Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 88 komentarzy

varietas vestis reginae

wawel - "Jesteśmy oceanem w nocy, wypełnionym poblaskami światła. Siedząc tu razem, jesteśmy przestrzenią między rybami a księżycem." [Dżalaluddin Rumi]

Moje komentarze

 • @ikulalibal 16:28:37
  Inkryminowany fragment jest wyraźnie zaznaczonym przeze mnie cytatem z tekstu blogerskiego.
  Wyłączmy wreszcie Sorosa!
 • @dalmichal 12:54:37
  "jak coraz bardziej i to niezwykle pokrętnie próbuje się niszczyć te resztki wartości które przez wieki kierowało naszą-europejska cywilizację łacińską.
  Komunistyczne czy hitlerowskie metody eliminacji przeciwników jak najbardziej oparte na wzorcach islamskiej ideologii już wskazały do czego prowadzą, setki milionów ludzkich żyć nie opisane może cierpień.
  W imię poprawności politycznej cały czas stara się nam wciskać,ze jedynie obrana droga czerwonych komisarzy z UE ,to jest jedyna droga do dobrobytu."

  Trafnie Pan podsumował...
  Wyłączmy wreszcie Sorosa!
 • @Paulus Aquarius 10:33:31
  Dziękuję za 1* i za emocjonalny komentarz.

  Rozumiem, że Pan tak emocjonalnie reaguje na tę "intrygę cywilizacyjną", którą Arabom i Europejczykom zgotowali ci, którzy... są specjalistami od wkręcania innych w takie kabały.

  Otworzyłem Pańską notkę. Pisze Pan:

  " Oczywiście nic takiego nie ma miejsca i bez ingerencji ZACHODNICH ELIT nigdy nie doszłoby do SWOISTEGO REWANŻU...NA OPRAWCACH..
  Ingerencja zachodnich elit ma jednak jak najbardziej miejsce, gdyż ich celem jest aby ...
  ...TRZECI ŚWIAT POWSTAŁ TAKŻE TUTAJ - do pełni KORPOKRACYJNO - TECHNOKRATYCZNEGO ŁADU potrzebne jest im OSTATECZNE rozszarpanie społeczeństw na atomy; skłócenie, podzielenie na zwalczające się elementy i stworzenie bezideowej masy niewolników korporacji."

  Ależ ja się z tym zgadzam w całej rozciągłości!

  Najdziwniejsze, że z tą notką, którą Pan zalinkował z g a d z a m się w 100%!
  Nie zarysowałem tematu tak bezpośrednio jak Pan, ale Pańska optyka też dominuje mój tekst.
  I Arabowie i my jesteśmy w p y c h a n i w ten konflikt.

  Pozdrawiam

  PS
  Nie ma szans na zrozumienie islamu, Koranu i Mahometa bez lektury tej pozycji:
  Abd Oul-Masih Al Ghalwiry
  Geneza islamu i osoba Mahometa. Cz. 1 i Cz. 2.
  Właśnie niedawno ją nabyłem. Zachęcam do tego samego. Warto.

  Pozdrawiam
  Islam kontra Zachód-wojna cywilizacji (islam to nie religia)
 • @Robik 09:08:25
  "Uchodźcy, islam... to tylko dym. Najważniejsze kto trzyma w ręku "zapałki"."

  Też tak uważam.

  pzdr.
  Islam kontra Zachód-wojna cywilizacji (islam to nie religia)
 • @Robik 09:08:25
  "Trzeba zauważyć, że jest to część większego planu a ci "uchodźcy" są TYLKO narzędziem w rękach naszych prawdziwych wrogów.
  Jeśli założyć, że to p. Merkel zdecydowała się ich tutaj zaprosić a wiemy przecież że ona nie jest muzułmanką, to proszę o odpowiedź: PO CO ona ich tutaj zaprosiła? Czy ci ludzie którzy którzy podejmują tak istotne decyzje nie wiedzą tego co wie "wawel"?
  Radzę posłuchać wykładów Krzysztofa Karonia żeby zrozumieć ten "większy plan". Jest bardzo prawdopodobne, że ci "uchodźcy" zostaną w pewnym momencie wykorzystani przeciwko nam przez tych którzy dzisiaj decydują o losach Unii Europejskiej. "

  Tak. Do tego prowadzę logiczny wywód. Rozdziały 15. i 17. są kluczowe.
  Islam kontra Zachód-wojna cywilizacji (islam to nie religia)
 • @RAM 10:12:19
  Szanowny RAM-ie (znakomity reporterze blogowy z Włoch, którego wszystkie teksty archiwizuję),
  nie ma pomiędzy nami różnicy w poglądach na obecny "kryzys migracyjny". Może za mało zaznaczyłem w tekście to, o czym piszesz.
  Ale temu, o czym mówisz poświęcone są aż dwa rozdziały (15 "Islamizacja" i 17. "Wojna").
  Cytuję fragment:

  "Mamy tu do czynienia ze swego rodzaju patologiczną symbiozą kilku środowisk: proimigranckich partii politycznych, środowisk finansjery, totalitarnych nuworyszy z kręgu władz islamskich oraz samych migrantów, którzy wolą wizję socjalu, lub izolujących się gett wyjętych spod prawa niż życie w swoich krajach i niż pracowita droga edukacji podstawowej i zawodowej. Nikt tu nie może mieć czystego sumienia, ale za to wszyscy są tu zadowoleni i pieką swoje pieczenie kosztem normalnych Europejczyków, ich spokoju i życia oraz kosztem tysięcy mordowanych chrześcijan o losie których panuje zmowa milczenia., gdyż nic nie można na nich zarobić. Jest to układ chory od początku do końca. „Jeśli spojrzymy na sytuację w Afryce, a zwłaszcza w Sudanie i w Nigerii, gdzie chrześcijanie stanowią mniej więcej połowę ludności, okaże się, że z powodu prześladowań przez muzułamanów zostało tam zgładzonych przez jedną dekadę kilka milionów chrześcijan: prawie tyle, co podczas II Wojny Światowej! Tymczasem świat i główne media milczą... Właśnie w cieniu tej przedziwnej zmowy, za którą kryją się brudne interesy i zwykłe tchórzostwo” [Jean Alcader]. Tymczasem „w Afryce na miejscu zamilczanych ludobójstw na chrześcijanach dokonywanych przez objętych parasolem ochronnym wyznawców islamu, tylko w ostatnich latach wyrosły tysiące meczetów, których budowa została sfinansowana niemal wyłącznie przez Arabię Saudyjską.” Zauważalny jest pewien schemat postępowania demiurgów: „Zrazu wielcy tego świata przyglądają się jakby z niemym zdumieniem albo „niedowierzaniem" masakrze chrześcijan (np. tych z Iraku, których zabijają muzułmanie rozjuszeni atakiem zachodniej koalicji na ich kraj). Z tego „letargu" budzą się wtedy, gdy z lokalnej społeczności chrześcijan pozostały już tylko jakieś niedobitki, i dopiero wówczas „wkraczają zdecydowanie", aby tę garstkę ochraniać.” [Jean Alcader] Ten sam schemat dał się zaobserwować w ostatnich latach w Syrii. Wzbogacony o wariant podklejania czarnych, islamskich migrantów ekonomicznych (98%) do imigrujących chrześcijańskich „niedobitków z Syrii” (2%) (do których „nagle”, po fakcie, po rzezi poczuli litość wielcy tego świata). "

  Pozdrowienia
  Islam kontra Zachód-wojna cywilizacji (islam to nie religia)
 • @Torin 00:16:47
  Dokładnie...
  Islam kontra Zachód-wojna cywilizacji (islam to nie religia)
 • @Torin 00:13:52
  Bardzo trafne uwagi. Poszerzają rozumienie treści i robią to w duchu intencji autorskich :).
  Dzięki za to uzupełnienie.
  Islam kontra Zachód-wojna cywilizacji (islam to nie religia)
 • @Husky 23:09:01
  Napisałem notkę o tym "incydencie".
  https://wawel.salon24.pl/797717,hamburg-atak-nozownika-w-markecie-1-ofiara-4-rannych-krzyczal-allahu-akbar

  Ten mord jest kopią zabójstwa sprzed 1,5 roku ze Szwecji, z Ikei. O tym też pisałem:
  https://wawel.salon24.pl/677696,gosc-z-erytrei-wysyla-gospodarzy-do-raju-czyli-imigrant-uwalnia-mysli

  Pozdrawiam
  Islam kontra Zachód-wojna cywilizacji (islam to nie religia)
 • @Husky 23:06:16
  Tak, wiem.
  Islam kontra Zachód-wojna cywilizacji (islam to nie religia)
 • @Repsol 21:47:37
  Pozwolisz, że na początek wkleję kilka swoich komentarzy (lekko uzupełnionych), które już wcześniej napisałem:

  "Ustawka to nie była. To charakter. Heraklit pisał, że bogiem człowieka jest... jego charakter. Naiwność, niedojrzałość i słabość. Mówiąc łagodniej: pewne elementy tych trzech cech charakteru. Trzeba prezydentowi to mówić - niech wie, że wszyscy to widzą. Może w nim toczy się walka.
  Mówić trzeba ostro o tym, co zrobił - w przeciwnym razie, zamiast "zmiany" będziemy mieli... tragikomedię Woody`ego Allena (Agata Kornhauser zamiast na film Smoleńsk, na który poszedł jej mąż poszła z córką na komedię Allena..., zaznaczam, że "Smoleńska" nie oglądałem, ale takiego faux pas nie akceptuję).

  Ja głosowałem na Andrzeja Dudę i na Polskę a nie na jego rodzinę, kolegów i przełożonych z pracy, kolegów z krakowskiej socjety. Bez przesady. Niech przejrzy na oczy.
  A środowisko to specyficzne. Ojciec prezydenta, Jan Andrzej Duda namawia do przyjmowania migrantów... Teść podpisuje paranoidalny list o śmierci demokracji w Polsce. Szwagier straszy Trybunałem Stanu. Jacyś nadpobudliwi ludzie, tylko nie w tym kierunku co trzeba. Tu by trzeba herosa by się oprzeć..."


  To pisałem wczoraj. A dziś?
  Myślę, że weta były wypadkową kilku sił:
  1. charakter 2. zastraszenie telefoniczne ze strony imperatorowej (delikatne, ale ludzie pokroju prezydenta mają fantazję lekko przerośniętą) 3. silny nacisk lobby judeopolonii (nie tylko sławetny list, ale zapewne dziesiątki maili i telefonów od... "kumpli").

  A w dziale charakter, hmm, znowu kilka czynników:
  1. dobroduszność (źle pojęta) 2. naiwność 3. przerost ambicji bycia mężem stanu i wejścia na karty historii (będący często odwrotną stroną zakompleksienia i niepewności swojej wartości i kompetencji) 4. lękliwość 5. zamiłowanie do bycia... rozjemcą (czyli choroba dążenia do obiektywizmu, często skrywająca... bezwolność i brak odwagi) 6. podatność na presję i na manipulacje (pochodna naiwności). 7. (last but not least) - cieplarniane wychowanie pod kloszem, subkultura akademickiego poprawniaka. 8. (nie żartuję) ratowanie zagrożonego małżeństwa.

  Jednym słowem bardzo... nieciekawa mieszanka. Oczywiście nie jest beznadziejnie, jest to osobowość płynna, bardzo wpływowa i dzięki temu mająca wiele poręcznych "uchwytów" ;) za które trzeba nauczyć się go chwytać. W sumie balast, ale do ogarnięcia. A druga kadencja? sam nie wiem. Jak posunie się dalej w nierozsądku - to Boże broń. Jak zrozumie pomiędzy ostrza jak potężnych rycerzy wkroczył z tym swoim lennonizmem (od "Imagine" Lennona) pomieszanym z werbalnym patriotyzmem (nie przepracowanym głębiej ani nie skorygowanym aktualną sytuacją) - to może i... pomoże w pisowskich zabiegach chirurgicznych. Jeśli nie poduczy go nikt (otoczenie polityczne z pis-u), to będzie jedynie mieszał i hamował. Oplecenie go w Kancelraii przez Krzysztofa Łapińskiego (słusznego pochodzenia) źle rokuje.

  Tyle, na gorąco :).
  Wymiękanie, płynięcie z prądem i brak odporności na presję
 • @Repsol 22:57:22
  Ech, skaranie boskie z tym jajem węża :).

  Pozdrawiam
  Szwagier prezydenta, 3/5, wróg wewnętrzny i Staszic
 • @ele 12:04:06
  "za coś lepszego od Narodu Polskiego"

  Zgodnie z obecnym w jej podświadomości archetypem to nie tylko "lepszego od jednego narodu", lecz od wszystkich...

  "to Polacy mają być dla tej żydowskiej konstytucji !"

  Na to wychodzi. Pozwólmy im mówić, a sami się obnażą. Tak bywa, gdy "logos" jest nieobecny a jego miejsce zajmuje instynkt.

  pzdr.
  Szwagier prezydenta, 3/5, wróg wewnętrzny i Staszic
 • @Pedant 01:50:22
  "To był hochsztapeler"

  No, przesadził Pan :). Ale takie prawa blogowania.
  Wszystko można poprawiać, udoskonalać. Najtrudniej jest zrobić dużą, spójną robotę pokazując przy tym metodę i jasno i trafnie ustalić kategorie porządkujące. Wybrzydzanie nic nie kosztuje.
  Chętnie poznam Pańską klasyfikację cywilizacji i opis metody ich kategoryzacji.

  Co do Dmowskiego i Prusa - zgadzam się w całej rozciągłości :).

  Pozdrawiam
  Szwagier prezydenta, 3/5, wróg wewnętrzny i Staszic
 • @Repsol 22:15:29
  Jest prawo, jest sprawiedliwość, a nad nimi jaśnieje Prawda ;).

  Już odpowiedziałem. Z opóźnieniem, co prawda, ale to dlatego, że doba ma tylko 24 :).

  pzdr.
  Księga Estery i polska polityka
 • @Bara-bar 20:10:59
  "Zastanowcie sie tez, czy probowaliscie dotrzec do roznych Biblii interlinearnych i spradzac tlumaczy?
  Czy wchodziliscie na Biblie interlinearne i sprawdzaliscie jak dane slowo np.greckie slowo apollumi o numerze Strong'a 622, jest przetlumaczone we wszystkich innych wersach Biblii?

  Ja tak, ja sprawdzalam i sprawdzam dalej i stad wiem, ze wiele slow jest zle przetlumaczonych, ze tlumacze zamiast tlumaczyc, naginaja przeklady Biblii na swoje przekonania religijne i dlatego potem czytajacy wyciagaja bledne wnioski z Biblii, czesto zrazaja sie do calej Biblii uwazajac Ta Ksiege za zlepek krawych mitow zydowskich, chrzescijanskich..."

  1. oczywista procedura poszukiwacza prawdy
  2. oj, naginają, naginają, aż trzeszczy w szwach
  3. z tą krwawością mitów, to jednak jest problem
  Ja, najogólniej mówiąc zgadzam się z poglądami na temat religii Simone Weil.
  Nie na darmo obdarzyłem tekst dwoma cytatami z tej głębokiej myślicielki:

  "Zasadniczą bowiem prawdę o Bogu stanowi to, że jest on dobry. Wiara, że Bóg może nakazać ludziom straszne, niesprawiedliwe i okrutne czyny, jest największym dającym się wobec niego popełnić błędem." (SIMONE WEIL)

  "Gdyby Hebrajczycy ze swojego dobrego okresu zmartwychwstali i gdyby dano im broń, wytępiliby nas wszystkich, mężczyzn, kobiety i dzieci, z powodu zbrodni bałwochwalstwa. Prawdziwe bałwochwalstwo to pożądliwość, a pragnący ziemskiego dobra żydowski naród grzeszył nią nawet wówczas, gdy czcił swojego Boga. Bałwan Hebrajczyków to nie metal ani drewno, lecz rasa i naród, coś zupełnie tak samo doczesnego." ( SIMONE WEIL)

  Pozdrawiam

  PS
  Jeśli ma Pani/Pan jakieś ciekawe własne spostrzeżenia z porównywania kliku wersji tłumaczeń Nowego Testamentu - chętnie się zapoznam. Proszę tu wkleić.
  Księga Estery i polska polityka
 • @mac 13:01:40
  "Nie traktuje tego artykulu jako zachete do podobnych aktow ale raczej jako ostrzezenie"

  Dobrze Pan traktuje :).

  "Tych mordow zalozycielskich wg. Bibli jest kilka"

  Zgadza się. Podobnie jak w historii islamu.

  Pozdrawiam
  Księga Estery i polska polityka
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:15:40
  "Myślę, że nam nie jest to potrzebne."

  Też tak sądzę.

  To zabieg literacki i posłużenie się ironią.

  PS
  Ciekawa sprawa. Wyeksponowanie na czoło notki pewnej ilustracji (która dla mnie jest symbolem głupoty) ozdobionej napisem "Naśladujmy ich wiarę", wziętej z jakiejś sekciarskiej strony - zakłóciło jednoznaczny odbiór notki. Wezmę to pod uwagę, by uważniej dobierać ilustracje.

  Pozdrawiam, Panie Krzysztofie
  Księga Estery i polska polityka
 • @Bara-bar 22:33:56
  "Pierwsze wrazenie jest takie, ze chcesz, aby Polacy upodobnili sie do zydow/Zydow i ich tanczacych, rozspiewanych swiat..."

  Nie tak. Stosuję ironię.
  Księga Estery i polska polityka
 • @Bara-bar 22:33:56
  "religia zydowska nie ma korzeni Biblijnych Izraelitow"

  Mogę prosić o rozwinięcie tematu, ciekawi mnie ten temat.
  Księga Estery i polska polityka

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930