Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
237 postów 206 komentarzy

varietas vestis reginae

wawel - "Jesteśmy oceanem w nocy, wypełnionym poblaskami światła. Siedząc tu razem, jesteśmy przestrzenią między rybami a księżycem." [Dżalaluddin Rumi]

Strzał w dziesiątkę stopniowo wysadza strzelnicę w powietrze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy 7 listopada PIS tylko "stracił dziewictwo", czy rozpoczął agonię?

Czy 7 listopada PIS tylko "stracił dziewictwo", czy jest tak, jak napisałem 7 listopada w notce zatytułowanej, że "7 listopada skończył się w Polsce PIS"? Zobaczymy. Pisałem miesiąc temu (w notce "Drużyna Lecha, prok. Czyżewski, deja vu wyborcze i Polska zhakowana"), że nad p.Morawieckim zbierają się chmury i że to "pechowy człowiek", "pechowy Mateusz", mimo iż zwany "strzałem w dziesiątkę". Gdzie się nie ruszy, ktoś go goni z jakimiś papierami na niego, bądź oskarżeniami ("Gdzie się nie ruszy: taśmy, teczki, ksiądz wierzyciel, kopie dokumentów archiwalnych, pliki z nagraniami. Pechowa Polska. Zahakowana. I zhakowana"). Pechowy jest też ojciec premiera w różnych sprawach i interesach. Nawet ten "pech" objawił się na liście poparcia komitetu Wolnych i Solidarnych: "Komisja wyborcza w Warszawie zakwestionowała aż 198 z 200 podpisów w sprawie zarejestrowanie komitetu Wolnych i Solidarnych. Na liście znalazły się podpisy osób zmarłych"). Dodajmy do tego kuriozalne deklaracje p.Kornela. Pechowa dynastia, co zrobić, taki lajf... Kilkanaście dni temu napisałem, że Mateusz Morawiecki pociągnie PIS na dno. Proces trwa. Naiwnością jest sądzić, że to koniec wypadków rodziny tak pechowej, to dopiero początek... Strzał w dziesiątkę powoli wysadza całą strzelnicę w powietrze. Kula przeszywszy tarczę trafiła w magazyn amunicji. Nawet p.Gowin powtarza moją tezę sprzed kilkunastu dni, że "pod Mateuszem" PIS nie wygra wyborów większościowo i będzie musiał szukać koalicjanta. A wielkie reformy i odbudowa Polski pójdą do rodzinnego albumu zdjęć Marka Suskiego.

 

image

 

image

 

 

Czy tylko jeden z tego zgranego zespołu grającego bez fałszywych tonów chodzi z "szumidłem", czy wszyscy trzej? sądzę, że każdy z nich ma kilka szumideł, bo... strzeżonego Pan bóg strzeże. Strzeże, ale do czasu.

Utrata dziewictwa nastąpiła w sposób widzialny, niewidzialnych utrat było już kilka. Teraz pewien czas dla "ginekologów".

Blogerka Elig zwróciła uwagę na dzisiejsze przypomnienie przez dziennikarza onetu o potencjalnych taśmach z występami gościnnymi Mateusza Morawieckiego zdeponowanych w jednym z dwóch słonecznych miast, do których to reklamy lotów wyskakują na niektórych portalach. [Afera KNF kontra sukcesy PiS]

                                           image

Może niedługo reklamy te będą brzmiały: Do biletów rodzinnych dodajemy jeden odcinek taśmy z premierem Polski. Albo: Dwa słoneczne miasta - jedna taśma. Kto wie...

[O izraelskich taśmach pisałem w notce: Przyszła kryska na Matyska? Ok.5 taśm na premiera w nieznanych rękach i zakupy na słupy?]

Czekajmy więc na ustalenia ginekologów i obserwujmy reklamy lotów. Bo to, co się dzieje toczy się zgodnie z tym, co było ukryte w ziarnach. Przewidywanie przyszłości nie jest takie trudne. Wymaga tylko umiejętności rozróżniania ziaren.

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Kiepski tekst PiSofoba - czyli marzenia "totalsa".

  Nie mam nic przeciwko usunięciu PiS od władzy. Tylko kto ją przejmie ?

  PO, .nowoczesna, Teraz, PSL, Kukiz, a może Razem?
  No dobrze - czy organizacja życia będzie lepsza, bardziej prospołeczna, uczciwsza?

  A może, autorze, masz swój program i ludzi, którzy będą zgodnie realizowali ideę współżycia, a do tego będą uczciwi, uprzejmi itd.?

  A jeśli tego nie masz - to siądź se na dupie i już raczej się onanizuj, a nie pisz takich dyrdymał.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:43:42
  Niestety PIS tonie na własne życzenie.
  Dramat polega na tym że ci którzy topią PIS na wszystkie możliwe sposoby też są wrogami Narodu Polskiego.

  Naród Polski nie ma swojej reprezentacji politycznej.
  Każda reprezentacja polityczna w Polsce jest wprost żydowska (PO, PIS, Nowoczesna lub pod kontrolą żydów czyli np. zaprzedana żydom .

  Taki stan oznacza wprost okupację Polski przez globalną mafię żydowską.
  Dzisiaj nawet były kanclerz Niemiec mówi o tym że Niemcy są ciągle pod okupacją Amerykańską...
  a wiemy że Ameryka jest pod okupacją żydowską (głębokie państwo).
  Polska od 898r jest pod tą samą okupacją co Niemcy,
 • Author
  // Utrata dziewictwa nastąpiła w sposób widzialny, niewidzialnych utrat było już kilka. Teraz pewien czas dla "ginekologów".//

  Ale wg prezesa NBP, winni są przede wszystkim dziennikarze. W zmontowanym naprędce wywiadzie w TVP pytań niewygodnych nie otrzymał.

  https://www.wprost.pl/kraj/10169185/kto-zawiodl-w-aferze-knf-prezes-nbp-wskazal-dziennikarzy.html
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:43:42
  /Nie mam nic przeciwko usunięciu PiS od władzy. Tylko kto ją przejmie ?

  PO, .nowoczesna, Teraz, PSL, Kukiz, a może Razem?/

  Prorok jaki czy co? Na pewno cos w te deseń i nie będzie to zasługa blogera tylko narodu, który zdecyduje w "demokratycznych" wyborach. Trudno to wszystko racjonalnie wyjaśnić, ale przychodzi mi do głowy taki pomysł: może to jest tak , jak w pewnym programie telewizyjnym, że drużyny przekazują sobie dymiącą paczkę i w czyich rękach wybuchnie , ten przegrał. Ta paczka to może gospodarka i dobrobyt oparty na bezrefleksyjnym zapożyczaniu się, a wybuch - to żądanie spłaty przez MŻ.
  Jeśli tak jest, to wygranym w tej grze nie jest ten, który dłużej i "lepiej" rządzi, ale ten który wyczuje moment wybuchu" i odda paczkę tuż przed nim.
 • Autor
  Glapiński to ten sam co koncesjami rozwalił najbardziej wolnościową ustawę o działalności gospodarczej, Mieczysława Wilczka?
 • Morawiecki: "nikt nie wierzy, że Nord Stream 2 to projekt biznesowy"
  Słowianie ! mam jedno skromne pytanie do premiera Morawieckiego !
  dlaczego pan pisze że NIKT nie wierzy ? pytał pan wszystkich ? ja wierzę i co z tymi wszystkimi !

  Panie Morawiecki ! Nord Stream 2 to wasz GRÓB ! TO WASZ GRÓB !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Slav 09:00:25
  słusznie, od niego właśnie rozpoczęła się biurokratyczna konentracja kapitału w Polsce pozbawiając mniejsze firmy zdolności konkurencyjnej.
 • @Oscar 08:02:06
  "Każda reprezentacja polityczna w Polsce jest wprost żydowska (PO, PIS, Nowoczesna lub pod kontrolą żydów czyli np. zaprzedana żydom ."

  Wygodnie jest zwalać winę na kogoś innego. Na Żydów albo na Ruskich itp ... Jak by ani jednych ani drugich nie było, co byśmy zrobili?
 • @Pedant 11:54:21
  To nie jest zwalanie winy.. to fakty ..to ujawnianie sprawców zniewolenia Polski. Nie wiem czy znane jest pojęcie "głębokiego państwa" w USA
  To "głębokie państwo " w USA jest żydowskie .. i to są znane sprawy.
  W Polsce jest identycznie... też jest głębokie państwo i to państwo też jest żydowskie.
  W Rosji rewolucyjnej za Stalina też było "głębokie państwo" i ono też było żydowskie (80% deputowanych do rady najwyższej to byli żydzi, NKWD było żydowskie a Stalin był otoczony żydowskimi doradcami... całkiem jak dzisiaj Tramp (i poprzednicy w USA) oraz jak w Polsce wszyscy Prezydencji, ministrowie spraw zagranicznych, prezesi banku centralnego,,, i duża część "nadzwyczajnej kasty"

  To są znane fakty...
  Z tego wynikają wnioski takie że w istocie zza pleców marionetek rządzi "głębokie państwo ..żydowskie.
  A to oznacza ze np zbrodnie Stalinowskie , Amerykańskie czy Polskie wobec Narodu Polskiego (grabież majątku narodowego, utrata suwerenności czyli zdrada Narodowa, udział w zbrodniach NATO na świecie...) to wszystko są w istocie zbrodnie żydowskie dokonane rękoma podbitych gojów.

  To wszystko są powszechnie znane sprawy i .. odrobina najprostszej logiki.
 • @Oscar 12:19:08
  Recepta na Wolność jest prosta choć trudno dzisiaj do realizacji.

  Wystarczy systemowo odsunąć od władzy państwowej na każdym szczeblu
  ludzi związanych z instytucjami żydowskimi (w sensie własności, finansowania, powiązań personalnych, rodzinnych) oraz ludzi powiązanych instytucjonalnie z żydowskim Bogiem (kler, absolwenci uczelni kościelnych...)

  Do tego należało by w podobny sposób potraktować media...i te publiczne i te prywatne...

  Takie odcięcie się do "głębokiego państwa " żydowskiego dało by nadzieję na Wolność Narodowi Polskiemu...

  Dotyczy to również Amerykanów, Niemców, Francuzów.. Ukraińców..i wielu wielu innych.

  To proste rozwiązanie jedna krótka ustawa...którą mogą kopiować kolejne zainteresowane wolnością kraje...a może nawet rozdział w Konstytucji ?
 • Do @Oscar 12:26:21
  Panie @Oscar ! recepta na wyzwolenie Polski spod dominacji żydów jest
  jedna ! WOJNA Rosyjsko żydowska czytaj [żydo Nato ] !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Czyli wszystko się toczy według schematu,
  który Autor opisał w swoim artykule „PAŃSTWO PRAWA - wziątki, haki, przezor, proposi i palestra” przedstawiający schemat działania tak zwanych demokracji
  https://www.salon24.pl/u/wawel/331588,panstwo-prawa-wziatki-haki-przezor-proposi-i-palestra

  Dobrze by było, by Autor poczynił ten wpis także na Neonie, bo doskonale opisuje schemat działania rządów okupacyjnych w Polsce i nie tylko w Polsce, a trochę głupio przytaczać na własnym blogu artykuł blogera tutaj aktywnego.
 • @Pedant 11:54:21
  „Wygodnie jest zwalać winę na kogoś innego. Na Żydów albo na Ruskich itp ... Jak by ani jednych ani drugich nie było, co byśmy zrobili?”

  No popatrz, znalazł się obrońca uciśnionych. Co byśmy zrobili? Zapłakalibyśmy się bez nich na śmierć.
 • @Oscar 12:26:21
  „Wystarczy systemowo odsunąć od władzy państwowej na każdym szczeblu
  ludzi związanych z instytucjami żydowskimi (w sensie własności, finansowania, powiązań personalnych, rodzinnych) oraz ludzi powiązanych instytucjonalnie z żydowskim Bogiem (kler, absolwenci uczelni kościelnych...)”

  Powiedz mi tylko JAK SYSTEMOWO to zrobić i KTO z systemu miałby to zrobić, skoro wszyscy, którzy mieliby to zrobić są w tym systemie uwiązani według schematu, który opisał Autor
  https://www.salon24.pl/u/wawel/331588,panstwo-prawa-wziatki-haki-przezor-proposi-i-palestra

  ?

  Jak się przyjrzeć dokładnie, jak troszeczkę zeskrobać polskie pazłotko, czy nawet tylko papierek, to wszędzie wychodzą żydowskie korzenie, spowinowacenia i skoligacenia, a poza tym twarde, bo zahakowane, powiązania w systemie - ludzie, którzy są jego niewolnikami.

  Wymyśl na to sposób, podaj konkretne metody działania, a zostaniesz królem Polski.
 • @Lotna 13:15:06
  Proponuję przeczytać ze zrozumieniem: "Co byśmy bez nich zrobili?" oznacza (moim zdaniem) w kontekscie całości: na kogo zwalalibyśmy winę?.
 • @Mariusz G. 13:52:07
  Był kiedyś taki botanik, który powiedział, że „na mądre pytania przyroda odpowiada mądrze; na głupie pytania odpowiada głupio, a nawet złośliwie”.

  Nie musielibyśmy zwalać na nikogo winy, bo nie bylibyśmy w tym bagnie, w którym tkwimy. Ale kiedy to ostatni raz Polacy sami rządzili się w Polsce?
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:43:42
  Panie Komentatorze K.J.W. Raz Pan piszesz niezłe notki, raz kiepskie, raz z sensem skomentujesz, raz nie za bardzo. Sinusoida. Cóż, poczekam na lepszą dyspozycję.

  pzdr.
 • @Mariusz G. 08:48:23
  Ciekawy koncept...

  Pozdrawiam
 • @Slav 09:00:25
  Glapa to przede wszystkim człowiek o niezdrowym wyglądzie ;).
  Odkąd do NBP wkroczył tak biedak spuchł, lico obwisło, zniekształciło się. Przepracowany jak nic :))).

  Pozdrowienia
 • @Pedant 11:54:21
  Trzeba by wreszcie spróbować.
 • @Lotna 14:02:34....Ale kiedy to ostatni raz Polacy sami rządzili się w Polsce?.....
  Pytanie i odpowiedz na nie nic, moim zdaniem, nie zmienia.

  Ciekawsze jest pytanie i odpowiedź, kiedy POLACY będą sami rządzić się w Polsce?
 • @Zbigniew Jacniacki 15:04:53
  Natychmiast po tym, kiedy SYSTEMOWO, jak sugeruje Oscar, Polacy utną łeb hydrze, która ich opanowała, zniewoliła i w najlepsze ich rabuje.

  Jeszcze ciekawsze pytanie - jak to zrobić?
 • @Lotna 15:16:50.....Jeszcze ciekawsze pytanie - jak to zrobić?
  Od wielu lat szukam osób , z którymi można NARADZAĆ się jak to zrobić?
  Cóż, z marnym skutkiem...
  Ciągle wygrywa narzekanie i usprawiedliwianie się wcześniej komunistami, obecnie żydami, syjonistami, watykańczykami, kosmitami, i jedną z wielu matką boską.

  Nie twierdzę , że nie mają racji...
  Chociaż bliższa mi jest teza Wyspiańskiego :

  """" panowie ( POLACY- Z.J.)

  duza by juz mogli mieć,

  ino oni nie chcom chcieć""""
 • @ele 13:03:53
  Wojna nie.. Na wojnie giną niewinni ludzie.
  Wolę szachy.... i odpowiednie prawo.
 • @Lotna 15:16:50
  Zbigniew Herbert "17 IX"
  Moja bezbronna ojczyzna przyjmie cię najeźdźco
  a droga którą Jaś Małgosia dreptali do szkoły
  nie rozstąpi się w przepaść

  Rzeki nazbyt leniwe nieskore do potopów
  rycerze śpiący w górach będą spali dalej
  więc łatwo wejdziesz nieproszony gościu

  Ale synowie ziemi nocą się zgromadzą
  śmieszni karbonariusze spiskowcy wolności
  będą czyścili swoje muzealne bronie
  przysięgali na ptaka i na dwa kolory

  A potem tak jak zawsze – łuny i wybuchy
  malowani chłopcy bezsenni dowódcy
  plecaki pełne klęski rude pola chwały
  krzepiąca wiedza że jesteśmy – sami

  Moja bezbronna ojczyzna przyjmie cię najeźdźco
  i da ci sążeń ziemi pod wierzbą – i spokój
  by ci co po nas przyjdą uczyli się znowu
  najtrudniejszego kunsztu – odpuszczania win


  i wszelkie pytania zbędne
 • @Lotna 13:27:10
  " W tym sęk"... mafia żydowska jest bardzo głęboko okopana w strukturach Polskiego Państwa.

  Gomułka tego już raz dokonał .. ale dostał władzę ...(od Moskwy i polskich "towarzyszy").

  Drogi demokratycznej nie ma z powodu że "kto ma media ten ma władzę". "wygrywa ten kto liczy głosy", "kto ma służby ten ma władzę" , "kto ma nadzwyczajną kastę ten ma władzę". "kto kler ten ma władzę"...
  i z powodu wrodzonej naiwności szeregowych Polaków (łatwo ich zmanipulować).

  Możliwe to jest tylko w dwóch wypadkach.
  Albo przewrót i przejęcie władzy przez Naród.. (Natychmiastowa likwidacja , delegalizacja wszystkich wszystkich struktur "głębokiego państwa".. wolne wybory , wolne media (Polskie a nie polskojęzyczne)...

  Druga możliwość to taka jak w 1944... wolność przyjdzie z zewnątrz.
  Globalna mafia zostanie globalnie pokonana.... w tedy i w Polsce się załamie..

  Sądzę że ta druga opcja jest bardziej realna...
  W Polsce mafia skutecznie nie dopuszcza do powstania ruchu Narodowego Polaków...
 • @Zbigniew Jacniacki 16:30:43
  Rozumiem Pana bardzo dobrze. Kwestia tylko, czy jeśli już się naradzimy, jak to zrobić, czy będzie to można wprowadzić w życie, bo bez szerokiego poparcia społecznego się nie da. Do tego, aby było to poparcie, należy uświadamiać, stąd to przytaczanie przeszłości - czyli historii, wskazywanie winnych, a także wskazywanie zła, czyli utyskiwanie i narzekanie. Aby czemuś zaradzić, należy najpierw poznać dokładnie, gdzie leżą przyczyny nieszczęść - aby ich w przyszłości nie powtórzyć.

  Podobno, aby zmienić system, potrzeba tylko 10-12 % świadomych obywateli, jednakże muszą oni mieć poparcie mas mających świadomość, że są okradane i oszukiwane przez system, a nie przez złego glinę. Nikt tyłka nie ruszy, jeśli jest przekonany, że wszystko jest cacy, czyli dokładnie tak, jak mówi telewizja i złotouści politycy.
 • @Lotna 16:55:45.... jeśli już się naradzimy, jak to zrobić, czy będzie to można wprowadzić w życie...
  NARADA ma również odpowiedzieć na to pytanie- czy jest możliwe do wprowadzenia...

  Jeżeli odpowiedź byłaby przecząca, to nie walimy głową w mur
  i zajmujemy się edukacją, rzemiosłem i innymi pasjami...
 • @Slav 09:00:25
  Dokładnie tak , niestety magdalenkowy system to wspierał . Wszyscy powinni za to siedzieć . No ale nikt nie siedzi .Pozdrawiam.
 • @Mariusz G. 16:47:03
  No tak, ale nie myliłabym ojczyzny z rządem okupacyjnym...

  Jak chodzi o przyjmowanie najeźdźców, to ojczyzna ich przyjmuje dzisiaj w zastraszających ilościach i jest na dobrej drodze do samozagłady:

  https://wawel.neon24.pl/post/146443,j-teglund-ideal-pis-u-to-bezwolna-ludzka-masa
  https://youtu.be/mlJQC1GC7hk
 • @Lotna 17:48:58
  Emigracja to wielki sukces mafii żydowskiej.
  Najpierw wypchnęli kilka milionów Polaków na zmywaki... w poszukiwaniu pracy (likwidacja Polskich miejsc pracy o grabież majątku narodowego)
  a teraz po cichu wbrew woli Narodu Polskiego sprowadzają miliony Ukraińców do Polski.

  Jak widać mafia żydowska w ten sposób zmieniła znacznie strukturę narodowościową Polski na niekorzyść Polaków.
  .. i o to chodziło... mafią żydowska głośno złorzeczy na "nacjonalizm"
  bo to jeden z najmocniejszych zworników Narodu....
  znacznie łatwiej jest manipulować społeczeństwem wielonarodowym a więc podzielonym wewnętrznie (sukcesy mafii w USA)... i do tego mafią nieustannie dąży.i w Polsce i w Europie i wszędzie na świecie...
 • @Lotna 13:13:08
  Trudno jednak zgodzić się z tym co Autor niejako sugeruje, że Polska jest państwem typu wschodniego. Państwo typu wschodniego opiera się na systemie łączącym autorytet jednostki z elementem demokratycznym. Takie systemy są właśnie na Wschodzie, w Rosji, Białorusi czy w Chinach gdzie silną jednostkę reprezentuje partia komunistyczna. W Polsce mamy do czynienia z patologiczną, rozbestwioną demokracją która doprowadza państwo do upadku. Żeby naprawić system na początek wystarczyłoby przyjąć elementy konstytucji kwietniowej, powołać parlament i wyłonić naczelnika państwa, bez silnej władzy premiera jak teraz i bez prezydenta. Gdybyśmy mieli drugiego Piłsudskiego, nie byłoby głębokiego państwa, całej tej patologi i teorii "państwa prawa". Nie byłoby zakulisowych rządów, uwłaszczania się na narodowym majątku a dla uśpienia reakcji społecznej posyłania do narodu tub propagandowych w osobach Morawieckiego, Dudy i kanału informacyjnego telewizji publicznej.
 • Z internetu o sieci "rodzinnych" finansów:
  """"Żona byłego przewodniczącego Marka Chrzanowskiego jest wiceszefową Departamentu Edukacji i Wydawnictw w NBP. Z punktu widzenia afery KNF jest to zupełnie nieistotny detal, pokazuje jedynie, jak bardzo prezes NBP Adam Glapiński jest z Chrzanowskim związany.

  Ciekawsze są inne powiązania. Wojciech Kwaśniak był zastępcą przewodniczącej KNF, gdy jego żona pracowała w grupie Banku Pekao. Poprzedni szef KNF Andrzej Jakubiak zaraz po zakończeniu kadencji miękko wylądował jako wicedyrektor działu prawnego mBanku.

  Były pracownik KNF Krzysztof Rożko jest właścicielem kancelarii prawnej zajmującej się pomaganiem instytucjom finansowym w relacjach z KNF. Jego żona dalej pracuje w KNF. W tej kancelarii, a także w wielu innych aż roi się od byłych pracowników KNF.

  KNF nie jest żadnym wyjątkiem ani czarną owcą. Te schematy działają w każdej branży. Każdy wie, do której kancelarii należy się zgłosić, żeby pozytywnie załatwić swoją sprawę z danym urzędem. Ludzie odchodzący z urzędów mają niestety wysoką wartość dla wielu firm. Tego zjawiska nie da się zupełnie wyeliminować, ale można je w różny sposób ograniczać. Można podwyższać wynagrodzenia w kluczowych urzędach, podpisywać umowy o zakazie konkurencji. nagradzać urzędników za wiązanie swojej kariery z urzędem.

  Niestety żadna władza nie jest zainteresowana walką z procederem obrotowych drzwi między urzędami a biznesem. Możemy się tylko domyślać czemu. """"
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:43:42
  Tylko swoje teksty uwaza Pan za wybitne? Ja czytam zawsze Wawela i wysoko cenie jego publikacje. "Czarny humor" nawet rozbawia, choc pewnie nie powinien.
  Jesli Pan ma niezawodny plan na ratowanie swiata, prosze go ujawnic, bez wyzywania interlokutoröw.
 • @morgan 20:55:09
  Ponad 12 godzin myślała jak wykazać swe pretensje. I wymyśliła.
  Zbawczyni pouczająca, bo zapewne, gdyby jej słuchać to świat byłby prosty. Ona wie wszystko najlepiej.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:30:28
  Nie kłóćcie się bo tej wolnej Polski nigdy nie będzie.
  Można się spierać.. na argumenty szukając najlepszej drogi d wolności ale nie kłócić, nie używać emocji zwłaszcza negatywnych (te pozytywne też są szkodliwe np huuurrraaa optymizm...)

  Trzeba myśleć chłodno racjonalnie..rzeczowo, logicznie... inaczej klęska jest gwarantowana (ślepotą uczuć wszelakich).

  Mam na dzieje że te kłótnie to nie jest znana metoda dywersji powodując a rozwalanie wszelkiej racjonalnej dyskusji...
  Wolałbym mieć pewność...wszak hasbara stosuje metodą skłócania do rozwalania wszelkiej konstruktywnej dyskusji..

  Czy któryś z panów pracuje dla hasbary .. lub spokrewnionych instytucji ?
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:43:42
  No widzi Pan, jaki majstersztyk.
  Nie ma kto przejąć władzy.

  Ale niech się Pan zastanowi, czy władza nie jest cały czas w tych samych rękach POPISu z PSLD i przybudówkami.
 • @Slav 19:08:56
  Akurat zdrajców mamy aż nadto i kolejny zdrajca, jak Piłsudski, jest nam potrzebny jak dziura w moście
  https://nikander.neon24.pl/post/143741,pilsudski-za-ten-gwalt-uczyniony-nad-polska
 • @Oscar 08:54:39
  Wcześniejsze enuncjacje wskazywały na niejakiego Oscara.
  Ale "one" się dobrze kamuflują.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:41:36
  Swoich bym nie sypał... premię by mi zabrali...regulamin zabrania sypania swoich.
 • @Lotna 12:32:38
  Oczekiwałem więcej lotności i więcej wiedzy w dziedzinie historii Polski i zasług Józefa Piłsudskiego nierozerwalnie związanego z odzyskaniem i utrzymaniem niepodległości (dopóki żył) naszego nieszczęśliwego kraju. Profanacja, zbezczeszczenie pamięci Marszałka przez tutejszych abderytów pokroju nikandera, zwolennika polityki gospodarczej wzorowanej na strukturach mafii, podawanie linku do jego noty mającej rzekomo charakter prawdy objawionej jest zupełnie nie na miejscu.
 • @Slav 16:46:33
  To nie jest wiedza objawiona, to są gołe fakty, aczkolwiek starannie ukrywane przez dzisiejsza władze promującą kult Kaczyńskiego i kontynuującą promowanie kultu Piłsudskiego.
  Wypowiadając się o nikanderze jako abderycie i o jego projektach jako strukturze mafijnej, dajesz wyraz albo ignorancji albo złej woli oprócz ewidentnehpgo braku dobrych manier, no ale cóż się spodziewać po wyznawcy zdrajcy Piłsudskiego.
 • @Slav 16:46:33
  Nie podoba się Nikander to można innych poczytać i posłuchać co mają do powiedzenia na temat Piłsudskiego
  https://youtu.be/aW6gMXJ4g9c
  https://youtu.be/H_32ITML1tU
  https://youtu.be/SnsLOq5wZzQ
 • @Lotna 00:03:11
  Wojna na linki? Proszę bardzo - https://www.youtube.com/watch?v=dLuVKpm_1zw
 • @Slav 08:49:19
  To Nikander? A ja już byłem pewien, że to Marx w nowym wydaniu

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930