Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
89 postów 103 komentarze

varietas vestis reginae

wawel - "Jesteśmy oceanem w nocy, wypełnionym poblaskami światła. Siedząc tu razem, jesteśmy przestrzenią między rybami a księżycem." [Dżalaluddin Rumi]

Spotkanie Jaruzelski - Rockefeller [stenogram]

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wszystko zaczęło się od...

New York, 25.09.1985 r.

-        [Rockefeller] Słyszałem, że macie jakieś kłopoty z tubylcami

-        [Jaruzelski] Z Polakami, tak się nazywają sami.

-        Mniejsza o to. Ile można stracić?

-        Nie rozumiem.

-        No dobra, grajmy w otwarte karty. Nie dość, że macie tam od 40 lat ciągły burdel z tymi nazarejczykami, to teraz jeszcze chałupa się wam zawaliła na głowę. Trzeba coś z tym zrobić. Byśmy musieli zrobić jakiś przegląd, bilans, audyt. Czy warto w ogóle się babrać w tym. Potem zostaniemy jak z Rosją, bardach, niewolnicy nachlani 366 dni w roku, miejsce obserwowane, trudno rozkręcić coś perspektywicznego.

-        U nas inaczej.

-        Czemuż to? Chlać lubią, nauczyliśmy ich tego. No, robotni są, to prawda. Nie to barachło czarne, które żeśmy statkami wozili do Ameryki w pięknym, dawnym XIX w. Ale miejsce jak u Pana Boga za piecem, co prawda, to prawda. Paradis Judaeorum.  To ile macie sztuk tego dobra? 30 milionów? Nie za bardzo płodne są te Sarmaty? Haha. My nie lubimy ciasnoty. Ten dureń Herzl  i Anglicy wpakowali nas w tę palestyńską, ciasną piaskownicę – szlag niech ich trafi.

-        Powierzchnia 312 tys km. kwadratowych.

-        Ok., ok... Fatalnie, że trzeba będzie te wasze warsztaty, co je dumnie zwiecie fabrykami, likwidować, złom sprzedawać, wywozić. Bolsze..., sorry, opozycji waszej sprzedawać. Zachciało się temu waszemu guru śląskiemu uprzemysławiać. „Aby Polska rosła w siłę”, fantasta. Chciał być lepszy od naszego Lema, haha. Odbiło gojowi: suwerenność gospodarcza, potęga przemysłowa. Napożyczał od nas – na konsumpcję... dla naszych, hahaha. Lubię takie sztuczki. Od razu człowiek czuje, iż nie na darmo Wszechmocny go wybrał przed wiekami. Stocznie, huty, węgiel, cukier, elektronika, rolnictwo rodzinne – co tam jeszcze macie? Wszystko OUT! Trochę naszych ma dojechać wkrótce, czy wy tam myślicie, że po to uciekają od piasku w płucach, żeby wdychać wasze dymy przemysłowe?

-        My nie stawiamy warunków...

-        Tak myślę, hahaha. Na co wam potrzeba?

-        Podtrzymać to wszystko jeszcze z 5 lat. Na później jesteśmy dogadani z Rosją.

-        Dogadani z Rosją? Ot, bezczelność, generale. Zapomnijcie o dogadywaniu się z kimkolwiek. Czerwoni bez nas nie kiwną ręką, chociaż udają, że nic sobie z nas nie robią. To tchórze i pozoranci. Zapamiętaj, generale – jak my wejdziemy, to nikt już nie wejdzie. Jasne?

-        ...

-        Znaczy, jakaś ławka się tam znajdzie dla waszych socjalistów, liberałów i tych, jak to ich zwą – konserwatystów, hahaha. Byśmy się zanudzili inaczej. Aszkenazim nie za lotne są heroes. Już lepiej czasem z jakimś podległym Sarmatą słówko zamienić w sejmowym barze.

-        ...

-        A jak nie weźmiemy tego bajzlu? Lubię się drażnić z generałami, hahaha. Zwłaszcza takimi, którzy muszą swój naród za grdykę trzymać. I wciąż oglądać się za siebie.

-        Czemu mielibyście nie wziąć?

-        Za drogo, hahaha. Koszta się nie zwrócą. Ile nam proponujecie, żebyśmy coś wymyślili, po czym znowu wam – ofermy jedne, naród ucieknie do lasów z karabinami i będziecie nas prosili o uzupełnienie populacji, hahaha, znaczy się uszlachetnienie rysów i bazy nazwisk. Piszemy plan, potem kilka lat macie na przystrojenie mieszkania na nasze powitanie, no a potem, to – sądzę – ze 30 latek (Jahwe też lubit trojcu) na nas popracujecie, sorry, popracują – waszą wierchuszkę zabezpieczymy – w rozsądnej ilości – oczywiście. No a jak minie 30 latek, to jak nasz poprosicie, to może zostaniemy kolejne. Ale wtedy już dużo naszych zacznie się przenosić do was. Bez obaw, jakaś kongresówka zawsze dla was się znajdzie – służba musi mieć swoją przebieralnię, hahaha.

-        Trudne warunki...

-        A kto do kogo przyszedł? Chłopie, ty lepiej nic nie mów, jak masz mówić i tracić. Ty mówisz – ty tracisz, ja mówię, ty zyskujesz. To ty już lepiej nic nie mów, haha. Za jakie grzechy my mamy się użerać z tym waszym katolicyzmem, to potraja koszty. Ile my się namęczymy z omijaniem tej waszej uczciwości, honoru i tych innych idiotyzmów nazarejskich. Z opróżnianiem tych waszych kościołów. Stocznie zlikwidować – to rach-ciach. Jeden kościół w Polsce skasować, to 20 lat pracy. Kiepski interes. Niemiec tępy w swej masie – prawie nas nie odróżnia od autochtonów. Głupimy ich Lutrem, przyciągamy jego antysemityzmem, hahaha. Udajemy praktycznych Niemców i kościółki przerabiają na dyskoteki i markety. Tam można się osiedlać. A u was zawsze tak jakoś dziwnie się czujemy. Więcej kalorii wydatkowujemy, hahaha. To podraża koszty.

-        To jakiej chcecie gwarancji?

-        Weksel? Hahaha. Papiery to my wprowadzamy do obiegu, nie wy. Od wieków. Dacie – po tradycji europejskiej – media, kulturę, sądy, jakieś puszcze, lasy, no i jakąs partię rządzącą i 3 trzy w odwodzie i wtedy możemy dalej gadać. Gminy wyznaniowe nasze, oczywiście, przywrócić. Kamieniczki ukradzione nam oddacie w procesie trochę dłuższym, długofalowym, zapośredniczonym przez waszych, czasowych właścicieli, żeby nie szokować prostego ludu miast i wsi. Władze samorządowe muszą przez minimum 5 kadencji być nasze. Świątynię Salomona postawić w tej waszej-naszej stolicy. Nazwiecie ją Muzeum, bo jeszcze jakieś klerykały by podpaliły. A Muzeum Polacy przełkną. To taki naród pobudliwy poznawczo i intelektualnie, haha. B'nai B'rith zainstalujecie troszkę później, żeby nie kojarzyło się z transformacją. W imię społeczeństwa otwartego, hahaha. Musi też być jakiś nasz prokurent, macie tam tego, no jak mu tam , Szechtera. Może się nada. Sprawdzimy jeszcze, jak tam z nim, czy sięga do Dawida w swoim drzewku, czy z jakichś, nie daj boże prozelitów wywiódł go Elohim. Coś nie pasuje?

-        A co z armią?

-        Jaką armią? Mundury możecie sobie nosić, armia pójdzie tam gdzie stocznie. Postrzelacie sobie na strzelnicach.

-        Kto napisze plan?

-        Cóż za ciekawość. Europejska jakaś taka. Mamy sprawdzonego ekonoma, hahaha. Specjalista od reformy plemion zacofanych, Boliwia itp 1). W sam raz dla was, hahaha.

Pomoże mu drugi z banku Citi. Zrobimy wersję „transformacja dzika”, czasem lubię pooglądać thriller realny, haha. Wasz wieszcz pisał wielką improwizację, to i my popatrzymy sobie jak będziecie biegać jak poparzeni, nie wiedząc, co się dzieje, i gdzie w mig znika kasa, przemysł, rozum i wiara, hahaha. A wszystko pod hasłem wolności i niepodległości. Tylko musicie dać jakiegoś waszego na szyld, bo naszego pogonią te Sarmaty. Mają intuicję skubani, zawsze wyczują zapach mocy Mocnego. Dawajcie mi tu nazwisko, chyba jesteś, generale przygotowany? Sprawy trzeba puszczać w ruch szybko. Dajecie nam dziś nazwisko, my jutro sciągamy go na stypendium, poduczymy kolegę podstaw ekonomii, żeby się nie zbłaźnił, jak go jakiś dziennikarz, nie z naszych, zacznie przepytywać.

-        Bochniarz, Balcerowicz... Może ta Bochniarz...

-        Kobieta? Zwariowaliście? Bankier to więcej niż Aron i Mojżesz razem wzięci. Bankier to głos Potężnego. Dajcie tego Balcerowicza, choć nazwisko takie jakieś pogańskie, jakimś Baalem pachnie. Bochniarz jest od Fulbrighta, jeśli dobrze pamiętam. Weźmiemy ją do Minnesoty. A jak już ogłosicie tę, jak jej tam, wolność, haha to zrobimy tę niewiastę ministrem przemysłu i handlu. A swoją drogą dowcipna nazwa: ministerstwo przemysłu i handlu. Przemysł wam znikniemy, handel weźmiemy w swoje ręce, ale ministerstwo będzie wasze, hahaha.  A jeśli chodzi o Kościół, to włączymy ekumenizm 2) i ci wasi nazarejczycy przestaną rozumieć w co wierzą, haha. Nie będziecie musieli, jak w zeszłym roku, tych odważniejszych neutralizować, bo z tego jakieś kulty męczenników powstaną i kłopot na nowo. Ekumenizm to załatwi humanitarnie, haha. Nie ma jak rozmycie wszystkiego. Woda praprzyczyną, jak mawiał Tales.

-        A hasło? Pod jakim hasłem to mamy zrobić. U nas lud waży słowa, które wypowiada i słyszy.

-        Hasło? Hahahaha! Znalazł problem. I ciebie brali do NKWD, czy tego GRU? Ty, generał, sobie pomyśl. Jak ja tobie pożyczam dużo, żebyś ty oddał mi bardzo dużo, to czy my rozmawiamy o gazetach, w które my te pieniądze zawijamy? No, ale niech będzie. I understand. Taka wasza tradycja, że karton ważniejszy od bananów, haha. Hasło WOLNOŚĆ! A jakie by inne. Solidarność. Transformacja, przemiany Owidiusza, lot Ikara, Europa czy jak tam, do diabła chcecie, Odyseja, Eneida, Lechiada! Uwierzą we wszystko, byle by im na pierwsze 2 lata trochę kiełbasy rzucić, gołych bab, 100 gatunków piwa, 50 rodzajów serów i dać paszport i prawo pracy za normalną płacę za granicą – i już są nasi, haha. Ci bardziej przedsiębiorczy wyjadą za chlebem i zostaną – co by nam tu nie kwękać i jakiejś insurekcji nie robić albo powstań. A z całą resztą sobie poradzimy. Pójdą jak woły na rzeź. Czcząc datę założenia rzeźni i odznaczając naszych kierowników sklepów mięsnych i tych z nich, których kupimy. Będzie OK. Chyba że w Austrii albo Francji coś wywiną. Zanosi się na długie i szczęśliwe małżeństwo, hahaha. Rzeczpospolita dwóch narodów – nie mogę się za bardzo śmiać, bo mam 4-e serce, a to zwiastuje koniec rychły lat młodzieńczych.

-        Zgoda.

-        A jak tam drzewko u generała? Sprawdzone? Ze strony mamusi i tatusia?

-        Nie wiem, czy mogę w tej kwestii was usatysfakcjonować.. Archiwa poniszczone przez Niemców.

-        Trzeba było trzymać w swoim Jeruzalem, haha. Aaa, przecież wy nigdy nie mieliście Jeruzalem. Tylko te jakieś stolice, przenoszone, burzone – barbarzyńcy. OK., to my to sprawdzimy, ale radzę, nawet w wyniku pozytywnych wyników testu czegokolwiek sobie po tym nie obiecywać. A jak tam Geremek? Zdolny otumanić, sorry, przekonać tubylców?

-        Myślę, że tak.

-        Ok., to niech będzie: Balcerowicz, Michnik, Geremek, od Sorosa damy chyba Smolara, sprawdzona rodzina. Kwartecik jak się zowie, jak wam zagra, to tańcom i swawolom nie będzie końca, hahaha. Reszta się sama ułoży. Jurka wyślemy już ze szczegółami za 3-4 latka, obgada etap wstępny, zarejestruje fundacyjkę 3). Jakieś pytania?

-        Nie.

-        To do roboty. Odważnie, ale z rozwagą. Bo licho – czyli Lach – wprawdzie śpi, ale sen ma czujny jak mało kto...

 

Przypisy:    

 

1) Jeffrey David Sachs

2) zob. Narodziny i cele ekumenizmu

               Rok 1988

3) por. prof.Witold Kieżun: "Wszystko zaczęło się od przyjazdu do Polski amerykańskiego wielkiego spekulanta giełdowego, jednego z najbogatszych ludzi na świecie George´a Sorosa, mającego jednocześnie wielkie ambicje rozwijania idei "otwartego świata". Tę społeczną działalność realizował poprzez tworzenie licznych fundacji i finansowanie uniwersytetów - w sumie miliardami dolarów. W maju 1988 r. przyjechał do Polski, spotkał się z gen. Wojciechem Jaruzelskim i premierem Mieczysławem Rakowskim, przedstawiając swój plan radykalnej transformacji systemu gospodarki planowej na wolnorynkową, i otworzył w Warszawie Fundację im. Stefana Batorego. 7 miesięcy po jego wizycie ustawą z dnia 23 grudnia 1988 roku komunistyczny rząd i Biuro Polityczne Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, partii, której statutowym celem było zbudowanie socjalizmu na gruzach kapitalizmu, podejmują decyzję o wprowadzeniu w Polsce ustroju kapitalistycznego w jego klasycznej, ortodoksyjnej formie na podstawie kodeksu handlowego z 1934 roku."

 

 

 ==================

image

George Soros i David Rockefeller

image

Pierwszy rząd

image

Wybór Jaruzelskiego na prezydenta

image

Buzek, Soros, Kwaśniewski, Geremek

image

 

KOMENTARZE

 • Autor
  ...fajny blog...ale czy ten stenogram realny, czy beletrystyka?
 • Autor
  Chciałbym poznać nazwisko stenografa.
  Zabawię się w zgaduj-zgadule : Andersen ? Jeden z braci Grimm ? A może Ezop ....?
 • Do autora
  Kto jest autorem tego stenogramu ?
 • @trybeus 09:08:34
  realne, nierealne, jest duże prawdopobieństwo, że ta rozmowa tak własnie mogła wyglądać. Znamy relację grackiego wysokiej rangi dygnitarza, który przyjechał do Brukseli na rozmowy i gdy w zamkniętym pokoju, przez samych przewodniczących tych różnych unijnych urzędów (podobno także przez Tuska), został zmuszony do podpisania ważnego dokumentu.
  Sam kiedyś brałem udział w takiej międzynarodowej rozmowie tzw "strategicznych inwestorów" (najzwyklejszej w świecie międzynarodowej mafii) i mniej więcej tak własnie ona przebiegała.
 • @SZS 10:34:14
  Jak zwykle odezwali się naiwniacy którzy myślą że tam na szczytach globalnego biznesu i polityki panuje hajlajf rodem z Dynastii:-) ech ci tragicznie śmieszni naiwniacy.
 • Czy to takie ważne
  .
  czy tekst jest autentyczny ? My żyjemy w świecie ułudy mediów masowych, które też niewiele mają wspólnego z rzeczywistością. Weźmy Daesh (wg. mediów "państwo islamskie"), islamski autorytet ajatolah Chamenei na to

  - http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/129396,czy-wps-walcza-z-katolikami#comment_1276630

  Nie jest rzeczą aż tak ważną, czy opis jest "oryginalny", tylko czy oddje oryginalny stan rzeczy ? Weźmy słynnych "Mądrców Syjonu", czy mniej znane "Listy toledańskie"

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/wybrane-tek/

  czyż nie oddają one dość dobrze to, co można było zarejestrować.

  David Rockefeller, niedawno zmarły, bez wątpienia należy do tej elitarnej grupy zbrodniarzy

  - http://wawel.neon24.pl/post/139665,wylaczmy-wreszcie-sorosa#comment_1404766

  przy czym G. Soros był u niego raczej chłopcem na posyłki. A więc jak taki zbrodniarz mógł prowadzić rozmowę z tego rodzaju wypierdkiem jak Jaruzelski ? W hierarchii władzy globalnego imperium była pozycja pana Wojtka naprawdę nieznaczna

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#Polska

  choć się wielu Polakom wydaje, że był on mocarzem, wobec nich tak, wobec pana Davida był skończonym kurduplem.
 • Wojciech Jaruzelski i Operacja „Most”
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/jak-jaruzelski-narazil-polske-na-ataki-terrorystyczne-w-imie-interesow-zydow-i-miedzynarodowej-finansjery-2015-12
 • No to sobie pogadali
  Jak amerykanski żyd z sowieckim żydem
  tylko tyle
 • Nie Husky
  -
  @Husky 20:59:45

  "No to sobie pogadali" - nie, nie, oni USTALILI Wolną Polskę

  - https://www.youtube.com/watch?v=jxTEPQGIEXg&t=14m56s

  Ten pan nie przyjechał aby sobie pogadać, władcy wydają polecenia albo formułują swoje życzenie, ale to jest to samo.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930