przekroczenie nie tylko dobrego smaku, ale przede wszystkim przyzwoitości jakim powinna się cechować postać pełniąca najwyższe stanowiska w państwie.
  To po prostu pogarda dla tłuszczy w wykonaniu miernot które dorwały się do władzy. Pracodawca za herbatę wpisaną w koszty działalności dostanie po gaciach od urzędu skarbowego. Minister sprawiedliwości wozi się służbowym samolotem w prywatnych sprawach i włos mu z głowy nie spadnie. Sam siebie nie ukarze.To zwykła pycha malutkich cwaniaków którzy dorwali się do władzy.
 • Dziś była operacja odrywania ryja od koryta
  Jutro będą loty ze stołka.
 • @Jaromir 21:48:55
  Co z tego jak dalej będzie tak jak było tylko pod innymi nazwiskami, a "naród głupi to kupi"

  Koszt utrzymania Kancelarii Premiera po dorwaniu się do koryta Dojnej Zmiany został tak "OKROJONY" ... że WZRÓSŁ PONAD 100%
  (wg. danych oficjalnych)
 • @ Autor - brak punktu 11 ... dekalogu "Kuchciński TRAVEL"
  Znakomite wypunktowanie sprawy.

  11.
  Jest jeszcze jedna kwestia - oto, podobnie jak samonagradzający się rząd Szydło, tak i Kuchciński usiłował WYKPIĆ się ze sprawy WPŁACAJĄC jakieś DATKI na CARITAS. Nie rozumiem, z jakiej racji za dysponowanie MIENIEM PUBLICZNYM dla prywaty delikwent rozlicza się z PRYWATNĄ fundacją dobroczynną a nie ze SKARBEM PAŃSTWA.

  Zadziwia mnie, że część komentatorów nie rozumie, że PRZEPISY dotyczące lotów HEAD nie są napisane dla żartu. Jeśli "ELITY" POPiS-owe chcą wozić sobie rządowymi samolotami krewnych i znajonych, niech najpierw ZMIENIĄ PRAWO tak, by to mogli LEGALNIE robić, a nie - OSTENTACYJNIE łamią przepisy, bo to robienie sobie kpiny z "majestatu" prawa i "powagi" państwa.
 • @interesariusz z PL 19:45:12
  //co kto ukradł? Dokładnie.//

  Odpowiem Panu PRZYPOWIEŚCIĄ. Otóż w pewnym miasteczku było KINO, należące do MIEJSKIEGO DOMU KULTURY (którego jakoś przez przypadek nie zamknięto iżby szemranym biznesmenom wyprzedać jego majątek za BALCEROWICZOWSKĄ ZŁOTÓWKĘ). W tym kinie bileterem był pan Janusz Marszałek. Tenże pan Janusz wielce ubolewał, że na każdym seansie jest tyle pustych miejsc, które "się marnowały". W trosce o pełniejsze wykorzystanie infrastruktury kina zaczął więc wpuszczać do kina (bez biletów) swoją rodzinę - wszak i tak miejsca były puste ...

  Ta praktyka pana Janusza nie spodobała się właścicielowi KINA, czyli LUDNOŚCI miasta. Po dłuższych protestach ludności władze miasta, które zatrudniły pana Janusza z racji powiązań powiedzmy ... rodzinnych, zwolniły pana Janusza dyscyplinarnie. Nie dlatego, że pan Janusz rozdawał nie ze swojej kieszeni (wszak "nikomu niczego nie ukradł"), tylko dlatego, że szły wybory ...

  A jaki jest morał z tej opowiastki? Żaden, w wyborach do władz miasta ludzie i tak zagłosowali na tych, którzy już rządzili. A ci natychmiast po wyborach zatrudnili pana Janusza, tym razem już jako kierownika MIEJSKIEGO DOMU KULTURY. Oczywiście ani pan Janusz, ani jego krewni i znajomi nie zrezygnowali z chodzenia do KINA. A czy zaczęli płacić za bilety?

  ...
  ...
  ...
 • @zadziwiony 21:13:27
  Nie zaglądam im do majtek, ani w powody podróży.

  mam inne zdanie,
  https://interesariusz.neon24.pl/post/150103,quo-vadis-vox-populi-wojna-o-nasze-dusze
 • @Światowid 22:29:12
  to jest proste,
  jak ktoś uważa, że nie ukradł, ale jest pomawiany, że tak, to udowadnia, że się nie wzbogacił.
 • @Światowid 22:45:44
  morału tej opowiastki nie kumam.

  Ponadto porównanie nie jest trafne.

  Dlaczego, napisałem w
  https://interesariusz.neon24.pl/post/150103,quo-vadis-vox-populi-wojna-o-nasze-dusze
 • @interesariusz z PL 23:22:09
  Czy pan Janusz Marszałek z mojej przypowieści COKOLWIEK KOMUKOLWIEK UKRADŁ? Wszak NIE WZBOGACIŁ SIĘ ...

  Skoro moja PRZYPOWIEŚĆ nie odmieniła Pana poglądów na sprawę to ... widać kiepski ze mnie ewangelista ...
 • @Światowid 23:30:46
  https://m.neon24.pl/868059386378a92fcc04baf2017b3090,14,0.jpg
  W tej sprawie tak, w innych podziwiałem pana poglądy.

  Ponadto przytyk jest wzajemny. Pan najwyraźniej nie przeczytał mojej notki, do której odsyłałem. Dlaczego? Może tam trzeba było się wypowiedzieć.

  Tak dla poszerzenia pana poglądów uzupełnię pana przypowieść.

  Kino było 24 godzinne. Pan Janusz, aby obsługiwać kino w tym trybie, wpuszczał żonę bez biletu, i to wielokrotnie. W dzień z trojaczkami z obiadem, w nocy, aby wychędożyć. Wpuszczał też dzieciaki, aby dawać im ojcowskie nauki, między innymi przedyskutować, jaki morał płynie z wyświetlanych filmów.

  Tak więc Pan Janusz przysparzał zysków właścicielowi, bowiem obsługiwał dzięki wpuszczaniu rodziny więcej seansów.

  To jest jeden aspekt, drugi jest taki.

  Mówienie, iż Pan Janusz niczego nie ukradł, jest naciągane. W fałszywym modelu przedstawionym przez Pana, Pan Janusz wpuszczając do kina bez biletu pozbawiał właściciela dochodu. Aby Pan Janusz mógł wpuszczać bez biletu, najpierw trzeba by było zrobić zastrzeżenie, że kino nie było publicznie dostępne, ale było zastrzeżone dla burmistrza. Do kina nie było sprzedawanych żadnych biletów. Pan Janusz nie mógł sprzedać rodzinie biletów, bowiem ich nie było. A miejsca się marnowały, bowiem na sali siedział tylko burmistrz.

  Właściciele kina, czyli ludność, wybudowali kino specjalnie dla burmistrza, aby mógł oglądać filmy i się dokształcać. Mało tego, Pan Janusz to właśnie burmistrz. Czy oglądając filmy w pustym kinie, z woli ludności, mógł oglądać je z rodziną? Zdania będą podzielone. Ale gdy zrobimy zastrzeżenie jak na początku, iż okresowo zachodziła potrzeba, aby burmistrz oglądał filmy przez 24 godz na dobę, to czy mógł, czy nie mógł wpuścić żonę dla miłosnych igraszek w trakcie seansu?

  Ludność wybierając burmistrza nie zastrzegała, iż ten w czasie pełnienia funkcji nie może wypełniać obowiązków małżeńskich.
 • Nasi dalecy "przyjaciele" zza oceanu zrobili nam kolejną "Madzię",
  "Amerykanie żądają od Polski 35 mld dolarów na wojnę z Persją. Temu było poświęcone spotkanie zestrachanej agentury na Nowogrodzkiej, a nie jakimś samolotom tzw. marszałka. Ot i problem. Kolejny przykład tego jak niebezpieczna jest jednokierunkowa polityka zagraniczna."

  https://marucha.wordpress.com/2019/08/07/za-co-lubic-trumpa-i-ameryke-2/#comments
 • @interesariusz z PL 08:50:16
  // Pan najwyraźniej nie przeczytał mojej notki, do której odsyłałem. Dlaczego?//

  Przecież gdybym nie przeczytał, to nie pisałbym przypowieści ...
  Proszę sobie przeczytać punkt 5. "dekalogu" pana WAWEL-a powyżej i mój komentarz https://wawel.neon24.pl/post/150119,dekalog-sprawy-air-head-kuchcinski-analiza-i-wnioski#comment_1572485

  Pana problemy z interpretacją mojej przypowieści są dla mnie niezrozumiałe, podobnie jak Pana usiłowanie przerobienia jej w taki sposób, by odwzorowywała sytuację "jeden do jednego". Przypowieść jest formą posługującą się ALEGORIĄ /SYMBOLEM / METAFORĄ i służy prezentacji pewnych prawd, postaw, sensów moralnych o charakterze uniwersalnym, ponadczasowym. Wymaga od czytelnika WYSIŁKU INTELEKTUALNEGO przy interpretacji.

  Skoro jednak ma Pan problemy z interpretacją, w mojej PRZYPOWIEŚCI została zaszyta następująca prawda: pan Janusz Marszałek obdarzał krewnych i znajomych NIE ZE SWOJEJ KIESZENI i w sposób oczywisty WBREW PRAWU i "dobrym obyczajom" (choć, jak Pana linkowana notka pokazuje, Pana definicja "dobrego obyczaju" różni się od tej, którą większość Polaków przyjmuje intuicyjnie: http://interesariusz.neon24.pl/post/150103,quo-vadis-vox-populi-wojna-o-nasze-dusze
  ...
  Pan widać ze stronnictwa tych, którzy - jak mawiają Rosjanie - "opiekując się SŁUŻBOWO JEDNYM państwowym wróblem całą rodzinę wyżywią"). Jest więc bohater mojej przypowieści osobą SKORUMPOWANĄ i NIEGODNĄ ZAUFANIA.

  Morał (a w zasadzie ANTYMORAŁ), którego Pan "nie kuma" (Pana język, tu: http://wawel.neon24.pl/post/150119,dekalog-sprawy-air-head-kuchcinski-analiza-i-wnioski#comment_1572498 ) jest taki, że pan Janusz Marszałek jest w miasteczku członkiem mafii "rodzinnej" i żadnych konsekwencji nie poniesie, wyborcy są głupi i mafii nie ukarzą odsunięciem od władzy, a mafia (jak to mafia) nie odsunie swojego człowieka ewidentnie bez kwalifikacji do posługiwania się mieniem publicznym, a wręcz przeciwnie - postawi go na stanowisku, gdzie będzie mógł rozporządzać jeszcze większym mieniem publicznym w sposób jeszcze bardziej karygodny.

  Co do Pana "trawestacji" mojej PRZYPOWIEŚCI - jest to nonsensowna mieszanka NON SEQUITUR i AD ABSURDUM, nijak mająca się do mojej PRZYPOWIEŚCI i zakłamująca na dodatek naturę realnej sytuacji (patrz m. in. punkt 5 "dekalogu" powyżej).

  Wracając jeszcze do Pana notki:
  //Byle prywaciarz mknąc swoją limuzyną, wpisaną w działalność gospodarczą, nie obawia się zabrać autostopowiczki.//
  Pan popełnia błąd - sytuacja jest taka, jakby to autostopowiczka bez pytania o zgodę "prywaciarza" wpakowała mu do auta swojego gacha. Bo właścicielem samolotu jest naród, a osobą podwożoną - pan marszałek ...

  //Zaoszczędził czas. Dla nas. Miał więcej czasu na kombinowanie nad naszymi sprawami.//
  W jaki sposób pan marszałek Kuchciński "kombinuje nad naszymi sprawami" ładnie widać np. tu: https://www.youtube.com/watch?v=FsvU9fna77E

  Okazuje się, że kiedy "krewni i znajomi" w grę NIE wchodzą, to pan Kuchciński BARDZO TRZYMA SIĘ PRZEPISÓW ... Ja NIE JESTEM PEWIEN, czy mam ochotę, żeby pan Kuchciński dalej w ten SPOSÓB "kombinował nad naszymi sprawami". Ciekawe ilu Polaków, po zapoznaniu się z całokształtem "działalności" pana marszałka i jego mafii miałaby ochotę przedłużyć z nim (i całą mafią) umowę ... Polacy wolą jednak do zakończenia destrukcji ich państwa i narodu stosować genialną strategię trzech małp:
  http://i56.tinypic.com/2w6z3is.jpg

  POLACY - TAK TRZYMAĆ, POWODZENIA!
 • @Zawisza Niebieski 20:50:35
  Wchodzisz w dyskusję o lotach Kuchcińskiego, która kompromituje nie tylko targowicką mniejszość,ale i Państwo. Marszałek latał przeciętnie mniej niż 3 słownie trzy razy w miesiącu...Skundlony Tusk również trzy razy, ale w tygodniu,i to tylko po to,by pograć w piłkę...Do Gdańska leciał w czwartek wieczorem, wracał do W-wy we wtorek rano...ile dni w tygodniu wykonywał pracę premiera...? Totalsi strzelili sobie w stopę i mam nadzieję, że PiS będzie ich jebał tymi listami do wyborów. Teraz totalne mendy będą żądać więcej i więcej..Może PiS zrozumie, że zakłamane media tworzące nagonkę na PiS od początku istnienia, są związane z antypolską opozycją nie są większością społeczeństwa.. Marszałek Kuchciński powinien zostać, bo nikt tym błaznom opozycyjnym w Sejmie nie ucierał nosa jak on..Prezesie Kaczyński za bardzo Pan ustępuje tej hołocie..np.Nitras za grzebanie w cudzych rzeczach powinien odpowiadać karnie..teraz on się mści na Marszałku, nakręcając tą sytuację z lotami, chyba nie wie niuchacz, że kij ma dwa końce..
 • @kula Lis 68 18:00:53
  Magdalenkowa chołota jak widać , ma się dobrze .Salute Amigo . :)))
 • Agent CBA zeznaje, że Kuchciu zabawiał się z nieletnimi
  https://nie.com.pl/nieletnia-laska-marszalkowska/

  tu nagranie z przesłuchania

  https://youtu.be/oQam3Spvdtw?t=3867

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031