Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
135 postów 131 komentarzy

varietas vestis reginae

wawel - "Jesteśmy oceanem w nocy, wypełnionym poblaskami światła. Siedząc tu razem, jesteśmy przestrzenią między rybami a księżycem." [Dżalaluddin Rumi]

Polit-pop bełkot w Auschwitz

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podbój przez zasiedlenie naszego myślenia

"Na początku było słowo. A potem, gdy było już u ludzi, okazało się, że słowo nasze potrafiło także niszczyć... Słowa nienawiści zatruwają wyobraźnię i otępiają sumienia. Może dlatego tak wielu milczy wobec zła" -  takie oto "mądrości" wygłaszał dzisiaj dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau Piotr Cywiński. 

 

"Wszystko zaczyna się od słowa", "Pilnujmy słów, bo po nich idą czyny" - to przykłady bełkotu. Celowego bełkotu. 

Doktryna ZAGROŻENIA IDĄCEGO OD SŁÓW jest doktryną środowiska Żydów nowojorskich. Na tym dogmacie ufundowana jest Liga Antydyfamacyjna ADL, kryptoszpiegowska organizacja (sądzona w USA za nieuprawnione zdobywanie, zbieranie i gromadzenie informacji o obywatelach USA), co pokazuje doskonale film Joawa Shamira "Zniesławienie". Bełkot o tym, iż zbrodnia zaczyna się od słów do czego jest potrzebny lobby diasporowemu? Ano potrzebny jest do nakładania kagańców na wolność słowa poszczególnym społeczeństwom. 

Doktryna "wszystko zaczyna się od słów a kończy zbrodnią" prowadzić ma do TOTALNEJ KONTROLI SŁÓW WYPOWIADANYCH I PISANYCH, czyli do stopniowej likwidacji wolności słowa. 

Tradycja zachodnia oparta jest na krańcowo przeciwnej nauce. Wyrazem zachodniego stanowiska jest wypowiedź Demokryta: "słowo jest cieniem czynu", którą ściągi dla licealistów interpretują tak: Słowo jest tylko zalążkiem dokonanego czynu. Mówić może każdy i często słowa nic nie znaczą. Czyny zaś, to o wiele wyższe stadium słowa. Nowojorsko-holokaustowa trawo-mowa (newspeak) przebiegle podszywa się pod janowe: "Na początku był logos", LOGOS janowy (wulgarnie tłumaczony jako "słowo") jednak to umysł boski (wg Heraklita "kosmiczny rozum"), nie zaś każde ludzie słowo. 

 

Oczywiście butny, eksterytorialny, nie lubiący polskich flag i Pileckiego pan Cywiński w swoich talmudycznych wynurzeniach - jak Kuba do Jakuba - pije do MARKSISTOWSKIEJ mowy nienawiści i w interesie jej "wciskania" zachodnim społeczeństwom konstruuje swoje orientalne wyznania wiary nijak mające się do podstaw Okcydentu.

Bądźmy czujni, gdyż w otoczce emocji, wzruszeń, rozmaitych rocznic sprzedaje nam się... cudowne garnki z którymi nie tylko zostaniemy jak emeryci z kompletami przepłaconych garnków, ale w których z naszych zdrowych myśli upitrasi się tak toksyczne dania, że sami... siebie nie poznamy. Hidżra, podbój przez zasiedlenie to cecha OBYDWU kultur Bliskiego Wschodu. A zaczynają od prób zasiedlania naszego, zachodniego sposoby myślenia. Podbite przez zasiedlenie stały się w czasach PRL-u i NEO-PRL-u nasze edukacja, oświata, kultura i prawo. Żadna z partii okrągłostołowych nie wyzwoli narodowych domen spod tej orientalnej okupacji.

 

https://rzadwygnanyrp.wordpress.com/2018/09/12/pis-wobec-zydowskich-ngo-takich-jak-bb-adl-ajc-czyli-trzyglowy-smok-drobnej-zmiany/

https://rzadwygnanyrp.wordpress.com/2018/09/17/dezinformacyjny-trojkatczyli-antysemicirasisci-polnische-banditen-i-chorzy-lekarze-iv/

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Żadna z partii okrągłostołowych nie wyzwoli narodowych domen spod tej orientalnej okupacji.
  Dokładnie tak. My nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych. Ta zasada nie tylko obowiązuje ,,usypiaczy Polaków i Polski,, w parlamencie, to przede wszystkim dotyczy prawdziwych właścicieli owych ugrupowań, jakie dzień w dzień starają się stwarzać przed tubylcami pozory władzy.
 • Ta nowomowa przytaczana w artykule jakaŚ taka znajpma
  skąd to ja znam.. ?
  ..a właśnie .. już wiem...a wy wiecie ?
  pamiętam to klasyczna nowomowa kościelna...
  Ksiądz niby mówi a nie mówi tylko mówi...ale jakby nie na temat.. ale na temat.
  Klasyka żydowskiej nowomowy i nic dziwnego w końcu Bóg też żydowski to jaką mową mają mówić jego ziemscy urzędnicy.
  Ta mowa znacznie różni się od języka polskiego i składnią i nawet intonacją.
  a wszystko sztuczne nienaturalne nie wprost uczucia (intonacja) udawane..no klasyka żydowskiego przekazu.. fałsz goni za fałszem..obłuda za obłudą... no klasyka ..

  Tego w mowie Polskiej nie ma mowa Polska jest szczera prosta logiczna..
  po wódce nieco bełkotliwa ale wtedy za to szczera do bólu.

  Takiej nowomowy na urzędników żydowskiego Boga kandydaci muszą się uczyć w swoich szkołach chyba latami ..intonację można szybko załapać (patrz kabarety) ale logikę takiej nowomowy to już trudniej pojąć.

  Ten globalny judaizm przytłacza naszą cywilizację.
 • Doktryna ,żydowska !
  Doktryna "wszystko zaczyna się od słów a kończy zbrodnią" prowadzić ma do TOTALNEJ KONTROLI SŁÓW WYPOWIADANYCH I PISANYCH, czyli do stopniowej likwidacji wolności słowa !

  Słowianie ! już od kilku lat mówię i pisze że po to powstało państwo Izrael by wszyscy żydzi w nim zamieszkali !!!! więc trzeba wszystkich żydów z Polski i europy Deportować do Izraela !!!!!!!! wszystkich !
  wtedy w Polsce i w Europie nastanie spokój , nie będzie miał kto narody skłócać !

  EUROPA WOLNA OD RASISTÓW żydowskich !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Autor
  Piotr Rybak powiedział w Oświecimiu parę słów prawdy i od razu psy Pawłowa(Danielsa) rzuciły mu się do gardła.Widać jak na dłoni jak prawda ich boli.
  Znane jest powiedzenie "prawda nas wyzwoli" więc skoro słowa prawdy te skundlone kacyki nazywają antysemityzmem to jakby nie było znaczy że antysemityzm nas wyzwoli.Im wiecej prawdy tym wiecej antysemityzmua im wiecej antysemityzmu tym wiecej wolności dla upodlonego narodu polskiego.
 • @matterhorn 08:59:26
  Mam przyjemność, znać Piotrka osobiście i jak czytam, że to "faszysta" to ogarnia mnie śmiech.
 • 5*
  DK
 • @Arjanek 06:25:51
  .  https://m.neon24.pl/7e0ab817bbd56ccb67913535391961d9,14,0.png
  .
 • @Rzeczpospolita 09:14:48
  .
  https://m.neon24.pl/1414d8d7415feec2365669a992bf4ae7,14,0.png  .
 • @
  Proponuję analizować aresztowania wśród polityków.

  Raz - mało tego
  dwa - pewne typy, mimo ewidentnych nadużyć, nie są ruszane
  trzy - ale jesli jakiś Polak zrobi coś niewłaściwego, co jest tylko możliwością popełnienia przestępstwa, to natychmiast jest osadzany. Nawet bez wyroku, a sankcją prokuratorską - zazwyczaj na tyle długą, że eliminuje go środowiska w którym funkcjonował. Nawet mogą go przeprosić - ale to już wrak człowieka.
 • @Krzysztof J. Wojtas "...ale jesli jakiś Polak zrobi coś niewłaściwego, to natychmiast jest osadzany..."
  .  https://m.neon24.pl/b82e5c8a3fdec0acaf0d33870dcfe488,14,0.png


  .
 • Ma rację
  Piotr Cywiński mówiąc : "Słowa nienawiści zatruwają wyobraźnię i otępiają sumienia" - ma oczywiście rację. Przestrzega w ten sposób Żydów na całym świecie przed szerzeniem słownej nienawiści względem Polaków i innych podbitych przez Żydów nacji.
 • @matterhorn 08:59:26
  Narodowcy zorganizowali marsz upamiętniający Polaków zamordowanych w Auschwitz. Dyrekcja Muzeum (żyd) wyrzuciła dziennikarzy i zakazała nagrywania. Środowiska narodowe w związku z 74. rocznicą wyzwolenia przez Armię Czerwoną niemieckiego obozu KL Auschwitz zorganizowały w Oświęcimiu marsz upamiętniający polskie ofiary tego obozu zagłady. Na czele pochodu szedł Piotr Rybak, co po lewej stronie wywołało spore kontrowersje z powodu wyroku, jaki dostał za spalenie kukły żyda. O wiele bardziej bulwersująca jest jednak postawa dyrekcji Muzeum. Przed bramą KL Auschwitz przemaszerowała grupa kilkudziesięciu narodowców, którzy w ten sposób chcieli uczcić pamięć zamordowanych w obozie Polaków. Jak relacjonował Piotr Korczarowski z eMisjaTV, władze państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau z dyrektorem Piotrem Cywińskim na czele zadecydowały o wyrzuceniu z terenu muzeum wszystkich mediów w podczas trwania manifestacji Narodowców. Jak podkreślał, wśród wyrzuconych był m.in. reporter Reutersa. Wszystko pomimo wcześniejszych akredytacji. Ponadto poza terenem muzeum manifestanci musieli zostawić wszelkie transparenty z hasłami. Problem był także z odzieżą patriotyczną. Jeden z uczestników manifestacji miał zapytać ochroniarza, czy tu jest Polska. W odpowiedzi usłyszał, że nie tu jest teren Muzeum. Z Muzeum Auschwitz wyrzucono media!

  https://youtu.be/NqsLae7_j7M

  Lewica natomiast lamentuje nad antysemityzmem Piotra Rybaka, nie odnotowując powyższych wydarzeń.

  https://twitter.com/i/status/1089497374832189440

  PolskaNormalna

  Skandal‼️ Antysemita Rybak ze swoimi bojówkami , pod osłoną policji, na terenie obozu zagłady Auschwitz znieważa to miejsce antyżydowskimi i antyeuropejskimi hasłami. To pójdzie w świat ku chwale pisowskiej podłej władzy niszcząc jeszcze bardziej wizerunek Polski.
 • @matterhorn 08:59:26
  Policja analizuje materiały ze zgromadzenia Rybaka(sic!) https://niezalezna.pl/256309-policja-analizuje-materialy-ze-zgromadzenia-rybaka
  A czy Policja przeanalizowała już materiały z "Klątwy" gdzie nawołuje się otwartym tekstem do zabójstwa? Brudziński działa mi na nerwy. Proponuję policji przeanalizować materiał filmowy z przed roku. Tam nijaka pani Azari nawygadywała głupot i nieprawdy! To tą panią powinna zainteresować się policja! Ja wolałbym aby policja zajęła się przypadkami w których łamane jest prawo na terenie muzeum KL Auschwitz, które to raczej przypomina prywatny folwark jej dyrektora żyda i to, dlaczego barwy biało-czerwone nie mile są tam widziane. Tak na marginesie, Auschwitz był zasiedlany Polakami i innymi narodowościami, w późniejszym czasie a żydzi mieścili się w obozie Birkenau (Brzezince). Co z antypolskością? Czy my jesteśmy u siebie? Czy Polacy mogą czuć się polakami? Czy nasi włodarze aby na pewno działają w imieniu naszym czyli Polaków? Czy nasi włodarze są Polakami? Czy są sterowani przez służby mocarstw obcych? Chciał bym usłyszeć odpowiedź na te pytania.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:10:08
  Facet ma jaja. I dobrze. Oświęcim to miejsce kaźni nie tylko żydów ale również Polaków. Żydów często wysyłali tam ... żydzi, a Polaków ... również żydzi. No i żydzi byli tam najgorszymi kapo, także wobec a przede wszystkim swoich. Tak było i to jest smutne bo prawdziwe.
 • @tańczący z widłami 09:57:30
  "Piotr Cywiński mówiąc : "Słowa nienawiści zatruwają wyobraźnię i otępiają sumienia" - ma oczywiście rację. Przestrzega w ten sposób Żydów na całym świecie przed szerzeniem słownej nienawiści względem Polaków i innych podbitych przez Żydów nacji."

  Obudź się. On to mówił wcale nie w tym znaczeniu, a przeciwnie - w znaczeniu "łapaj złodzieja".
  On nie "przestrzega żydów", on ich zachęca do dalszych szaleństw, a liczenia na to że później się uratują krzycząc "łapaj złodzieja".
 • @matterhorn 08:59:26
  Słowa jednego z głównych socjalistycznych ideologów z NSDAP Josepha Goebbelsa:

  "Jeśli myślę na sposób socjalistyczny, muszę być antysemitą, ponieważ żyd jest inkarnacją kapitalizmu"

  Kilka lat później powstały niemieckie socjalistyczne obozy koncentracyjne.
 • @matterhorn 08:59:26
  "Znane jest powiedzenie "prawda nas wyzwoli" więc skoro słowa prawdy te skundlone kacyki nazywają antysemityzmem to jakby nie było znaczy że antysemityzm nas wyzwoli."

  Każde działanie przeciw głoszeniu prawdy jest zbrodnią przeciw człowieczeństwu.

  Każde działanie przeciw głoszeniu prawdy jest zbrodnią satanizmu.

  "Skoro słowa prawdy te skundlone kacyki nazywają antysemityzmem" to stawiany tu zarzut antysemityzmu w intencji zamknięcia ust prawdzie jest zbrodnią przeciw człowieczeństwu, oraz zbrodnią satanizmu.
 • @ele 07:35:00
  "EUROPA WOLNA OD RASISTÓW żydowskich"

  Czemu tylko Europa? Nikt nie musi być rasistą. Rasizm to patologia. To coś zupełnie przeciwstawnego do miłości swojej tożsamości (nawet rasowej). Rasizm to już szowinizm rasowy - to już nie pogląd, a zbrodnicza ideologia i zbrodniczy zamiar.
 • Zgromadzenie narodowców pod okiem prokuratury. „Niektóre wypowiedzi mogą wyczerpywać znamiona przestępstwa”
  https://niezalezna.pl/256368-zgromadzenie-narodowcow-pod-okiem-prokuratury-niektore-wypowiedzi-moga-wyczerpywac-znamiona-przestepstwa

  Jarosław Sellin koniecznie powinien przeczytać książkę Przemysława Bibika "Narodowcy jako ofiary KL Auschwitz". Warszawa 2016. No to faktycznie jesteśmy już Judeopolonią jak Polaków się czepia za mówienie prawdy w swoim kraju. To co Polacy mają milczeć? Trzeba poszukać w internecie, jak to na prawdę z tym zgromadzeniem Narodowców było! Na tej tubie propagandowej rodem z PRLu prawdy się nie dowiemy, ani też z przekazów propagandowych preparowanych przez faszystowską władzę! Bo to faszyzm i bolszewizm miały w zwyczaju kneblowanie Obywateli, którzy nie podzielali samozadowolenia władzy! A takim kneblowaniem (cenzurą) jest wymyślona w tym celu hucpa z tzw. "mową nienawiści"!
 • @miarka 12:53:12
  To nie ma najmniejszego znaczenia co polonofob Cywiński "miał na myśli". Ważne żebyśmy my medialnie właśnie w ten sposób interpretowali jego wypowiedź.
  Czyli, że Cywiński publicznie w Oświęcimiu przestrzega Żydów na całym świecie, żeby przestali szerzyć mowę nienawiści.
 • Autor
  ""Na początku było słowo. A potem, gdy było już u ludzi, okazało się, że słowo nasze potrafiło także niszczyć... "

  Czy ten człowiek nie wie że Słowo Boże wyrażało wolę Boże sprawczą ze swojej natury, a słowo człowieka aby stało się sprawczym musi być jeszcze poparte czynem?

  Czy Piotr Cywiński który nie rozróżnia słowa Bożego od słów ludzkich nadaje się do pełnienia jakichkolwiek funkcji publicznych? Czy Piotr Cywiński to człowiek?

  W swojej równoległej notce piszę iż
  "Słowa nie zabijają ludzi (choć często zabijają dobre relacje między nimi)", oraz
  "Samo w sobie słowo, poza słowem fałszywego oskarżenia, kłamstwa i manipulacji zmierzającej do nakłonienia kogoś do złej dla niego decyzji jednak nigdy nie może być traktowane jako przestępstwo: „…Jeżeli niepotrzebne słowo pamięć o szczęściu zatrze, każde z nas pójdzie inną drogą, lecz już na zawsze”. Boli, ale ma boleć – będziemy mądrzejsi, i zdrowsi", a także:
  "Niewątpliwie celem tego jest kneblowanie wolności wypowiedzi, i to nie tylko w kwestiach politycznych, ale i moralnych, w tym nawet odnośnie obrony koniecznej. – Chodzi więc o (w zamiarze) bezkarne łamanie zasad wolności słowa pod pretekstem podlegania pod zarzut, że jest to „słowo przestępcze”".

  Człowiek na stanowisku publicznym musi rozumieć kontekst tego co mówi. Piotr Cywiński pokazał że nie rozumie.
 • @tańczący z widłami 14:21:45
  "To nie ma najmniejszego znaczenia co polonofob Cywiński "miał na myśli"...."

  Nie! - Jest odwrotnie. - Nie chodzi o to, co on miał na myśli, nie chodzi o to, jak medialne i antypolityczne, satanistyczne lewactwo będzie interpretowało, a nawet jak my to zinterpretujemy, a o to jak oni to odczytali, a oni to odczytali i przyjęli jako zachętę do działania zupełnie przeciwstawnego do tego jak Ty byś im radził, czy tłumaczył jego mowę.
  Ich nie przekona żadna racja jeżeli to on jest ich autorytetem; to jego wolą słuchać, to na jego "fale" są emocjonalnie, a nawet nademocjonalnie nastrojeni, zaprogramowani, może i ku takim postawom wychowani.

  Zrozum że w ich stanie emocjonalnym po programującym ich wysłuchaniu go, oni wszyscy są polonofobami i tańczącyzwidłamifobami.
 • @miarka 14:55:26
  A niech "łone" odczytują sobie jego mowę nienawiści jak chcą. Co nam do tego ? My ich nie zmienimy. Nie mamy do tego prawa, narzędzi ani nawet ochoty. Oni to oni, my to my.
  Ważne, żebyśmy my sami interpretowali tego typu przekazy na swój sposób i głosili, że Cywiński mówiąc :
  "Słowa nienawiści zatruwają wyobraźnię i otępiają sumienia".
  kierował do Żydów i ostrzegał Żydów.
 • Autor
  "Doktryna "wszystko zaczyna się od słów a kończy zbrodnią" prowadzić ma do TOTALNEJ KONTROLI SŁÓW WYPOWIADANYCH I PISANYCH, czyli do stopniowej likwidacji wolności słowa".

  Bez wolności woli przestajemy być ludźmi. Ludzkie słowa są narzędziem ludzkiej woli. Z tego wynika że gdybyśmy dali sobie odebrać wolność słow, przestalibyśmy być ludźmi.


  "Tradycja zachodnia oparta jest na krańcowo przeciwnej nauce. Wyrazem zachodniego stanowiska jest wypowiedź Demokryta: "słowo jest cieniem czynu".

  Dlatego to w swojej równoległej notce piszę:
  "...kiedy „mówi nienawiść”, ona mówi czynem, a nie słowem. Karanie zaostrzone jest za czyn czy zamiar, a nie za słowa. Karanie za słowa świadczy o odczłowieczeniu, o bestializacji karzącego".
  Oczywiście wszystko co robimy mówi. - Mówi, czyli niesie przekaz informacji i to przekaz (w normalnych warunkach) prawdziwy w odróżnieniu od ludzkich słów które potrafią kłamać i często to robią.


  "... którą ściągi dla licealistów interpretują tak: Słowo jest tylko zalążkiem dokonanego czynu".

  Słowo słyszane czy inaczej mówiąc odbierane przez człowieka jest dla niego emocją którą mówca zamierza w nim wywołać. Człowiek wcale nie musi się tym kierować. - Zalążek nie musi skutkować dojrzałym dziełem, ziarno owocem...
  Od emocji do owocu czynu jest jeszcze droga sit: uczuć, rozumu, moralności, sumienia, możliwości wykonawczych, sił i środków, czasu i miejsca, i wolnej woli.
 • @tańczący z widłami 15:16:25
  "Ważne, żebyśmy my sami interpretowali tego typu przekazy na swój sposób i głosili, że Cywiński mówiąc :
  "Słowa nienawiści zatruwają wyobraźnię i otępiają sumienia".
  kierował do Żydów i ostrzegał Żydów"

  Tego też nie kupuję. Nie możemy się okłamywać.
  - On swoje słowa kierował do żydów z pełną, cyniczną świadomością że nie przyjmą ich merytorycznie i z obiektywizmem, nie ku przestrodze dla siebie, a ku umacnianiu i budowaniu ich postaw emocjonalnych i roszczeniowych wobec świata, i to jeszcze ze wskazywaniem "uzasadnienia" w jego "winie", w "zatrutej wyobraźni", czy "otępiałych sumieniach" wszystkich wokół, tylko nie ich samych.
 • Orwell to przewidział
  Bloger Hansklos przypomniał klasyka "Prawda jest mową nienawiści dla tych, co mają coś do ukrycia"
 • @miarka 15:41:06
  Cyt : " Nie możemy się okłamywać".

  Cywiński nie wskazuje bezpośrednio do kogo kieruje ostrzeżenia zawarte w swojej oświęcimskiej przemowie nienawiści. A skoro nie wskazuje, wykorzystajmy to na swoją korzyść.

  SKORO NIE MOŻEMY OKŁAMYWAĆ SIEBIE, TO OKŁAMUJMY ŚWIAT (dla jego własnego dobra).
 • @tańczący z widłami 16:28:13
  "Cywiński nie wskazuje bezpośrednio do kogo kieruje ostrzeżenia zawarte w swojej oświęcimskiej przemowie nienawiści. A skoro nie wskazuje, wykorzystajmy to na swoją korzyść".

  A jakąż to korzyść można mieć z racji iluzorycznej - samozadowolenie? Daleko na tym "paliwie" można zajechać?


  "SKORO NIE MOŻEMY OKŁAMYWAĆ SIEBIE, TO OKŁAMUJMY ŚWIAT (dla jego własnego dobra)"

  Nie. Dla działań na rzecz dobra to mamy akty miłości. - A miłość jest możliwa tylko na gruncie prawdy.
  Okłamana miłość się nie darzy.
 • @finka 16:23:50
  "Orwell to przewidział. Bloger Hansklos przypomniał klasyka "Prawda jest mową nienawiści dla tych, co mają coś do ukrycia""

  Tak. Ci co chcą ukrywać prawdę o sobie a sugerować inne sprawstwo zaś swoją kryształowość nie tylko krzyczą "Lapaj złodzieja", ale i spełniają warunki polskiego przysłowia: "Jak kto kogo skrzywdzi to i znienawidzi".
 • @miarka 18:55:42
  Niestety, dyskutując z Żydami musimy stosować te same metody co oni. Czyli kłamstwo, manipulację, mistyfikację, prowokację i racje iluzoryczne.
  Miłości i prawdy żaden szanujący się Żyd nie uszanuje, a z pewnością nie miłości do goja.

  CYt :" A miłość jest możliwa tylko na gruncie prawdy ".
  Gdyby tak było naprawdę, to świat byłby piękny.
  Niestety znam wiele miłości zbudowanych na kłamstwie i trwają. Kłamstwo poszło w zapomnienia, a miłość została.
 • @tańczący z widłami 19:40:08
  "Niestety, dyskutując z Żydami musimy stosować te same metody co oni. Czyli kłamstwo, manipulację, mistyfikację, prowokację i racje iluzoryczne.

  Jak przyjmiemy że musimy z nimi dyskutować i uznamy za poziom dyskusji ich poziom to tak, ale wtedy na pewno narzucą nam swoją logikę z podwójnymi czy potrójnymi standardami i jeszcze względami na osoby (w tym ich zasługi i przywileje).
  - Do tego swoją narrację rzeczywistości (przez prawo), i w ogóle swoje tak pokrętne myślenie talmudyczne że wszystko musi wychodzić "na ich" i nas oszwabią. A z kłamstwem, manipulacją, mistyfikacją, prowokacją i racja iluzorycznymi to się nie ma co wychylać bo oni na tym zęby pozjadali.

  Jeżeli nie ma dyskusji uczciwej i na poziomie prawdy jedynej to się wstaje od stołu i trzaska drzwiami, albo wyprasza gości jeżeli byli nimi "dyskutanci".


  "Miłości i prawdy żaden szanujący się Żyd nie uszanuje, a z pewnością nie miłości do goja."

  Po co im? - Przecież oni mają swoje. Dialog z nami też do niczego nie jest im potrzebny.
  Przekonał się o tym ksiądz profesor Chrostowski wyznaczony do dialogu międzyreligijnego z nimi. Raz coś im ustąpił i drugi, może trzeci, a w końcu zorientował się że tylko pogrywają bo sami z niczego nie zamierzają ustępować i zrezygnował nagłaśniając sprawę.

  Jeżeli ktoś nie ma "miłości do goja" to nie można kogoś takiego nawet tolerować w swoim otoczeniu, bo na pewno ma złe zamiary. To co piszesz wykluczałoby jakiekolwiek z nimi kontakty, nawet handlowe, o pożyczaniu czegokolwiek już nie mówiąc.
  Podstawa tolerancji to taki sam stosunek do dobra, a nie ma działań na rzecz dobra bez miłości.
  Tolerancja to łaska - nie można tolerować kogoś kto zmierza ku temu żeby nas krzywdzić, a przy jego innym jak my mamy stosunku do dobra i miłości można być pewnym że przy najbliższej okazji zrobienia tego bezkarnie, skrzywdzi nas.

  Dodam jeszcze iż mi chodziło o to, że nie da się "okłamywać kogoś dl jego własnego dobra.
  Poza przypadkiem że okłamujemy kogoś kto umiera, że jeszcze pożyje, to takie kłamstwo zawsze mu szkodzi.
  Jak życie przed nim, to tylko na prawdzie jedynej może go budować.


  "CYt :" A miłość jest możliwa tylko na gruncie prawdy ".
  Gdyby tak było naprawdę, to świat byłby piękny".

  I jest - dla tych co kochają żyjąc w prawdzie.


  "Niestety znam wiele miłości zbudowanych na kłamstwie i trwają. Kłamstwo poszło w zapomnienia, a miłość została"

  To niemożliwe. Kłamstwo po drodze zapewne spowodowało iluzję miłości i kryzys, ale "prawdziwa miłość" musiałaby się narodzić na bazie przebaczenia a nie "puszczenia w zapomnienie". Miłość musi być też wzajemna.
  Na bazie zapomnienia można budować związki poprawnie funkcjonujące ale jednostronne, a nawet dwustronnie interesowne. To nie miłość.
 • @miarka 20:42:38
  Cyt : "Jeżeli nie ma dyskusji uczciwej i na poziomie prawdy jedynej to się wstaje od stołu i trzaska drzwiami, albo wyprasza gości jeżeli byli nimi "dyskutanci".

  Tak. Wstanie od stołu i trzaśnięcie drzwiami lub wyproszenie gości byłoby rozwiązaniem idealnym, tyle tylko, że to już przestaje być nasz stół, goście nie czują się już jak goście, tylko współgospodarze, a za drzwiami pozostaje jedynie emigracja.

  Mam nieodparte wrażenie, że właśnie przez te nasze polskie idealistyczne poglądy o miłości, prawdzie i miłosierdziu, jesteśmy w sytuacji w jakiej jesteśmy, czyli w czarnej dziurze. Splugawieni, poniewierani, ośmieszani, potępiani, wyszydzani i poniżani.
  Przykładowo takie Wojtasowe szerzenie ideologii CP, to w obecnej sytuacji nic innego jak sabotaż narodowy.
  CP pęka od dobroci i miłości, tylko jakoś nie zawiera w sobie metod na walkę z żywiołem muzułmańskim i jewrejskim.
  Hołduje polskości i szlachetności nie mając narzędzi obrony tych wartości, przed zdradą, warcholstwem, kłamstwem i podstępem.
  Czyli Polak może być martwy, polskość może być martwa, byle była honorowa.
  Ja tego nie kupuję.
  Wyznaję zasadę, że nie ma takiego kłamcy, którego nie można okłamać.
 • @tańczący z widłami 21:35:43
  "Tak. Wstanie od stołu i trzaśnięcie drzwiami lub wyproszenie gości byłoby rozwiązaniem idealnym, tyle tylko, że to już przestaje być nasz stół, goście nie czują się już jak goście, tylko współgospodarze, a za drzwiami pozostaje jedynie emigracja".

  Przestaje to być nasz stół tylko wtedy gdy nie egzekwujemy swojej pozycji gospodarza, a nie egzekwujemy kiedy nasi przedstawiciele nie są naszymi zaufanymi.
  Ci z kolei zdradzają i to coraz bezczelniej jeśli mimo przeniewierstw pozostają bezkarni, na stanowiskach i w partiach, a ich partie pozostają w przestrzeni politycznej mimo że faktycznie są już antypolityczymi i przestępczymi organizacjami mającymi na celu partyjniactwo i prywatę, a nie politykę, czyli uczciwe pełnienie swoich obowiązków na rzecz dobra wspólnego narodu którego państwo jest, w tym i państwa jako jednego z tych dóbr.
  A tak w ogóle to "nasz stół" też jest naszym dobrem wspólnym, a dobra wspólne są ze swojej matury własnością społeczności do której należą - dobrami niezbywalnymi.
  Do "naszego stołu" i innego majątku narodowego, do naszego państwa nikt nie może sobie rościć pretensji bo z góry można powiedzieć że wszelkie po temu jego tytuły są bezprawne, a może i płyną z udziału zbrodni, zmowy, spisku czy innego wymuszenia albo korupcji, a więc można go za kratki wsadzać a zwykle i na długo za kratki wsadzać bo takie zbrodnie się nie przedawniają.

  Starczy swoje komitety wyborcze zorganizować, samemu rejestrować kandydatów, ze swoją ochroną i przeprowadzić prawdziwe wybory, będą koszty, mogą atakować członków i kandydatów, ale na pewno się da.


  "Mam nieodparte wrażenie, że właśnie przez te nasze polskie idealistyczne poglądy o miłości, prawdzie i miłosierdziu, jesteśmy w sytuacji w jakiej jesteśmy, czyli w czarnej dziurze. Splugawieni, poniewierani, ośmieszani, potępiani, wyszydzani i poniżani"

  Raczej odwrotnie - nie przez te "polskie idealistyczne poglądy" my, tylko one, do tego w fałszowanych znaczeniach są "splugawione, sponiewierane, ośmieszone, potępiane, wyszydzane i poniżane", prze co nasze działania stają się jałowe, a i sami w sytuacjach potrzeby na niczyją pomoc często się doczekać nie możemy.

  Przede wszystkim to na miłość trwają wielorakie ataki - np że ona ma być jakim nowym zastępcą idei dobra. - Wszystko należne i darmowe, przebaczenie darmowe, każdemu co chce, wszystko niezależnie od tego co osoba kochana robi z naszymi wyrazami miłości, w tym bez kontroli czy to wszystko służy dobru naprawdę.
  W tym znaczeniu ginie podstawowa funkcja miłości - służba faktycznemu dobru (na zasadzie że ojciec daje dzieciom dobre dary, i daje nie to, co one chcą, a to, co powinny dostać).
  Giną wymagania do osoby kochanej aby współpracowała z osobą kochającą jako łaskawcą aby zostały osiągnięte dobre cele łaski.
  Również przebaczenie które łączy się z miłością kompromitowane bywa jako "dobre dla osoby przebaczającej, bo się później czuje lekko, a nawet że jest winowajcy należne, choć to też łaska.
  Również miłosierdzie jest ośmieszane jako coś należnego, choć to wraz z solidarnością formy braterstwa które mają być służebne dobru wspólnemu, i też aby pełniło swoją rolę ono musi być traktowane i praktykowane wyłącznie jako łaska.
  Również to co pisałem w swojej równoległej notce o tolerancji. To też łaska, podobnie jak i równouprawnienie. D tego uprawnianie naszych przedstawicieli do funkcji politycznych.
  Nikt tu nie sięga swoimi prawami - ta cała grupa to wszystko jest w wyłącznej gestii naszej wolnej woli, i świadomej woli.
  Starczy że to czego nikt nie jest w stanie nam odmówić wyegzekwujemy - i zaraz odzyskujemy pełnię swojej ludzkiej godności i stajemy na nogi.


  A do Wojtasa to też go "nie kupuje". - Już od dawna uważam że bałamuci. Nie będę się wypowiadał, bo nawet nie śledzę jego wystąpień bo je coraz gorzej oceniam i przeważnie już nie czytam. Ostatnio mnie zszokował idiotyczną definicją że "wolność to prawo do odpowiedzialności".


  "Wyznaję zasadę, że nie ma takiego kłamcy, którego nie można okłamać."

  Jasne że można, tylko że to nie załatwia sprawy, bo kiedy druga strona stwierdza że została okłamana to unieważnia umowę i żąda zadośćuczynienia i rekompensaty, a jeśli jest np. lewacka to dzisiejszy "świat" będzie miał dwa powody żeby ją poprzeć.
  Lepiej uważać żeby się samemu nie dać okłamać, a najlepiej do żadnych rozmów, w tym interesów z kłamcami nie przystępować.
  Wszelkie z takimi umowy to tylko "litera prawa" na dziś, a jutro byleby poczuli się silniejsi zinterpretują wszystko po swojemu i wyegzekwują siłą.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930