Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
89 postów 103 komentarze

varietas vestis reginae

wawel - "Jesteśmy oceanem w nocy, wypełnionym poblaskami światła. Siedząc tu razem, jesteśmy przestrzenią między rybami a księżycem." [Dżalaluddin Rumi]

"Arutz Sheva": dziadek D.Tuska był żydowskiego pochodzenia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy dziadek Donalda Tuska był żydowskiego pochodzenia ("whose grandfather was Jewish")? Tak podaje izraelska agencja "Arutz Sheva" ("Israel National News"). Czy "z powodu dziadka" przegra już drugie wybory? A może, z tegoż powodu, właśnie je wygra?

Za kilkadziesiąt godzin zostanie wybrany nowy przewodniczący Komisji Europejskiej. Duże poparcie ma Donald Tusk. Postać dość znana w Europie i Niemczech. Także w Polsce. O Donaldzie Tusku – wydawałoby się, że wszyscy wszystko wiedzą (mówiąc w Petru-language). Kiedyś zasłynął Jacek Kurski rzucając hasło, iż p.Tusk miał dziadka w Wehrmachcie. Co odjęło inkryminowanemu sporo poparcia i przegrał on wybory. Teraz znowu mamy wybory z udziałem p.Tuska. Czy p.Tusk nie skrywa jeszcze czegoś, co może mu skokowo dodać lub ująć głosów?

image_1782

Otóż, jest taka rzecz. Znana izraelska agencja informacyjna prowadząca serwisy info w 5 językach „Arutz Sheva” znana w j.ang. pod nazwą „Israel National News” podała informację, iż dziadek Donalda Tuska miał żydowskie pochodzenie. Nie wiem, czy to chodzi o tego samego dziadka, o którego kiedyś chodziło, czy o innego, niemniej informacja o tym podana przy okazji wizyty D.Tuska w Izraelu w 2008 r. – zawieszona jest na stronach agencji do dzisiaj. Od poprzedniej mojej wizyty na tej stronie 2 miesiące temu zniknęło  zdjęcie D.Tuska, ale news o żydowskim pochodzeniu dziadka i – być może związanym z tym – obdarowaniu b.premiera przez rabina ChabadLubawicz kultowym obiektem religii judaistycznej – mezuzą z fragmentem Tory – jest obecny nieprzerwanie na stronie „Israel National News” (//www.israelnationalnews.com/News/Flash.aspx/144742).  Jedyne zdjęcie, które ilustrowało informację genealogiczno-podarunkową zniknęło, ale zrobiłem 2 miesiące temu printscreen i wklejam poniżej. Następne zdjęcia są z innych portali.

image_1781

tttt

Il. 1. Fotografia z wizyty D.Tuska pod ścianą płaczu w Jerozolimie 9.04.2008 r. Następnego dnia z izraelskiej agencji “Israel International News”  popłynęła w świat wiadomość o żydowskim dziadku Premiera

Jakiś dociekliwy internauta mógłby zacząć zadawać pytania, czy może Wehrmacht nie wyklucza starozakonności (było dużo takich przypadków, dla wielu Żydów służba wojskowa w armii niemieckiej stała się od II poł. XIX pewną modą, daniem dowodu lojalności). Gdyby tak było – wnioskowałby dalej nasz internauta – wtedy J.Kurski znając całą prawdę mógłby dać do zrozumienia Tuskowi, że… wie więcej. Takie “przypadkowe” odkrycie w lustrze 3 kart z pięciu trzymanych w ręku podczas partii pokera skutecznie deprymuje… Bo niewątpliwie informacja o żydowskim dziadku mogłaby odjąć Tuskowi jeszcze więcej głosów… A może jednak chodzi o innego dziadka, wtedy, hmm, zagadnienie antenatów p.Tuska komplikuje się jeszcze bardziej. I wygląda ogólnie niezbyt wesoło.

image_1771

Il. 2. Moment wręczenia wielce znaczącego prezentu. Mezuza to pojemnik, który zawieszany jest na futrynach lub odrzwiach domów religijnych Żydów, zawierający ręcznie spisany na pergaminie fragment żydowskiej modlitwy Szema Jisrael

image_1770

image_1769image_1768

Il. 3-7 Swój wśród swoich? 9.04.2008 r. – kolejne fotografie z wizyty, na której padły dużo wyjaśniające słowa...

W każdym razie relacja z pobytu u ściany płaczu i fotografie sprawiają wrażenie daleko posuniętej komitywy, a izraelska agencja INN nie utrzymywałaby do dzisiaj trefnej informacji w archiwum swego serwisu. Gdy Rabbi Sholom Ber Stamblerwręczył Donaldowi mezuzę z intencją, aby chroniła jego i jego dom(mezuzę zawiesza się na na zewnętrznej prawej framudze drzwi), a potem chciał ją trzymać w ozdobnej szkatułce, żeby nie przeszkadzała premierowi w dalszej drodze i przeżywaniu świętych dla judaizmu miejsc – p.Tusk nie oddał jej, powiedział, że będzie ją sam niósł… Cóż za pietyzm, rzec można… kaszubski pietyzm ;).

image_1786Il. 8. Mezuzaimage_1785

Mezuza wręczona pod ścianą płaczu z błogosławieństwem judaistycznym, to już o wiele więcej, niż tradycyjnie uświadczane naszym przywódcom jarmułki. To wyróżnienie szczególne, nie dostępne każdemu z goszczących w Jerozolimie przywódców państw. Dociekliwy internauta podejrzewać mógłby w zespole tych działań strony izraelskiej ujawnienie częściowe tego, co wiedzą. Daje to wygodny sznureczek dla chcących kierować: ujawniliśmy na razie tylko tyle. Albo będzie po naszej myśli, albo powiemy więcej…

I chyba było po ich myśli. Polityka pro-izraelska D.Tuska i w roku 2008 i później była b.aktywna.

image_1758

image_1759

Powyżej – kalendarium dwóch etapów zbliżenia:
1.amerykańsko-diasporowa podgatowka (obietnica finalizacji restytucji mienia żydowskiego w Polsce) – marcowa wizyta w USA .
2. izraelska, b.aktywna wyprawa kwietniowa do… swych korzeni?

image_1778

image_1779

Donald Tusk i Angela Merkel to związek jak z Titanica, albo z Love Story. Z tym, że kobietą jest tu p.Tusk. Ewentualnie można też porównać ten układ do więzi Wokulskiego z Rzeckim…

Dociekliwi internauci przyglądając się szanownym przodkom Pani Kanclerz znowu szukają dziury w całym i wynajdują fakt, iż jeden z jej antenatów nosił nazwisko Kaźmierczak i urodził się w Poznaniu, a nazwisko Kaźmierczak nie było rzadkie wśród poznańskich i krakowskich Żydów. Jednak w tym przypadku niemieckie źródła cyfrowe lepiej strzegą intymności, niż izraelskie i dowodu w postaci potwierdzenia przez poważne agencje nie ma. Może poważniejsi gracze grają Frau Angelą niż p.Tuskiem. Kto wie…

am

Il. 11. Donald i Angela – zawsze razem pod błękitnym… niebem

W każdym razie na miejscu dziennikarzy prawicowych (ew. tabloidowych) periodyków – ja bym już dzisiaj od rana czekał pod domem naszego byłego premiera, by naocznie stwierdzić, czy Tora w skrzyneczce chroni jego odrzwia… Ale pierwsze co trzeba by zrobić, to zadzwonić do Rabbiego Sholom Ber Stamblera(do…Warszawy), gdyż b.prawdopodobne, że on jest w „kursie dzieła”, bo chyba to on nadawał korespondencję dla Israel National News spod ściany płaczu.  A „job” zachodu jest warty, ba, mógłby może lekko potrząsnąć Brukselą, a nawet jeśli je nie Brukselą, wszak z niejednej mezuzy już chleb jedli ;), ale jak zareagowałyby różne ugrupowania czeskie, słowackie, węgierskie, holenderskie, francuskie etc. – nie wiadomo. Nasz premier jak wiadomo pechowiec jakich mało, ale przegrać dwukrotnie z powodu dziadka – to już pech nad pechy.

======================================

//www.israelnationalnews.com/News/Flash.aspx/144742#.Tm0xKOx6jCM

//lubavitch.com/news/article/2022488/Polish-PM-Supports-Chabads-Jewish-Religious-Activity-in-Poland.html

//forsal.pl/artykuly/566318,rzad-donalda-tuska-2007-2011-kalendarium.html

//www.alamy.com/stock-photo-polands-prime-minister-donald-tusk-visits-the-western-wall-judaisms-115964351.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mezuza

KOMENTARZE

 • Jeszcze sie okaże
  że Tusk jest spokrewniony z polską rodziną królewską.
 • Dla przypomnienia ,kto wtedy pisał o tych wydarzeniach
  Dziadek powraca

  Dziennik Arutz Sheva porusza zaś kwestię korzeni Donalda Tuska. W artykule czytamy, że dziadek Donalda Tuska był polskim Żydem, służącym w armii Hitlera.

  To zwykły błąd dziennikarza - komentuje sprawę rzeczniczka rządu Agnieszka Liszka.

  http://hotnews.pl/artswiat-1263.html

  Podobnie ajwajka z pardon.pl

  Mechaniczna pomyłka izraelskiego portalu Arutz Sheva już robi karierę w internecie. Choć rzecznik rządu zdążyła ją sprostować, i tak wróżymy jej długi, długi żywot.

  http://www.pardon.pl/artykul/4526/dziadek_polskiego_premiera_byz_sydem/14
 • "Piękne" są takie dociekania kto miał i kiedy jakiegoś przodka Żyda.
  Masz autorze materiał na kolejnego "Żyda" w naszej polityce. Równie wartościowy.
  https://prawda2.info/viewtopic.php?t=11562
 • @Zawisza Niebieski 11:34:37
  Pytanie.
  Czy człowiek opierający swe wartości na Talmudzie może być lojalnym obywatelem kraju w którym aktualnie zamieszkuje?
  Jeśli zaś sprawuje w nim dodatkowo funkcje publiczne , to będzie lojalny wobec swoich pobratymców w wierze czy wobec narodu w imieniu którego pełni tę funkcję?
 • @Madar 04:55:08
  Zgodziłbym się, jeśli uznać, że w słowie "królewską" są 3 błędy ortograficzne ;).
 • @Zawisza Niebieski 11:34:37
  Na każdym portalu trzeba się liczyć z tym, że podobny - jak pański - komentarz się pojawi.
 • @Zawisza Niebieski 11:34:37
  Poniżej DZIADZIO Donalda za kierownicą https://www.youtube.com/watch?v=pdZ-bUNcm58 Jak dziadek Donalda Tuska woził zbrodniarzy po okupowanej Polsce. Źródło-http://pl.wikipedia.org/wiki/Sicherhe... Od lewej: Oberscharführer SD, Rottenführer Allgemeine SS, Untersturmführer Waffen-SS i Oberscharführer SD w czasie akcji aresztowania żydów, Polska, wrzesień 1939 roku. Teraz Donald oprowadza tante Merkel i przepędzoną Ericke. Czy ten kierowca wygląda na siłą wcielonego? Gęba uśmiechnięta oczka kaprawe się śmieją, że załapał się na kierowcę trupich główek. Trudno się dziadka wyprzeć. Jak bliźniak- ha ha. Wypisz wymaluj wnusio. I co tu się dziwić, że Donek chodzi na smyczy Merkel? Dlatego Angela Merkel jest tak uległa Tuskowi ( Hürrem ) i jest tarczą Tuska bo ta sama krew. Donald Tusk mój dziadek prawdziwy patriota-Wermacht (Mundurek Wehrmachtu wdział na wieść o zbliżaniu się ruskiej ofensywy (wielu z SS, SD, i gestapo tak robiło aby uniknąć natychmiastowej rozwałki)!) https://www.youtube.com/watch?v=xqOtYFZRrBc Dziadek w Wehrmachcie https://www.youtube.com/watch?v=UQNKQIGvQK4 Źródło: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Bundesarchiv_Bild_101I-380-0069-37,_Polen,_Verhaftung_von_Juden,_SD-M%C3%A4nner.jpg
 • @wawel 18:11:35
  ,, powodu dziadka – to już pech nad pechy,, .... no i niepotrzebnie się tym martwiłeś , ale dziki za dobre słowo .. ciekawe kto był twoim dziadkiem ..pochwalisz się ..
 • Bilans -dokonań Tuska
  1) Afera taśmowa
  2) Afera hazardowa
  3) Afera wyciągowa
  4) Afera stadionowa
  5) Afera autostradowa
  6) Afera stoczniowa
  7) Afera AmberGold
  8) Afera Elewarru
  9) Afera z informatyzacją MSW
  10) Afera z budową gazo portu w Świnoujściu/dostawami gazu z Kataru
  11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" lokalizacji, a zarząd specjalnych spółek bierze kasę)
  12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
  13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
  14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
  15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
  16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
  17) Podniesienie VAT-u na wszystko
  18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
  19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
  20) Podniesienie akcyzy na paliwo
  21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
  22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
  23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej
  24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
  25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
  26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
  27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
  28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
  29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
  30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
  31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066)
  32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
  33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013
  34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
  35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
  36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
  37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
  38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
  39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów);
  40) Ograniczenie potencjału militarnego
  41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej
  42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla kolesi z Platformy "Obywatelskiej" i PSL).
  43) Podsłuchy 80 dziennikarzy.
 • @fabi 18:37:04
  Proszę bardzo: był synem mojego pradziadka.
 • @wawel 18:58:17
  no i widzisz.. tyle mądrego możesz napisać ..na więcej Cię już nie stać .
 • @kfakfa 10:28:59
  Witam,
  Komentarz rzeczniczki rządu, pozwoli Pan, pominę :).
  Natomiast p.Magda Hartman, to już zawodniczka wyższej rangi manipulacyjnej :). Kuriozalny pod względem dezinformacji i typów argumentacji jest tejże Pani tekst "Ukryci Żydzi rządzą Polską? Jest ich 6 milionów!". Prezentuje w nim wynaleziony przez siebie nowy rodzaj polemiki: zniszczenie przez potwierdzenie (w łagodniejszej formie znany jako "reductio ad absurdum").

  Odniosę się jednak do jej dez:
  1. nie była to "mechaniczna pomyłka" portalu. Nigdzie w "sprawie Tuska" dziennikarze Arutz Sheva nie zdementowali informacji ani nie użyli zwrotu o "pomyłce".

  2. źródłem informacji o "Jewish grandfather" nie jest wywiad Yossiego Melmana z 7 kwietnia (sprzed wizyty), lecz redakcyjny artykuł napisany... 3 dni później (Nissan 5, 5768 , 10/04/08, 07:59), relacjonujący wizytę i podający przyczyny tak wyróżniającego podarunku dla D.Tuska, jak kultowy przedmiot wieszany t y l k o na drzwiach religijnych Żydów

  3. zapewne po zapytaniach zdziwionych czytelników (i może telefonach z Polski...) po pewnym czasie redakcja do artykułu z 7 kwietnia dodała dziwny dopisek, że artykuł o "Jewish grandfather"... nie może być przedrukowywany bez zezwolenia redakcji i w sprawie przedruku prosi się o kontakt. Jako powód zakazu przedruku (cóż za dziwny fakt, nie prościej było, jeśli informacja jest nieprawdziwa - po prostu usnąć ją i zdementować?) podaje się to, że treść artykułu "musi zostać ponownie potwierdzona" gdyż "została napisana i ustnie opracowana PRZED KWIETNIEM" (written and oral arrangements PRIOR TO APRIL). Co dziwniejsze ta uwaga, żeby skontaktować się z redakcją w sprawie zezwolenia na przedruk wiadomości, że dziadek Tuska "was Jewish" - wisiała jeszcze w s t y c z n i u 2 0 1 7 r. na stronie agencji. Później uwaga o tym, że artykuł wymaga ponownego potwierdzenia znikła, ale sama informacja o "Jewish grandfather" n i e z n i k ł a . Stan na dziś jest taki, że... info o prezencie od rabina NADAL jest wyjaśniane zdaniem o tym, że dziadek Tuska był żydowskiego pochodzenia! ("Rabbi Shalom Stambler, the Chabad rabbi in Poland, gave the Prime Minster a mezuza and then offered to carry it for him. Prime Minister Tusk, whose grandfather was Jewish, insisted on carrying it himself"). Nikt tu niczego nie dementuje i nawet już nie trzeba mailować ani dzwonić do redakcji, by dostać pozwolenie na przedruk!

  Sprawa więc wygląda całkiem inaczej niż zwinne pióro Magdowe to "prezentuje". Rzec można książkowy przykład manipulacji i dezinformacji.

  B.osobliwa jest historia "zniknięcia wątpienia" w słuszne pochodzenie Tuska akurat na początku 2017 r. Czyżby znak dla "naszych" w Brukseli przed głosowaniem?
 • @wawel 19:07:15
  o ten art. chodzi ?

  http://ruch-obywatelski.com/polityka/ukryci-zydzi-rzadza-polska-jest-ich-6-milionow/

  czytałem to jakiś czas temu- nie jest podpisane ,ale coś mi mocnym-ciosnkiem zaleciało...

  Jest takie zdjęcie Dzonego Hartmana ze Wprost- Dzony z .... na kolanach ... może bardziej pasuje Maggie ?
 • @kfakfa 19:13:18
  Tak, to ten artykuł przedrukowany. Oryginał jest tu: http://www.pardon.pl/artykul/5827/ukryci_sydzi_rz_dz_polsk_jest_ich_6_milion_w/239

  Zaczyna od 20 tys, potem 6 mln, potem... 30 mln. Typowa "deza". Zabicie tematu przez sprowadzenie do absurdu pełne chłostania Polaków. W sam raz na dawniejszy dodatek weekendowy do GW.
 • @zadziwiony 15:15:07
  Moim zdaniem, z punktu widzenia państwa przyjmującego imigrantów są dwa rodzaje imigrantów. Korzystni, czyli przyjmujący zwyczaje danego kraju, integrujący się z obywatelami danego kraju, jak np. Polacy w Anglii, i niekorzystni, czyli tworzący oddzielne getta, zachowujący własną kulturę, religię, nie integrujący się z obywatelami. Z tego powodu zarówno opierający swe wartości na Koranie jak i ci na Talmudzie nie są korzystnymi, ale czy mogą być lojalnymi obywatelami, to już zależy od człowieka, nie każdy żyd, muzułmanin musi być ortodoksyjnym w swych poglądach.
 • @kula Lis 66 18:24:47
  Znów bezrefleksyjnie rozsiewasz kłamstwa PiS. Popatrz, mamy żyda, co wozi niemieckich żołnierzy. Nie dziadek, a brat dziadka, był żołnierzem z poboru, nie zgłosił się na ochotnika.

  Jesteś prawdziwe radio Erewań, "W Moskwie na placu Czerwonym rozdawano samochody, nie samochody a rowery i nie rozdawano a kradziono" taka jest wiarygodność twoich wrzutek.

  A czy zdjęcie autentyczne, przy twojej wiarygodności śmiem wątpić.
 • @Zawisza Niebieski 10:52:54
  Zdjęcie "kierowcy" z Budesarchiv dostępne od lat.Co do facjaty nie ma wątpliwości.
 • 5*
  Żeby służyć w wehrmachcie Żyd musiał wcześniej zmienić wyznanie na ewangelicko-augsburskie. Nie było przypadków, żeby żyd (małą literą - chodzi o wyznawcę judaizmu) więziony w obozie koncentracyjnym został wcielony do wehrmachtu.

  Likwidacja obozu Stutthof w 1945r. polegała na wyprowadzeniu z obozu Żydów i transportowaniu ich drogą rzeczną i morską do innych obozów w głębi IIIRzeszy. Pozostałych w obozie Polaków rozstrzelano. Nielicznym, rannym, leżącym w stercie trupów Polakom udało się przeżyć.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930