Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
134 posty 131 komentarzy

varietas vestis reginae

wawel - "Jesteśmy oceanem w nocy, wypełnionym poblaskami światła. Siedząc tu razem, jesteśmy przestrzenią między rybami a księżycem." [Dżalaluddin Rumi]

PIS u szczytu i wybory: Jakow Niechciał albo Jaś Niemógł

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Finisz kampanii wyborczej. Człowiek myślący w takich okresach czuje się... wyobcowany. Czas wyborów. Jak w 1989.

Finisz kampanii wyborczej. Człowiek myślący w takich okresach czuje się... wyobcowany. Prezes strzelił w 10 i sam pobiegł do tarczy, by potwierdzić, że strzała trafiła w sam środek tarczy, chociaż na tarczy - wykonanej z tego samego papieru, z jakiego drukuje się banknoty – dali Bóg, nie widać żadnych narysowanych kręgów, oprócz kręgów ze splątanych taśm. Niepotwierdzone jeszcze głosy (przypuszczenia?) złych kreatur sugerują, że izraelskie kręgi z okolic afery Get Back (jednostki typu aresztowanego niedawno Piotra Bramsona, przedstawiającego się jako były pracownik polskich służb specjalnych i specjalista d/s izraelskich systemów bezpieczeństwa, właściciel koszernego cateringu w Warszawie, szef koszernej kuchni w hotelu Marriott organizator – wraz z Gąsiorowskim – słynnej eskapady ponad stu urzędników z Lublina do Izraela, ongiś działacz Komisji Rabinicznej ds. cmentarzy oraz ekspert głośnego think tanku WSI i Mosadu) mogą coś mieć na obu panów Morawieckich. Póki co do Izraela poleciał teraz na 2 dni Soloch.


PIS przeżywa swój szczyt. Po spektakularnej porażce modelu oparcia „trzeciej transformacji” na dwulicowym karierowiczu, historyku organizacji swojego ojca – prezes już nie wykrzesa drugiej tak zamaszystej koncepcji. Porażka ta przyjdzie, to pewne, przyjdzie albo ze źródeł taśmowych, albo z biegu zwykłej rzeczy kolei, czyli po „gierkowemu”. Lepiej już było dla PIS-u. Kunktatorstwo (rekonstrukcja), głuchota na głos swojego elektoratu, kult zakonu partii wewnętrznej i „świętych starców” zamiast postawienia na odmłodzenie kadr całej partii (jak uczynił to Orban), lawiranctwo względem środowisk LGBT (i marksizmu kulturowego), upieranie się przy antypolskiej koalicji z gowinowcami, żywiołowe amatorstwo ekonomiczne, obojętność i wrogość względem środowisk narodowych – dopełniają obrazu tego kolosa na glinianych nogach, którym na własne życzenie stało się PIS. Jest to szczyt, od którego zaczyna się zjazd. Prezes jest zachwycony rządem swojej produkcji, nie narzeka. Właśnie taki sobie wymarzył. Od teraz już będzie tylko gorzej dla PIS-u. Oczywiście, może się to odwlec, smużyć się przez kilka lat, ale na więcej ich nie stać a i wcale nie czują braku i nie chcą więcej. PIS Morawieckiego to powolna agonia tej partii i jej sił i zdolności państowotwórczej. Brudziński, Gliński, Gowin, Czaputowicz, Niechciał, Emilewicz-Szyler, Ardanowski, Kwieciński, Lesisz, Lipiński – to herosi Prezesa z którymi teatr swój on widzi ogromny. Dzisiejsze PIS to po prostu AWS Strong lub UW Light – a cała reszta to nasze wishful thinking. Zdecydowanie Brudzińskiego wobec narodowców (po raz kolejny) i koalicja Jakiego z LGBT-owskim Guziałem oraz Jakiego deklaracje o tym, że każdy będzie mógł demonstrować - to tylko jawne symbole oportunizmu i zarazem jego skutki.


Jak pisał specjalista od aksjologii, Max Scheler (streszczam sens): każdy dokonany wybór równa się zamknięciu ścieżki niewybranej. Oczywiście, mowa jest tu o wyborach i s t o t n y c h . Wybory nieistotne da się „odkręcić”. Wybory istotne skutkują zmianą struktury, restrukturyzacją. Cofnięcie zaś restrukturyzacji to proces na dekady.


Przejęcie władzy nad daną sferą, dziedziną (gospodarki, strategii gospodarczej państwa, kultury, prawa etc.) równa się wymuszeniu kilku kluczowych wyborów (decyzji), które zdeterminują dalszy bieg rzeczy w danej sferze na dziesiątki lat. Takie były zlecone Balcerowiczowi i Lewandowskiemu zadania. Aktualnie – rzekomo – polska strategia gospodarcza pisana przez mgr historii Morawieckiego i kierowcę „rodzinnego” Cezariusza Lesisza ma „odkręcać dewastacje Balcerowicza i Lewandowskiego”. Wszystko jednak wskazuje na to, iż „układu dolnośląskiego” rządy (takie już się rozpoczęły a ich pełnia nadchodzi) są takimże nieodwracalnym, destrukcyjnym projektem – jak projekty realizowane przez UW i UD (pod egidą dość łatwo identyfikowalnych obcych centrów mocy). Projekt wybijania szyb w oknach (transformacja ustrojowa) i dzisiejszy projekt wstawiania szyb (jak przejęzyczając się powiedział premier – "trzecia transformacja") – wydają się być tak samo nieodpowiedzialne i zzewnątrzsterowne. Różnią się tylko muzyką puszczaną robotnikom pracującym na budowie za miskę ryżu, wtedy rozbrzmiewał rap, dzisiaj pieśni powstańcze. A jeśli ktoś zastanawiał się nad niezwykłą karierą nowego Wachowskiego, czyli kierowcy i sekretarza panów Morawieckich, Cezariusza Lesisza, wagabundy po radach nadzorczych Agencji Rozwoju Przemysłu i Totalizatora Sportowego (żona: rady nadzorcze PKO BP i Orlen), dla którego po bankructwie jego firmy i narobieniu długów w USA premier Morawiecki stworzył nowe, specjalne stanowisko (pełnomocnik ds. rozwoju gospodarczego) i jeśli ktoś dumał nad przedziwnym imieniem i nazwiskiem rzeczonego neoWachowskiego, tego zapewne zaciekawi, iż nadzwyczaj na polskim gruncie osobliwe nazwisko Cezarego Lesisza występuje w spisach Żydów wołyńskich (w angielskiej transkrypcji w formie „Leshisha). Są w rządzie dobrej zmiany oraz miast i... w s i  rzeczy o których się nie śniło... Deep net, deep state.


Rząd obecny wydaje się być rządem wygaszaczy. Czaputowicz wygasza możliwość budowania silniejszej pozycji w stosunkach z Niemcami i UE. Jerzy Kwieciński - Minister Inwestycji i Rozwoju to kopia ciapciuciowa Czaputowicza, proszę uważnie przypatrywać się jego wystąpieniom, podobny jest ton głosu, mimika i tiki, to identyczny, bezkręgosłupowy, usłużny, niekreatywny typ. Dobra zmiana wręcz lubuje się w takich politykach. To już nie pomyłki Prezesa, to reguła. Pozornie kompetentnych, gadatliwych, tchórzliwych, pełzających przed silniejszymi. Ostatnio zrobiono badania porównawcze żywności niemieckiej sprzedawanej w Polsce i w Niemczech. Polecam relację z tych badań zaprezentowaną na Polsacie przez samego prezesa UOKIK – Marka Niechciała – kliniczny obraz braku kręgosłupa i pomyślunku. Strężyńska była zbyt silna i myśląca na rząd PIS-u. Ten pan to kolejna kopia Czaputowicza i Kwiecińskiego. Wniosek: w rządzie urodzaj na osoby w typie Jasiu Niemógł a Franek Niechciał. O tym, co wygasza „pani od kultury”, p.Emilewicz, która, jak sierotka zaplątała się na front wojny cyfryzacyjnej, o tym, aż strach myśleć. Przypomnijmy, że podobnie jak Ardanowski pani od kultury Emilewicz, de domo Szyler – z pierwszym wyjazdem zagranicznym udała się do Izraela. Pani, którą „aniołowie prowadzący” polską rerestrukturyzację (rere...) wpuścili w obszar bezpieczeństwa cyfrowego państwa. Całość obrazu dopełnia operacja wygaszania projektu Trójmorza.


Drobne, rozlatane oczka Przewodniczącego Parlamentarnej Grupy Polsko-Izraelskiej, p.Ardanowskiego wróżą jak najgorzej. W pierwszą służbową podróż po objęciu stanowiska ministra rolnictwa Ardanowski wyjechał do Izraela... Teraz – jak Józef w Egipcie zboże – tak Ardanowski będzie skupywał nadprodukcję jabłek po 25 gr. Sadownicy wolą oddawać za darmo. I o to właśnie chodzi. O to, by w przyszłych latach zrezygnowali. Ardanowski to wg wszelkich znaków – wygaszacz, Lewandowski rolnictwa i sadownictwa. Restrukturyzator. Transformator. Zboże, owoce, kukurydza, rzepak etc. z Ukrainy zalewają polski rynek A flamingi, lemingi, pelikany i leszcze ekscytują się potępianiem pana Furgo. I z rękawa "ekonomicznego" wytrząsanymi wizjami e-aut, dronów, kolejek linowych, przemysłem... wiedźminowym. Aaa, i jest jeszcze teatr żydowski w budowie. Tak, to jest ten skrót myślowy kolejnej transformacji, to jest hasło równe wańkowiczowemu "Cukier krzepi!": teatr żydowski w budowie...


Proizraelski neoAWS prowadzony przez dwulicowego fantastę contra turańska, antypolska opozycja – oto obecna, katastrofalna, żenująca scena polityczna. Modelu węgierskiego PIS nie był w stanie powtórzyć ze względu na ograniczenia osobowościowe, mentalnościowe i... genealogiczne „zakonu”, „partii wewnętrznej” i... patronów. A kiedy ograniczenia są tak silne i liczne to i „mój Boże” nie pomoże. Mamy riplej  czasów Wałęsy z siekierką, która żadną siekierką nie jest. Sorry, siekierka jest, siekierka goni zawsze to samo, czyli ściga możliwość powstania silnej, narodowej, polskiej partii.

image

 

KOMENTARZE

 • Niezależność żywnościowa, waluta lokalna i krąg obfitości - Lena Huppert i Wojciech Dobrzyński
  https://gloria.tv/video/hbSz3qyvHRVV6nCy7FJNWenTL
 • @trojanka 20:12:19
  Każdemu chłopu trojankę!!!
  A jak pyskuje , to trzy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:18:24
  Felicjan!na Kopiec!
  Wpierw poszukamy Jejmość Wojtasowej coś świeższego i nie zrzędliwego!
  Niech kobieta odżyje!!
  https://img3.demotywatoryfb.pl//uploads/201104/1302097940_by_melaniae_600.jpg
 • PIS u szczytu i wybory
  https://antykomunista.neon24.pl/post/145926,katastrofa-ekologiczna
 • @trojanka 21:43:53
  Eeee, podejrzewam, ze w domu to p.Wojtasowa zawiaduje a p.Wojtas skwapliwie wypelnia obowiazki. Stad te uszczypliwosci wynikajace z meskiej frustracji.
  Ale moze sie myle...
 • Jaki Bylejaki
  Polecam wpis pt. „Jaki Bylejaki”
  fragment
  Jaki – kandydat PiS na prezydenta Warszawy – postanowił wystąpić z partii i wyjechać do Madrytu, gdzie zamienił kilka słów z budowniczym metra. W ten sposób chce udowodnić warszawiakom, że zbuduje w stolicy Polski dwie linie metra albo nawet i trzy w pięć lat. Cała kampania Jakiego oparta była na dwóch prymitywnych założeniach:
  Całość: http://sila-lewicy.pl/info-dnia/169-jaki-bylejaki
 • @morgan 22:44:49
  Właśnie żona wróciła z pobytu w "sanktuarium" wegańskim p. Dąbrowskiej w Zambrowie.
  Schudła i złagodniała.
  Jak będzie pyskować, to znowu ją tam wyślę.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:23:46
  "Schudła i złagodniała.
  Jak będzie pyskować, to znowu ją tam wyślę."

  My wiemy kiedy Was terroryzuje, wtedy ucieka Pan na neon24 i perroruje.

  Naczynia połączone. :)
 • Do młodych wyborców;
  Patrzcie dzieci oto PIS,
  To coś jak Platforma BIS,
  Aneks, Smoleńsk, rozliczenia ?
  Macie "pińcet" - dowidzenia.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:23:46
  Panie Krzysiu, sądzę że nie tylko ja mam dylemat natury: kto właściwie w Waszym związku jest Leoncjem a kto Izaurą.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930