Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
138 postów 131 komentarzy

varietas vestis reginae

wawel - "Jesteśmy oceanem w nocy, wypełnionym poblaskami światła. Siedząc tu razem, jesteśmy przestrzenią między rybami a księżycem." [Dżalaluddin Rumi]

Nalewka PIS: 64% układu, 36% alkoholu i 50% wzgardzonych

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PIS odpuścił miasta, bo to "centra układu"?

Nalewka PIS: 64% układu, 36% alkoholu i 50% wzgardzonych, czyli szklany sufit w JK

 


 

 

Prof. Nowak stwierdził, że PIS odpuściło wielkie miasta. Z powodu strategii politycznej. Tak. Zgadza się. Z tym, że jest to diagnoza wymagająca dopełnienia. PIS odpuściło wielkie miasta „racjonalnie”. Łysy emeryt z brzuchem nie podrywa 40-letnich kobiet w pełni sił witalnych – bo realnie ocenia swoje możliwości. Świadomość tego, iż przeprowadzane zmiany nie są żadną dogłębną reformą, rewolucją, lecz kosmetyką reklamowaną jako rewolucja – świadomość tego spowodowała rozsądne odpuszczenie „centrów układu”, jakimi b.często są miasta. Układ nie pożywi się na prowincji. Prowincja już w poprzednich latach została „wydojona” przez PSL. Żer jest w dużych miastach, tam są ośrodki redystrybucji środków brukselskich i krajowych i tam – tym samym – są ogniska zapalne chorób, wielopoziomowe układy klientelistyczne. PIS certoląc się z warszawską cappo di tutti cappi, która jest symboliczną ekspozyturą polskiej korupcji – pokazał, że nie jest tak silny, jak krzyczy, że jest strachliwy, że nie potrafi sięgać do głębi, do korzeni zdeprawowanej kasty biurokratycznej. Sam jest na to zbyt biurokratyczny i osadzony w biurokratycznej wizji sprawowania władzy.

Pacjent (układ) wybudził się na stole operacyjnym. I zaczął fikać. Połowicznością i zwietrzałym chloroformem rozśmieszymy tylko asystujące przy stole operacyjnym pielęgniarki. 

Radykalne reformy i bezprecedensowe posunięcia w celu ich realizacji (zarządy komisaryczne, ewentualne zawieszenie członkostwa w UE i próby innych, niestandardowych posunięć) nauczyłyby środowiska wielkomiejskich układów i układzików pewnej estymy dla wizji rewolucyjnej odbudowy państwa. Też nie przyniosłoby to skutków od zaraz. Ale za 5 lat dałoby już kilka duzych miast PIS-owi. W wersji obecnej półgwizdkowej ewolucji nie zdobędzie ich nigdy. Będzie prowincjonalną partią dofinansowanych gospodyń wiejskich bajającą o gonieniu Niemców... I ślącą do Brukseli listy miłosne i deklaracje podległości.

Miasta trzeba zdobywać, nie wystarcza rozśmieszać i bajerować. A żeby zdobyć - najpierw trzeba oblegać, jak trzeba nawet kilka lat. Ale oblegać w pełnym uzbrojeniu, nie w szyszakach UW. I nie ze sztandarami ideologii pacyfistycznej, której adeptami w młodości była część zakonu.

Układ, walka z układem, to słowa-klucze dla partii mającej w nazwie „prawo” i „sprawiedliwość”. Językowo rzecz ujmując „prawo” i „sprawiedliwość” to narzędzia do walki z układem (układami). Użycie w nazwie partii tak szczytnych pojęć wskazuje na pewną megalomanię twórców... Jednak partia powinna być konsekwentna, tak jak za poprzednich rządów PIS – tym razem mając większość – winna ową walkę stawiać w centrum swojego programu i starań. Tymczasem prezes tuż po wygraniu wyborów zaczął składać dziwne deklaracje, że zemsty żadnej nie będzie. Po kiego diabła takie banialuki opowiadać? Koncepcja obiektywnie obowiązującego prawa państwowego genologicznie i strukturalnie oparta jest na plemiennej regule zemsty. Zemsta skryta w prawie jest zemstą cywilizowaną, ale zawsze zemstą. I słusznie, takie ma być prawo. Inaczej byłoby pustą katechetyką. Represja jest fundamentem kary. Kadencja rozpoczęta takimi bzdurnymi deklaracjami nie mogła potoczyć się dobrze. Później już było tylko gorzej. Długie plątanie się w przepychance z TK. No i gwóźdź programu: wolta pana Dudy, która wysypała całkowicie całe anemiczne reformy rządowe. Pan Duda nie omieszkał nawet ogłosić swego rokoszu: w wywiadzie powiedział, że żadnej rewolucji nie będzie, będzie tylko ewolucja. Nastąpił replay rządów 2006-2007! TROPICIELE UKŁADU ODNALEŹLI UKŁAD W SWOIM RZĄDZIE!

8 sierpnia 2007 premier odwołał ministra spraw wewnętrznych i administracji Janusza Kaczmarka, ponieważ znalazł się on w kręgu podejrzanych. Prezydenta Dudy (takiego samego przyjaciela i pupila Lecha Kaczyńskiego jak J.Kaczmarek) nie mógł prezes odwołać. Śmielszych posunięć nie wybrał. Lipiec 2007 i lipiec 2017 (dekada później), to powtórka krótkiej historii połowicznej, nieprzygotowanej kadrowo (b.ważne) i logistycznie „rewolucji”, która z powodu swojego amatorstwa, tchórzliwości kadry rewolucyjnej oraz „umoczenia” kadry rewolucyjnej – kończy swój rajd safari utknąwszy kołami w dwóch studzienkach kanalizacyjnych, których ktoś z zakonu nie zamknął.

Szklany sufit jest w Jarosławie Kaczyńskim. W tym, że nie jest osobą zdolną pójść na całość. To nie jego charakter. Jak sam wspomina, nie miał szczęścia w młodości spotkać sensownych narodowców, choć Dmowski go b.zainteresował. No i wybrał drogę bycia Naczelnikiem.

Naczelnik, którego młokos przez niego samego wybrany – wysadza z siodła, to smutny spektakl. W reakcji na rokosz, naczelnik jego przywódcy obiecuje... drugą kadencję. To prawie jak Korwin, który sam niszczy szanse swojej partii.

Wróćmy do analizy wyników PIS-u. Żurnaliści dają komiczne rady dobrych wujków: Wróblewski – PIS musi przejrzeć spisy, komu jeszcze nie dał kasy i dać. Sakiewicz: PIS musi zacząć agitację w wielkich miastach. Tę samą gumę balonową żuł w TV przedstawiciel PIS-u: "musimy popracować nad kanałami informacyjnymi w wielkich miastach". Ja, ja Messerschmitt..., chłopcy. dobrze, już dobrze, ale wyjdźcie z tych kanałów, o ile, oczywiście, jesteście w stanie. 

Oczywiście to wierutne blablanie.

Kilka słów trzeba poświęcić p.Sakiewiczowi i jego radom. Otóż p.Sakiewicz mówi, że PIS nie wziął wielkich miast, bo nie był na luzie ("ludzie bogaci lubią luz"). Jak to? Patryk Jaki rapujący i dowcipkujący nie był wystarczająco na luzie? To co? Wielkie miasta mamy brać objeżdżając je z Cyrkiem Monty Pythona i Braćmi Marx? 

Część dobrych wujków rai się z radami na poziomie gazety Fakt, czyli, że PIS musi przesunąć się do centrum.

1. byłoby to częściowo zabójcze dla PIS-u, musiałby zmienić tożsamość, odrzucić retorykę "odnowy" państwa i sporą część retoryki patriotycznej. Takie AWS mariankowe szukające swoich buzków. Albo raz na 3 lata Akcja Czyste Ręce, jak u Cimoszewicza. I ciągłe puszczanie w TV fotek z pochwycenia grupki wyłudzaczy VAT, którymi okazało się być dwóch Ukraińców i jedna polska studentka). 2. jeśli chodzi o przesuwanie się w kierunku centrum, to PIS w zasadzie to robi, nie robiąc - jak wszystko. PIS (jak wszystkie partie chcące być partiami władzy) chce zagarniać jak największą część spektrum. PIS programowo jest "partią na rozdrożu", z tym, że chce "iść na rozdrożu", co jest już sztuczką cyrkową. Oczywiście, taka "rozdrożność" powoduje wiele negatywnych skutków: rozmywanie przekazu oraz anihilowanie oddolnej energii społecznej, zgorszenie (np. deklaracje, tromtadracje przeciw "gender" w połączeniu z pasywizmem walki z patologiami). PIS stara się być i w centrum i na peryferiach sceny politycznej - co się przekłada na polski: stara się nikomu zbyt nie narazić, nie podpaść. 

Tak samo myślą „stratedzy” PIS-u. Jeden właśnie mówił w TV, że muszą naprawić komunikacje z elektoratem wielkich miast. Boże! Czy ty, czytelniku, to widzisz? To organiczna niezdolność do myślenia systemowego (wątpię, by ktoś w PIS-ie wiedział, co to jest), do ujmowania całej złożonej sieci powiązań i sytuacji kraju jednym spojrzeniem. Zamiast tego mamy operowanie na poziomie „łatania dziur” w pijarowym kostiumie, na poziomie zabiegów socjotechnicznych. Identycznie jest z analizą niepowodzeń. Przyczynę zrzucają na fejk news z polexitem.

Ani plany na przyszłość, ani zrozumienie przyczyn klęsk - nie odbywa się w PIS-ie na płaszczyźnie idei. Oni planują kolejność w jakiej cienie będą migać po ścianie jaskini, do której przykuci siedzą. I za pomocą manipulacji na cieniach rzucanych przez postaci pozostające na zewnątrz jaskini - chcą sterować ruchem tych postaci i mieć wpływ na towary przez nie transportowane (nawiązuję tu do ilustracji W.Witwickiego do platońskiej Politei).

Prof. Nowak miał rację. PIS odpuścił wielkie miasta z powodu "strategii politycznej", czyli MYSLENIA KATEGORIAMI GIEREK PARTYJNYCH nie zaś całościowej koncepcji budowy nowego państwa. Uprawnione jest nawet przypuszczenie, że jednym z powodów była obawa centrali przed... decentralizacją w przypadku powstania silnego, zwycięskiego ośrodka partyjnego w Krakowie (Warszawie) etc. Idealizujemy prezesa i jego partię. PIS to bardzo ludzki twór. Obsadzanie przez p.Dudę, Piętę, Morawieckiego (i dziesiątki innych) synekur swoimi znajomkami uświadamia to nazbyt dobrze.

Dalsze przyczyny tego, że babcia nie jest dziadkiem: 

- brak odmłodzenia kadr i wysłania na emeryturę starych, zasłużonych pryków

- zamkniecie na nowe środowiska i na inicjatywy obywatelskie 

- wrogie nastawienie do środowisk bardziej na prawo i narodowych (np. oszukanie partii Prawica RP podczas wyborów 2015), wrogość do narodowców, to protos pseudos szklanego sufitu - brak zadbania o to, by z prawej strony mieć silną partię (polski Jobbik)

- lawirowanie programowe (przyczyna: brak osobowości z silnym charakterem i odważnych), lawirowanie ośmiela skamieliny "układu", daje im znak, że trochę się krygujcie, lecz za bardzo się nie bójcie, a tymczasem trzeba by wzbudzić we wrogu całkiem inne uczucia, lawiranci nie zdobędą nigdy wielkich miast, tam liczy się siła. Nawet narzucona siłą.

-nikt nie robił symulacji ile % z niegłosujących zdolne by było oddać głos na zradykalizowaną partię o jasnej, narodowej orientacji, PIS odpuścił 50% biernych, tak jak odpuszcza ruchy obywatelskie i narodowców, jak  ujawnił to dziś Sakiewicz: PIS szykuje się, by zostać polską chadecją, polskim odpowiednikiem partii Angeli Merkel, czyli także... partią władzy, partią neomarksizującą, bezpłciową, stopniowo nepotyzującą się. Nie takiej partii Polsce trzeba. Nie takie są wyzwania ducha czasu. To regres, atrofia i zmarnowanie gigantycznych szans i ogromnej energii, którą wyzwolił rok 2015. Żeby oni chociaż to widzieli i po prostu nie mogli więcej. To wtedy można by im pomóc, dodać siły. Ale oni nawet nie wiedzą, że nie wiedzą. Nawet nie wiedzą, że "przepijają naszej babci domek cały".

Mamy więc klops, czyli Nibysanacyjną Nalewkę Naczelnika nie nadającą się do picia z powodu zawartości 64% metanolu, zamiast Wina Dmowskiego, które można by uzupełnić odrobiną spirytusu Marszałka. Ta nalewka potruje wszystkich dążących do odrodzenia polskości i siły Polski, zniechęci i spali cały projekt. (Nasi, prawi żurnaliści już od tej nalewki potracili wzrok). Chyba że... chyba że sami otworzymy winiarnię i zaczniemy dystrybucję mocnego, polskiego miodu pitnego. 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @
  PiS odkroiło ogromny kawał samorządowego tortu (i to wielki jak nigdy!), ale nie udało mu się chwycić żadnej soczystej wisienki (czyli prezydentury w dużych miastach).Pamietajmy bylo 15-1
  Praktycznie ma to niewielkie znaczenie, wizerunkowo niestety spore...
  Nie ma co się obrażać na wyborców w dużych miastach, tylko zakasać rękawy i ciężko pracować. Szkodzący obozowi PiS ostrym językiem powinni być odsunięci na boczny tor. Czas na ludzi broniących zasad z uśmiechem na twarzy.PIS musi znaleźć inny sposób na zjednanie sobie wyborców niż wykrycie złodzieji i przekreciarzy. To nie działa na społeczeństwo, widać połowa Polaków lubi być dymana
 • @Husky 09:03:35
  //Czas na ludzi broniących zasad z uśmiechem na twarzy.PIS musi znaleźć inny sposób na zjednanie sobie wyborców niż wykrycie złodzieji i przekreciarzy.//

  PiS robi powtórkę z roku 2007...nadchodzi "zły glina"...śmieszą mnie te zaklinania rzeczywistości pisowskich fanatyków...
 • Dokładna diagnoza autora o PIS-e !
  Szanowny panie autorze ! reform nie będzie w Polsce bo nie ma autentycznej polskiej partii ! są tylko żydowskie partie o orientacji syjonistycznej , globaliści , lewactwo , Wszystkie te żydowskie partie pracują tylko obcym interesie !

  PIS to Ukraina i wschodnia flanka ! reszta sie dla PIS-u nie liczy !!!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach
 • @trybeus 09:10:45
  Mnie śmieszą totalniacy
  tak już mam
  pozdrawiam

  https://antykomunista.neon24.pl/post/146208,praca-pokora-i-rozmowy-z-suwerenami
 • @Husky 09:22:21
  ....a mnie śmieszy jeszcze bardziej, jak partia, która ma pełnie władzy straszy ludzi zombiakami-totalniakami :)))))
 • PIS podobnie jak PO czy Tramp ma swojego Żydowskiego nadzorcę.
  PIS może tyle na ile nadzorca wyrazi zgodę.

  Tramp walczy z tym nadzorcą (globalna mafia żydowska) ale ciągle musi stwarzać pozory lojalności inaczej mafia go odstrzeli.
  Orban na Węgrzech pogonił mafię...poszedł na całość.

  Kaczyński nie ma jaj albo nie chce...zadzierać z mafią i w ten sposób nadal pozostaje wasalem mafii.
  PIS zrobi tylko tyle na ile mafia pozwoli.
  to żadna reprezentacja Narodu Polskiego
  PO jeszcze gorzej to wręcz przedstawiciele tej mafii i jej zdeklarowani kolaboranci .
  PSL to dziwka polityczna .. kto da więcej tego poprą.

  Naród Polski nie posiada własnej Narodowej reprezentacji politycznej ani nawet własnych Narodowych mediów gdzie mógłby głosić swoje poglądy, postulaty... Internet i różne witryny internetowe to dużo za mało (dociera tylko do garstki Polaków) a i to jest prze rządzących zdrajców niszczone i blokowane na wszelkie sposoby.

  Naród powinien mieć swoje Narodowe media mainstreamowe.
  co najmniej jeden kanał w TVP zarządzany wyłącznie przez Polaków i dla Polaków. I to powinien być kanał nie religijny (bo to głos Watykanu) nie Unijny dla Polaków (bo to głos Brukseli) nie PISowski bo to głos mafii żydowskiej... ale kanał prowadzony przez organizacje czysto Polskie w sensie Narodowym a nie paszportowym...o różnych orientacjach politycznych. Naród Polski nie jest spójny politycznie...
 • @Oscar 12:20:47
  cd...
  poniżej kolejny głos potwierdzający że identyczny mechanizm w USA.

  "
  OT, hegemonia:
  https://www.rt.com/op-ed/443088-money-damaging-us-democracy-midterms/
  Bardzo dobry tekst o tym , dlaczego w USA rzadzą żydowskie elity.
  W skrócie : by dostać się do polityki trzeba mieć ogromne pieniądze i zaplecze medialne. Aby to zdobyć , trzeba się podłożyć pod rozkazy elit a te wtedy sfinansują kampanie danej pacynki. Pacynka później zrobi wszystko o co sponsorzy ” poproszą ” .
  Dlatego to już nie jest demokracja. To sponsorowana oligarchia.

  Polubione przez 4 ludzi
  danielmarek2552 , 5 listopada 2018 at 10:02

  "

  Dostęp wolny do mediów to klucz do demokracji czyli do wolnych wyborów i suwerenności Narodowej.
  Monopol w mediach (udawany pluralizm) to dyktatura monopolisty
  dzisiaj syjonistycznego, w PRLu komunistycznego, za Hitlera nazistowskiego... w średniowieczy Watykańskiego...

  Trzeba walczyć o suwerenny dostęp do mediów ...
  cała reszta (kierunki rozwoje, koncepcje, ...) wyklaruje się w tych wolnych mediach ...
  Dostęp do mediów powinien być KONSTYRYCYJNYM systemowych fundamentem demokratycznego Państwa.
  Cała reszta to wynik publicznych debat w wolnych mediach oraz wynikające z tych debat wyniki wyborów.

  TO NAJPROSTSZY FUNDAMENT DEMOKRACJI.

  W Polsce nie ma takich mediów a więc nie m demokracji.
  (W USA w UE też nie ma takich mediów)
 • Trudność jest gdzie indziej
  "Jednak partia powinna być konsekwentna, tak jak za poprzednich rządów PIS – tym razem mając większość "

  Przypuszczam, że trudność leży gdzie indziej - w realnym rozłożeniu nastrojów i tym samym sił społecznych.

  Otóż obecna większość jest artefaktem metody Wiktora D'Hondta. Można zdobyć parlament mając jedną trzecią głosów gdy inne partie są rozdrobnione.

  Jeśli weźmiemy pod uwagę, że połowa potencjalnych wyborców nie była zainteresowana, to realna baza gotowych do udzielania realnego wsparcia kurczy się do jednej szóstej.

  To może wystarczyć w sytuacji konsensusu i braku fundamentalnych konfliktów, lub ostrożnych ewolucyjnych zmian ale chyba tak nie jest?
 • @AgnieszkaS 15:20:18
  "jak i kilku innych komentatorów, nie zdaje sobie sprawy, jak PiS był krytykowany przez środowiska żydowsko-liberalne (oligarchia) w USA"

  Nie zgadzam się z Pani ujęciem ("żydowsko-liberalna oligarchia"), ale w jednym się zgadzam. Obraz Ameryki (także Rosji i Niemiec) jest niestety w dużym stopniu produktem wyobraźni komentariatu a nie realnej wiedzy czy rozumienia.

  Na politykę międzynarodową należy patrzeć poprzez pryzmat geografii i teorii gier, zostawiając ideologie (nawet najbardziej słuszne) na boku. Nic nie zastąpi też rzetelnej, nieemocjonalnej znajomości zaangażowanych sił, graczy i interesów. Do tego jest potrzebna warstwa bezpartyjnych apolitycznych ekspertów, których kraje się dorabiają przez dekady jeśli nie przez pokolenia.
 • @
  „Mechanizm nie jest identyczny i nic się nie wyklaruje.” AgnieszkaS

  Jest wiele sposobów na to, aby obedrzeć kota ze skóry.
  Efekt jest ten sam: Trump „nie może” , tak samo jak Kaczyński „nie może”. Jeden i drugi jest częścią systemu grający ”dobrego glinę”. Ani Trump, ani Kaczyński, czy ktokolwiek inny, systemu nie rozwali, bo nie po to ich wywyższono i nie takie mają zadania. (Gdyby nie było przyzwolenia na ich stanowiska, to by ich tam nie było.) Co najwyżej uśpić czujność mas, które nadal wierzą w ich dobre intencje. Nikt nie zostanie posadzony, co najwyżej parę płotek. Być może Trump zrobi jeden krok w tył, po to by zrobić dwa kroki naprzód. Kaczyński porwał ludzi swoją płomienną retoryką, albo nadzieją ostatniej deski ratunku, a to, co wyprawia z Polską przechodzi ludzkie pojęcie. Nawet największy safanduła, który jest choćby w małym stopniu patriotą, nie dopuściłby się tylu zdrad ilu dopuściła się jego partia rządząca w ciągu ostatnich trzech lat.
  Ludzie, przejrzyjcie w końcu na oczy, bo to się robi męczące, takie ciągłe utyskiwanie, usprawiedliwianie i filozofowanie nad czymś, co jest proste jak budowa cepa.
 • @Lotna 18:31:48
  https://youtu.be/6b82c0HFyZo
 • @Pedant 17:24:57
  //Otóż obecna większość jest artefaktem metody Wiktora D'Hondta. Można zdobyć parlament mając jedną trzecią głosów gdy inne partie są rozdrobnione. //
  Gdzie byles Pan 25 lat temu ?
 • @AgnieszkaS 18:45:29
  Owszem, doczytałam i skomentowalam. Nie będę Agnieszce tłumaczyła, „co autor miał na myśli” w mojej wypowiedzi, o tyle emocjonalnej, o ile zdegustowanie może być emocją. Mądrej głowie dość dwie słowie.
 • @
  Na 107 miast w Polsce, gdzie wybiera się prezydentów
  w 76 wygrali tzw. kandydaci niezależni,
  w 20 - KO,
  w 7 - PiS,
  w 2 - SLD,
  w 1 - PSL
  i w 1 - Kukiz '15.
 • @Lotna 18:31:48
  Zobaczymy, czy Walcman zostanie preziem Ukrainy pod koniec Marca 2019. Czy Amerykanie go spuszczą do kibla, czy nadal będą grać z Rosją kartą Ukraińską. Od tego zależy przyszłość PiS i prezesika
 • @ "Radykalne reformy i bezprecedensowe posunięcia w celu ich realizacji (zarządy komisaryczne)" - Ale to już było, a nawet jest
  niezmiennie bezbłędnie realizowane dziś ~!!!


  ZIELONY jest NOWYM CZERWONYM.  https://i.pinimg.com/originals/3c/c8/ca/3cc8ca073da7bd79a1f1cb0bb3a6e6ee.jpg  .
 • @AgnieszkaS "to jest proste jak budowa cepa." - I DZIAŁA ZA KAŻDYM RAZEM KIEDY JEST ZASTOSOWANE ~!!
  .
  łatwo cię kupić! Wystarczy ci trochę taniej propagandy zaaranżowanej przez "ŻYDÓW", którym wyznaczono rolę PROPAGANDYSTÓW

  i w tym celu przydzielono im przemysł PROPAGANDOWY - międzyinnymi ROZRYWKA i EDUKACJA Narodów.


  I tak prowadzą TOWARZYSZE zaślepione i zakręcone narody od kołyski do grobowej dyski.
  Przykłady Taniej Propagandy na które daje się łowić nieświadoma gawiedź, masy!


  Poznacie ich po symbolach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  http://m.neon24.pl/8663e9815c472053a4d270c14de72e6c,14,0.jpg
  http://m.neon24.pl/3af143207ec1ab67891a8d7f67a0f599,14,0.png  .
 • @Krystyna Trzcińska 02:37:49
  Wybory: liczby,procenty,konkrety...


  https://pbs.twimg.com/media/DrVbvC6WkAEnCaZ.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031