Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
125 postów 130 komentarzy

varietas vestis reginae

wawel - "Jesteśmy oceanem w nocy, wypełnionym poblaskami światła. Siedząc tu razem, jesteśmy przestrzenią między rybami a księżycem." [Dżalaluddin Rumi]

Dlaczego z PIS-em jest i będzie tak a nie inaczej?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z tej mąki chleba nowej, silnej Polski nie będzie. Będzie tylko przewlekłe, chroniczne, obłożne popisywanie się

O czym tu dyskutować? Nad czym łamać głowę?

PIS nie odbił Polski samorządowej a za rok utraci większość parlamentarną. To oczywiste. Logika Arystotelesa ku takim wnioskom prowadzi. Będzie szukał koalicjanta. Taka jest logika obranego profilu partii. Nieuchronna. Z jedną pupą na tylu stołkach? To tylko w cyrku. Z tak miękkim kręgosłupem dystans do PO i .N (czy Kukiza, czy innych PSL-ów lub partyjek powoływanych przez diasporę albo służby) musi maleć. I będzie malał. PIS traci wyrazistość, płowieje, PO-owieje, UW-ieje. Nie chce zabrać się ostro za gender, LGBT, za zmianę treści edukacji i oświaty, za genealogiczne sitwy w dyplomacji,  departamentach ministerstw i na uczelniach. Ciągłe kalkulacje, rachowania, intrygi, oglądanie się na boki, na atmosferę, na to, co pozwalają. Nie ma tu determinacji, jasnej wizji Polski. Brak ludzi odważnych. Ta partia ma już szczyt poza sobą. Teraz schody. Długie. I hodowanie entuzjazmu. Projekt PIS właśnie zaczął się wypalać. W tak ciężkich i ważkich w Europie czasach projekt POŁOWICZNY, wszystkie projekty połowiczne skazane są na samoistne wygaszanie albo na wegetację. Kto naprzeciw wyzwań czasu? A.Duda ze swoim niezrównoważeniem, niewiedzą, infantylizmem osobowościowym? Śmiech na sali. Czaputowicz ze swoją tchórzliwą i dywersyjną, antypolską naturą (tchórzliwość to antypolskość z definicji). Kto odrodzić ma polską kulturę, naukę i oswiatę? Gowin i Gliński? Szajka nepotyczno-filosemicko-sorosowa? Żarty. Emilewicz, Ardanowski, Brudziński? Może wójtami byliby niezłymi. Jakie pojęcie ma Jarosław Kaczyński o nowych typach wojen, zagrożeń, o najnowszych formach dezinformacji i przechwytywania państw. O niejawnych, skrytych w konstrukcji prawa - wojnach handlowych i ekonomicznych? Ci ludzie to ignoranci i dywersanci. (A ignorancja bywa jedną z najskuteczniejszych dywersji. I jest osobowościowo autodestrukcyjna, bo powiększa poziom samozadowolenia pozostawiając osobowość niedojrzałą.) I pijarowcy amatorzy. To nie jest partia nowoczesna ani odmładzana ani potrafiąca wykorzystywać potencjał zwolenników. To samozachwycony klub weteranów. Młodość to miał być Morawiecki (stary pryk biurokratyczno-dwulicowy w stylu zlotów firmy Amway) oraz Jaki. Oni nawet partii otworzyć nie potrafią na dopływ świeżej krwi a co dopiero mówić o budowie nowej Polski od podstaw.... W PIS-ie nigdy nie będzie wymiany kadr na młode, jak w Fideszu. Ta partia sczeźnie na uwiąd.

W opozycji wiecznej byli idealni. Orkiestrowali uczucia rozgoryczenia autochtonów. Gdy zostali dopuszczeni do władzy samodzielnej - pokazali swoją zachowawczą, wygodnicką, intrygancką naturę. Porównajcie przemówienia Orbana z ostatnich tygodni a Kaczyńskiego? O czym mówi Kaczyński, o co walczy? Mój boże...  Prezes troszczy się o to, by... wszyscy szli w jednym marszu na 11 listopada. I Tusk, i HGW, pewnie i Daniels w pierwszym szeregu, Pawlak (jest w komitecie ochodów) i podobne kreatury. A o środowiska narodowe zadba się, by za pomocą prowokacji rozwiązać ich marsz. Skąd ta obsesyjna, infantylna naiwność? Skąd te opętane, sprytne, socjotechniczne orientalne bajki: "cielę i lew paść się będą społem ... Lew też jak wół będzie jadał słomę"? Skąd zawsze u Prezesa te marzenia o POPIS-ie? Wódz całego, zjednoczonego narodu...?  To szalone namawianie gangsterów do defilowania z ofiarami gangów? Może to jakieś religijne nawiedzenie? Neofickie chrześcijaństwo ludzi, którzy przez większą część życia byli areligijni, a teraz malują się pobożnymi? Gdy trzeba poważnych, dogłębnych projektów rekonstrukcji państwa polskiego w każdej dziedzinie, na każdym polu - to wtedy zwykłe artykułowanie chęci zwycięstwa nie stracza. Cała tkań reform się rozłazi, pęka. Są chęci, lecz kompletny brak kadr i dogłębnych projektów kulturowego przeformowania kraju. Reformy nie są ugruntowane, projektowane systemowo. Są wyrywkowe, fragmentaryczne, pragmatyczne, z nastawieniem na szybki efekt a nie na zmianę fundamentów i struktur. Z tej mąki chleba nowej, silnej Polski nie będzie. Będzie tylko przewlekłe, chroniczne, obłożne popisywanie się i epatowanie publiczności walką z kolejnymi partyjkami powoływanymi przez niedobite komunistyczne służby.

W PIS-ie prawie nikt tego nie zrozumie. Ludzie charakterologicznie połowiczni nie pojmą swych ograniczeń. Gdyby pojęli - nie byliby już sobą.

Polskę zabija połowiczność. Nie trzeba nobilitować połowiczności nazywając ją zdradą. Brak tu elementu świadomości, więc nie jest to zdrada. To tak jak wtedy, gdy niewiedza nie może pojąć swojej niewiedzy. Gdyby mogła pojąć - przestałaby już być niewiedzą...

Mimo swych zasług dla Polski PIS to Połowiczność i Strach. Niestety. A połowiczni - głosują na połowicznych. I nawet nie są w stanie wyobrazić sobie całości. Ale są bardzo szczęśliwi, bo swój znalazł swego. Swój połowiczny - swojego połowicznego. Ale, niestety, żadna całość z tego nigdy nie złoży się.

Suwerenność i siła podzielone na pół - tracą swoją istotę i nazwę.


"Zmęczeni liczą

Na co liczą? Ile?

Nie liczą więcej niż łagodność nocna

Kiedy nad domem

Różowieje anioł

O skrzydle modrym

Sennym

I jedynymA potem ręce położą na stół

Zgodzą się

Na

Pół..."


[Stanisław Grochowiak - Epilog w stearynie]

 

image

KOMENTARZE

 • @Wawel
  Przyszło nam żyć w dziwnym czasie . Lekarstwa zręcznie Polskę pozbawiono . 5* .Pozdrawiam.
 • 5*
  Bardzo trafna analiza.
  Pozdrawiam
 • "Będzie szukał koalicjanta."
  Ale LPR i Samoobrony już nie ma?
 • @Pedant 09:35:58
  Nie znajdzie.
 • Kim są ci z pozostałej połowy ?
  Kto to jest, starsi schorowani ludzie, zbyt młodzi, ci co wyjechali ale są jedynie zameldowani, mądrzy albo głupi, emigranci ?
  Wszystko to nie napawa optymizmem, magdalenka nadal rządzi a w narodzie nie ma pasji poznania prawdy, jedynie tańce i śpiewy, przyznaję, to wymaga trochę wysiłku, aby widzieć rzeczy takimi jakie one są a nie sam lukier.
  Jeżeli ktoś chwali pis to jest niespełna rozumu, wystarczy fort trump !
  Żeby nie było, kolejny garnitur zębów dla szefa peło zagłosowali "warsiawiacy" i ich POczucie estetyki, a taki młody i piękny a oczka to tylko na kamerki , ech ...
 • @Repsol 09:23:05
  Widać w wygraną Jakiego nawet PiS nie wierzyło. Żeby przykryć porażkę to nie zorganizowali nawet wspólnego studia powyborczego. Co teraz będzie robił bezpartyjny Jaki? Może niech zdobędzie zgodę sanepidu i dalej prowadzi Jaki-Caffe.
 • @Repsol 09:23:05
  Wójt gminy w Łódzkiem kandydował zza krat. Wszedł z dużym poparciem do drugiej tury...(sic! takie cóś to tylko u nas możliwe! To są jaja, ale jaja!). Wójt gminy Daszyna w woj. łódzkim, Zbigniew W. ubiegał się o reelekcję, przebywając w areszcie tymczasowym z niemal setką zarzutów dotyczących wyłudzeń dotacji. Według informacji Polskiej Komisji Wyborczej, pewnie wygrał pierwszą turę wyborów, uzyskując niespełna 49 proc. głosów. Jak wynika z danych opublikowanych przez PKW ubiegający się o reelekcję wójt gminy Daszyna uzyskał w pierwszej turze wyborów 48,47 proc. głosów i w drugiej turze zmierzy się z Tadeuszem Dymnym z KWW Przyjazna i Nowoczesna Gmina, który zdobył poparcie na poziomie 27,24 proc. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że wójt przebywa obecnie w areszcie tymczasowym. Podejrzany jest o popełnienie 92 przestępstw, w tym m.in. o kierowanie w latach 2013-2017 grupą przestępczą, mającą na celu prowadzenie przestępczej działalności polegającej na wyłudzaniu dotacji". Ponadto postawiono mu ponad 80 zarzutów konkretnych wyłudzeń i kilka zarzutów związanych z podrabianiem dokumentów dodał rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej, Krzysztof Kopania. Areszt dla wójta ostatnią decyzją sądu przedłużony został do 16 listopada.

  Ps...Będzie dowodził teraz sztabem wyborczym z za kratek! Jednak Łódź , Warszawa, Gdański, to typowi degeneraci umysłowi albo sami złodzieje i przestępcy! Zdanowska skazana, a ten za krat, jak mogą tacy ludzie kandydować. Tego by nie znalazł w żadnym kraju. Toż to skandal! Popaprane prawo korzystne dla przestępców, co gorsza wyraźnie nikomu nie zależy, by to uzdrowić. Czyżbym zaczynał już wątpić, że może byś uczciwiej i przyzwoiciej? Zmienić prawo, wymienić komuszych leśnych dziadków z Komisji Wyborczej. Dlaczego nie zmieniono prawa wyborczego? Dlaczego skazany czy z zarzutami człowiek jest dopuszczany do kandydowania ? ... Na kandydata do samorządów czy wyborów parlamentarnych powinno się dopuszczać tylko ludzi czystych , nie uwikłanych w różne przestępstwa, czy to gospodarcze, czy korupcyjne , czy też tych powiązanych układami ... Nie zmienione prawo się mści i sieje zamęt i robi tylko ferment ... Jak człowiek karany ma sprawować rządy ... po co taki się pcha do władzy?, po to by nadal nadużywać swej władzy?
 • @Repsol 09:23:05
  PKW: nie ma wyników do żadnego z 16 sejmików oraz do żadnej z 18 rad dzielnic Warszawy. To są jakieś jaja! Coś nie tak po ich myśli idzie.
 • @Repsol 09:23:05
  Wysokie noty w aresztach śledczych w Warszawie. Głosowano głównie na Trzaskowskiego(sic! jak zwykle przestępcy na przestępców! Rezydenci zakładów karnych tradycyjnie gremialnie wskazali kogo najchętniej by widzieli we własnych szeregach.) Według sondażu exit poll wybory prezydenckie w Warszawie wygrał Rafał Trzaskowski. Jak się okazuje kandydat Koalicji Obywatelskiej cieszy się ogromnym poparciem wśród więźniów. Swój głos oddało na niego ponad 66 proc. osadzonych w Białołęce i ponad 58 proc. na Grochowie.

  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15402043561d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

  Rafał Trzaskowski cieszy się wysokim poparciem w aresztach śledczych. W zakładzie na Białołęce głosowało 191 osób. Trzaskowski uzyskał tam 66,49 proc. poparcia, Patryk Jaki – 13,09.
  https://pbs.twimg.com/media/DqGmjr4WwAA4MuQ.jpg
  W areszcie śledczym dla kobiet na Grochowie tendencja była podobna. Poseł Platformy Obywatelskiej cieszy się tam poparciem 58,06 proc. więźniarek. Na Jakiego głos oddało 16,13 proc. W tym miejscu głosowały 62 osadzone.

  Ps...Ciągnie swój do swego! Wygląda na to , że najświatlejsze elity warszafki i innych wielkich wioch, rezydują w kryminale.
 • @Repsol 09:23:05
  https://pbs.twimg.com/media/DqGntjaX0AEFwZp.jpg
 • @Rebeliantka 09:42:27
  Leśne dziadki bis liczą chyba po raz drugi, bo za pierwszym razem może źle wyszło. W XXI wieku w kraju europejskim, gdy komisje przesyłały w nocy około 11-12 czy 1 w nocy protokoły elektronicznie - co za maszyny tam pracują i o co chodzi, że nadal nic nie wiemy? Przecież to jest skandal i przekręt na wielką skalę. System do głosowania 38-milionowego państwa tyle lat jest niewydolny, podobno kosztował jakieś grosze i opracowała go jakaś studentka. Po opisie procedury, jaka się odbywa, normalny człowiek może pomyśleć, że to jakiś Mozambik albo Papua. Po drugie - dlaczego tysiące ludzi nie mogły głosować? ePUAP cz inny pułap (może gminny?) nie zadziałał? Te wybory powinny być powtórzone. Tyle w temacie! A dziady leśne na zieloną trawkę.
 • @kula Lis 67 13:18:38
  Zobaczymy. A system do głosowania, to chyba państwowa sprawa ;)
 • @kula Lis 67 13:14:23
  Pan jest tak agresywny i fanatyczny, że żałuję, że nie miałem okazji głosować na Trzaskowskiego.
 • @Rebeliantka 13:26:49
  Jeśli nie było należytego monitoringu przebiegu całej drogi kart wyborczych/głosów, śmiało można zakładać po-wielanie fałszerstw z przed lat przez kolaborację (Cejrowski ma receptę aby zmienić budynki wszelkich urządów publicznych lub chociaż powyrywać wszelkie instalacje zamieniając je nowymi) .
 • @Pedant 13:27:22
  Akurat w tym wypadku kula Lis ma rację.

  Proszę to sobie wynagrodzić w innym głosowaniu, bo takich Trzaskowskich pełno jak Polska długa i szeroka; łatwo ich rozpoznać, bo są to miernoty kręcące się od trzech pokoleń koło każdej intratnej posady i stanowiska.
 • O tym wiadomo było już od dawna, kiedy PiS był papierową „opozycją”
  „Są chęci, lecz kompletny brak kadr i dogłębnych projektów kulturowego przeformowania kraju.”

  A skąd mają się te kadry brać, kiedy do PiSu trzeba dwóch wprowadzających, aby się do tej partii można było zapisać? To jest „klub samozadowolonych weteranów” (przepraszam weteranów), bardzo ekskluzywny, bo „weteranów” nie przybywa, oni po prostu wymierają.

  Bardzo wątpię, czy tam są jakiekolwiek chęci na zminę czegokolwiek, jest to bajdurzenie typu bujania w chmurach i budowania zamków na lodzie po to, aby zauroczyć tym bajdurzeniem wyborców i dostać się bliżej koryta, tyle że ze słowami „Bóg, Honor, Ojczyzna” na ustach.

  „Po owocach ich poznacie”, a owoce zatrute, a co najmniej przyprawiające o niestrawność.

  Poza tym morze hipokryzji. Jeśli mieć wroga okupanta w rządzie to chyba już lepiej takiego, który się nie kryje i mówi wprost, że „polskość to nienormalność” (nie agituję za PO), albo przyznaje otwarcie, że będzie przyjmował setki tysięcy imigrantów z krajów trzeciego świata i miliony z Ukrainy, a nie robił to potajemnie, wrzeszcząc jednocześnie z trybun, że żadnych imigrantów nigdy nie przyjmie.

  „Naród głupi wszystko kupi”, ale do czasu.
 • @kula Lis 67 11:37:39
  Ludzie !
  Zwycięstwo z 33% nad "wszyscy przeciw PiS jest imponujące ! pamiętajcie o tym, polowa jak zawsze ma w tyłku wybory, nie udało się zmobilizować ludzi by poszli glosować i tyle.
 • @kula Lis 67 11:37:39
  Panie kula lis p. Zbigniew Wojtera, bo o niego tu chodzi, jest aresztowany przez funkcjonariuszy władz PiS na podstawie zarzutów, które na razie nie zostały osądzone więc radziłbym ostrożność w ferowaniu "wyroków".

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Wojtera

  https://ele24.net/wiadomosci-leczyca/wydarzenia/zwrot-w-sprawie-wojta-gminy-daszyna-zbigniewa-wojteryprokurator-odsunieta-od-sprawy

  http://wleczycy.pl/index.php/2018/10/22/wybory-2018-kto-w-radzie-gminy-daszyna-wyniki/

  Przypomnę panu na koniec, że p. Mateusz Piskorski od maja 2016 r. także przebywa w areszcie na podstawie działań funkcjonariuszy władz PiS. Niemal 2,5 roku trwa " próba postawienia zarzutów" - abstrahuję bowiem o słabo umotywowanych ( nie mówię już o udokumentowanych) pomówieniach publicznych w wykonaniu prokuratorów.
 • Do @Husky 16:57:59
  Husky ! do nakładów pracy jaki PIS wykonał to Klęska !!!!! Pis jezdził po całe Polsce byliście we wszystkich woj. namaszczaliście wszędzie swoich kandydatów i co ? ledwo 7 % więcej od żydowsko-złodziejskiej zarazy PO N PSL ?

  Mieliście znieść z powierzchni ziemi PSL ! i co ? rolnicy poparli ten żydowski ZSL !!!
  ja ci mówię z rozpaczy bo wasza polityka niszczenia rynku rosyjskiego zaowocowała że na polach sadach itp. leża odłogiem plony bo nie ma na nie zbytu bo OGROMNY rynek rosyjski całkowicie zdewastowaliście swoją anty-rosyjską polityką i to wam rolnicy pamiętają

  Ile było zapewnień że PIS jak dojdzie do władzy to będzie słuchać obywateli ! i zapewnialiście [ Duda Kaczyński itp ] że Obywatele mają prawo do REFERENDUM ! i co Husky ? jajco Husky bo jest jak zawsze !

  3 lata władzy PISu i czy odbyło się jakieś REFERENDUM ? a pytań jest wiele ! Duda coś chciał ale go uciszyli i spasował

  Słowianie ! Trzy lata władzy PIS to dalsza okupacja Polski i Polaków w interesie żydów z IZRAELA !
  Słowianie finansowo PIS jest lepszy od PO ! ale polityka PIS sięgnęła DNA !

  APEL ! w ważnych sprawach Polacy mają prawo się wypowiedzieć w REFERENDUM !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 09:14:15
  Zgadzam sie .....
  w 50%
  Reszta to nadinterpretacja
  Pozdr.
 • a może to połowiczność zaprojektowana?
  W kgb, stasi albo u merkel? Jeśli tak, to i stworzony rząd z połowicznych, tudzież mniejszych jak pół? No to jest idealnie zaprojektowany rząd, wojna z prezydentem, i nicnierobienie jest też zaprojektowane. A wtedy zdrada pełną MORDą. Faktycznie ten klub jest na oko niesamowicie głupi. Niektórzy faktycznie sorosowaci zdrajcy. Ale tacy matołkowie to najlepszy team do zdradzania narodu. Każdy bardziej myślący byłby niewygodny.
  I teraz do kompletu trzeba drugich zdrajców: media, które nie pokażą nowych twarzy, nowych myśli, i nowych projektów. I wiadomo że niemcy i rosja mogą i jednych kupić, i drugich zastraszyć.
  Przekopu nie zrobili, niczego nie zrobili, ostatni wprowadzili 500 plus. I takie coś chodzi na msze do kościoła.
 • @kula Lis 67 13:18:38
  kręcą te wybory jak poprzednie pewno.
  Pamiętacie tuska PO notowało po 40-70 procent poparcia, to samo kacza firma, no i zarówno jeden wynik jak drugi nie wydawały się realne - były skręcone.
  Całe ustawienia wyborów były pod kręcenie - niszczenie głosów po 3 dniach? Aby ukryć liczne przestępstwa. A teraz nie można filmować, a komisje idą nocą pospać sobie? Żeby można było kręcić wybory. Oszukują, inaczej społeczeństwo mogłoby kogoś prawdziwego wybrać. Jeśli brać najgorszy scenariusz to cała polska sprzedana, a tam odbywa się tylko bal marionetek. Jak naprawdę jest - może politycy to wiedzą? Ciekawe kto kieruje i jest zatrudniony w wywiadzie. Czy znajdzie się tam choć 1 patriota?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031