Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
125 postów 130 komentarzy

varietas vestis reginae

wawel - "Jesteśmy oceanem w nocy, wypełnionym poblaskami światła. Siedząc tu razem, jesteśmy przestrzenią między rybami a księżycem." [Dżalaluddin Rumi]

APEL DO ORGANIZACJI PATRIOTYCZNYCH wobec powrotu cenzury

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wraca stalinizm?

 

APEL DO ŚRODOWISK I ORGANIZACJI PATRIOTYCZNYCH wobec odradzania się państwowej cenzury w Polsce

 

Wydarzenia ostatnich dni, kiedy odsunięto od redagowania i prowadzenia programów w TVP Info Michała Rachonia i Krystiana Krawiela oraz posądzono artystkę Barbarę Pielę o bliżej nieokreślone znieważenie nie wiadomo czego i zaczęto grozić jej procesem, co poruszyło cały dziennikarski świat myślący racjonalnie i w kategoriach europejskich. Efektem tej reakcji był apel Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP z dn.17.01.2019 r.Z woli czynników rządowych sytuacja zmierza jednak w takim kierunku, że apel musi mieć ogólniejszą wymowę a reakcja na posunięcia i obrany kierunek działania rządu musi stać się zdecydowana i powszechna, gdyż widzimy niepokojące objawy jednoczenia się obu biegunów duopolu partyjnego wobec akcji wprowadzania cenzury i likwidowania wolności słowa.

 

Widoczne jest w sposób oczywisty, że zaczyna być w Polsce naruszana wolność słowa. Robi się to za pomocą używania nieprawdziwych, sfingowanych, obcych kulturze europejskiej zarzutów, które w jawny sposób próbują stopniowo – metodą okna Overtona - zamykać usta artystom, dziennikarzom, publicystom. W takiej sytuacji milczenie jest zgodą i współudziałem w likwidacji podstawowych wolności obywatelskich gwarantowanych przez Konstytucję i tradycję zachodniej cywilizacji. Ewidentnie widoczne w celu i sposobach ataku są wpływy antyokcydentalne, mogące być nazwane orientalnymi. Wskazuje to na bardzo prawdopodobny udział obcych służb, lub co najmniej agentury wpływu w próbie osłabiania zachodniego, europejskiego rdzenia kultury naszego kraju. 

Apelujemy do wszystkich patriotycznych środowisk i organizacji

 1. o podjęcie działań na rzecz obrony konstytucyjnych praw
 2. o rozpowszechnianie apelu w postaci papierowej i elektronicznej
 3. o ewentualne demonstracje przeciw narodzinom cenzury. 

Jeśli nie będziemy protestować przeciw cenzurze odradzającej się w interesie korporacji partyjnych, to następnym etapem będą nieuzasadnione aresztowania, na co wskazuje zresztą przypadek Barbary Oleszuk. 

Każdy ma prawo do wolności wypowiedzi. Prawo to obejmuje wolność posiadania poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei bez ingerencji władz publicznych.

Wolność słowa zawsze była i będzie niechcianym dzieckiem każdej partii. Skutkiem tego obie strony obecnego duopolu partyjnego jednoczą się w zaciskaniu obroży cenzury na szyi społeczeństwa i jego zastraszaniu. Aby wolność słowa pozostawała filarem naszej kultury i cywilizacji – funkcję strzegącą jej fundamentalnego i konstytutywnego dla demokracji znaczenia muszą bezustannie sprawować sami obywatele.

Sygnatariusze Apelu:

1. Rząd Wygnany
2. Federacja Sił Patriotycznych "Piorun"

Załącznik:

screen shot 01-23-19 at 02.25 am

Prosimy o podpisywanie się w imieniu ruchów patriotycznych oraz o rozpowszechnianie Apelu.

KOMENTARZE

 • @AgnieszkaS 03:20:05
  Brak odpowiedzialności za słowa i obrażanie innych osób powinny być w kwesti sądów cywilnych.Jeżeli ktoś czuje się obrażony lub zniesławiony powinien dochodzić swoich praw przed sądem cywilnim.
  Zaprzęganie to tego typu spraw organów administracji państwowej jest odmianą totalitaryzmu.
  Przykłady z posadzeniami o antysemityzm są jaskrawym przykaładem.Jeżeli jkiś żyd czuje się pokrzywdzony powinien osobiście kierować sprawy do sądu a nie zaprzęgać do tego policję i prokuraturę.
 • @AgnieszkaS 03:17:32
  Raczej miałem na myśli Near East... :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031